Şimdi Ara

Askerlik ve AÖF Konusunda Genel Bilgilendirme (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
2
Favori
2.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar ben askerlik subesine gittim agustos olmaz kasimda gidersin dediler.bugun baska soranlar olursa buraya yazarsa iyi olur.bosuna zaman kaybetmeyelim.
    Kimisi agustosta gidilir diyor hala karisti kafamiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Diplomalar sınavdan hemen sonra veriliyordu. Muhtemelen bu hafta herkesinki hazır olur...
    Bende bu hafta muhtemelen diplomayı almaya gideceğim.

Geçen yıl sınavlardan sonra hemen verilmişti.
  • umarım cumaya kadar alabiliriz.
  • Bugün sordum 10 gün sonra gelin alın dediler. Kısacası 27 haziranda gelecek diplomam
  • dostlar bu sene mezun oldum sonunda yaş 28 şimdi okul ne zamana kadar tecil ettirmiştir ben en fazla ne zamana kadar uzatabilirim bu işi
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluENight

dostlar bu sene mezun oldum sonunda yaş 28 şimdi okul ne zamana kadar tecil ettirmiştir ben en fazla ne zamana kadar uzatabilirim bu işi

Kaç yılında kayıt olmuştunuz ?

Örneğin 2 yıllık bölümleri 4 yıl
    4 yıllık bölümleri 7 yıl gibi bir bitirme süresi vardı ve buna göre tecil ettiriliyordu.

Ben 2010 yılında sınavsız geçiş ile pazarlama bölümünden işletme bölümüne geçiş yaptım ve 2014 aralık ayına kadar tecil ettiler. Böyle bir hesap yapabiliriz.
  • quote:

dostlar bu sene mezun oldum sonunda yaş 28 şimdi okul ne zamana kadar tecil ettirmiştir ben en fazla ne zamana kadar uzatabilirim bu işi

29 yaş sonuna kadar tecil devam ediyor..sen mezun olduğun için 2 yıl daha tecil hakkı kazandın..30 yaş sonuna kadar tecilin var..hayırlı olsun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Makale_Helvetia -- 19 Haziran 2013; 16:55:00 >
  • CEVAP ALAMADIM ARKADAŞLAR YAŞ SINIRI 29 SONUNA KADARMI?

tekrarla geçtim 3.sınıfı ve cc altı olanlar derslerimde var 3.sınıfı tekrarmı okucam yoksa 4.sınıfımı

ve haliyle yaş sınırı 29 sonu ise şansım varmı yoksa askeremı alırlar uzun dönem yapmak istemıyorum bu sınır kalktı falan diyorlar varmı bilgisi olan yardımlarınızı beklıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ghett0C0wb0y

quote:

29 yaş sonuna kadar tecil devam ediyor..sen mezun olduğun için 2 yıl daha tecil hakkı kazandın..30 yaş sonuna kadar tecilin var..hayırlı olsun :)

eyvallah hocam teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihyuksel20

CEVAP ALAMADIM ARKADAŞLAR YAŞ SINIRI 29 SONUNA KADARMI?

tekrarla geçtim 3.sınıfı ve cc altı olanlar derslerimde var 3.sınıfı tekrarmı okucam yoksa 4.sınıfımı

ve haliyle yaş sınırı 29 sonu ise şansım varmı yoksa askeremı alırlar uzun dönem yapmak istemıyorum bu sınır kalktı falan diyorlar varmı bilgisi olan yardımlarınızı beklıyorum

ortalaman 2.0 üzerinde ise geçtin 4e. yok altındaysa 3ü tekrar okuyacaksın. 29 yaş sınırına gelince tecil otomatik bozulur askere gidersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BMJR

quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet K.
    Kaynak ve duyurular:http://www.asal.msb.gov.tr/

1991 doğumluyum.

2010 yılında lise diplomasıyla askerliği tecil ettirdim
    2011 yılında açıköğretime yazıldım (maliye bölümü - Lisans bölümü )
    2012 yılında geçemedim ve sınıfta kaldım ve kaydımı yeniledim
    2013 yılındayız bu senede geçemedim ve beni askere alırmılar? yoksa 29 yaşıma kadar böyle kaydımı yenilesem askerliğim ertelenir mi?
    çünkü ben kredili sisteme geçtiğinde aöf-askerlik uygulaması değişti diye biliyorum
    "yani her sene sınıfta kalsam ve kaydımı yenileyip askerliği erteleyebiliyorum ve bunu 30 yaşımdan gün alacağım güne kadar yapılabiliyorum"

bu söz ettiklerim hepsi doğru mu eksiksiz, bu sene askere alacaklarsa örgün yazılıcam.

29 yaşına kadar istersen 1.sınıfta kal kaydını yenilettiğin sürece tecil. Eskiden 2 yıl kalma muhabbeti vardı fakat 2012 mayıs ayında değişti kanun. Değişen kanundan geçtiğimiz Nisan ayında askerliğimi tecil ettirerek faydalandım. Eski kanuna göre edememem gerekiyordu

• http://imageshack.us/photo/my-images/211/wrvy.jpg/

arkadaşlar selam...

linkte benim aof sayfam var ilk dönem ortalamam 2 nin altındaydı bu dönem 2 nin üzerinde geçtim mi kaldım mı düşünüyordum fakat mezun durumundasınız yazısı var sanırım mezun oldum

2008-2009 girişim 2. üni olarak girdim
    1. sene 4 ders okudum,
    2. sene 3. sınıfı okudum.
    3.sene kayıt yenilemeyi kaçırdım ( unuttum bildiğiniz ) otomatik olarak kayıt donduruldu.
    4. sen 4. sınıfı okudum ve şuan mezunum.

okula girmeden önce 2 yıl tecilimi kullanmıştım. şuan tecil hakkım kaldı mı ya da ne zaman askere çağırırlar en erken. ( aralıktan once gitmek istemiyorum kesinlikle )

bilgisi fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim arkadaşlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: ekostros

quote:

quote:

1991 doğumluyum.

2013 yılındayız bu senede geçemedim ve beni askere alırmılar? yoksa 29 yaşıma kadar böyle kaydımı yenilesem askerliğim ertelenir mi?
    çünkü ben kredili sisteme geçtiğinde aöf-askerlik uygulaması değişti diye biliyorum
    "yani her sene sınıfta kalsam ve kaydımı yenileyip askerliği erteleyebiliyorum ve bunu 30 yaşımdan gün alacağım güne kadar yapılabiliyorum"

bu söz ettiklerim hepsi doğru mu eksiksiz, bu sene askere alacaklarsa örgün yazılıcam.

29 yaşına kadar istersen 1.sınıfta kal kaydını yenilettiğin sürece tecil. Eskiden 2 yıl kalma muhabbeti vardı fakat 2012 mayıs ayında değişti kanun. Değişen kanundan geçtiğimiz Nisan ayında askerliğimi tecil ettirerek faydalandım. Eski kanuna göre edememem gerekiyordu

arkadaşım nasıl yanı biraz açıklık getirirmisin ben tekrarla geçtim 4.sinıfa şimdı 3.sınıf tekrarmı okucam 4.sınıfmımı ve yaş sınırı askerlikte 29 başlangıcmı yoksa 29 yaş sonumu ve tehlikeyemi girdım şimdı ne yapmam lazım yurtdışınamı gitsem seneye yaş sonunda

• quote:

Orijinalden alıntı: KcRasco

http://imageshack.us/photo/my-images/211/wrvy.jpg/

arkadaşlar selam...

linkte benim aof sayfam var ilk dönem ortalamam 2 nin altındaydı bu dönem 2 nin üzerinde geçtim mi kaldım mı düşünüyordum fakat mezun durumundasınız yazısı var sanırım mezun oldum

1. sene 4 ders okudum,
    3.sene kayıt yenilemeyi kaçırdım ( unuttum bildiğiniz ) otomatik olarak kayıt donduruldu.

okula girmeden önce 2 yıl tecilimi kullanmıştım. şuan tecil hakkım kaldı mı ya da ne zaman askere çağırırlar en erken. ( aralıktan once gitmek istemiyorum kesinlikle )

Şuan için en yakın kasımda gidebilirsiniz. Tecil hakkınızı kullanmışsınız gitmek istemezseniz öğrenci olarak gözükmeniz gerekiyor 29 yaşına kadar

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihyuksel20

quote:

Orijinalden alıntı: ekostros

quote:

quote:

1991 doğumluyum.

arkadaşım nasıl yanı biraz açıklık getirirmisin ben tekrarla geçtim 4.sinıfa şimdı 3.sınıf tekrarmı okucam 4.sınıfmımı ve yaş sınırı askerlikte 29 başlangıcmı yoksa 29 yaş sonumu ve tehlikeyemi girdım şimdı ne yapmam lazım yurtdışınamı gitsem seneye yaş sonunda

Dostum eskiden Aöf'te 2 yıl arka arkaya sınıfta kaldığında askerlik tecili vermiyorlardı. Bu kanun değişti 29 yaşına kadar kaydını yeniletmeye devam ettiğin sürece askerlik tecili veriyorlar örgün öğretimdeki gibi oldu yani. Misal şimdi git yazıl aöf'e 29 yaşına kadar hiç bir sınava gitme ama her sene kaydını yenilet tecilsin

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KcRasco

http://imageshack.us/photo/my-images/211/wrvy.jpg/

arkadaşlar selam...

1. sene 4 ders okudum,

Şuan için en yakın kasımda gidebilirsiniz. Tecil hakkınızı kullanmışsınız gitmek istemezseniz öğrenci olarak gözükmeniz gerekiyor 29 yaşına kadar

teşekkürler hocam bilgi için... gidecek olanlara hayırlı teskereler...

• pekı benım durum ne olucak seneye bitmiycek 29 hazıranda girıyorum nezamana kadar tecil olucak bu öenmli arkadaşlar
  • 29 Yaşın SONUNA KADAR tecil devam eder..örnek olarak 85 doğumlu birinin son tecil alabileceği tarih 2014dür..tecil bitimi de 1.1.2015dir..bu tarihe kadar 4yıllık okul bitmez ise malesef önümüzdeki sene tecil olmuyor ve 15ay uzun dönem askerlik yapmaya MAHKUM oluyoruz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dün muayene oldm kasıma düştüm aralıkta gidiyorum pofff uzun donem gitsem aynı muhabbet 5 ayım boşta geçecek yine
  • quote:

Orijinalden alıntı: confusion.

dün muayene oldm kasıma düştüm aralıkta gidiyorum pofff uzun donem gitsem aynı muhabbet 5 ayım boşta geçecek yine

tecili diplomayla mı bozdurdun yoksa mezuniyet belgesiyle mi ?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.