Şimdi Ara

Askerlik tecilimin 2027'de olması.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
3.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar kafama takılan bir durum var. Üniversiteden mezun oldum. Diplomam e devlete de düştü. Ama askerlik tecilim 31/12/2026'ya kadar ilişkisi yoktur yazıyor. Mezun olduktan sonra tecil biter ve 2 sene de tecil hakkin var diye bir şey duydum. Benim böyle bir durumum varken tecil ettirmem gerekir mi? Yoksa 2027'ye kadar sıkıntı yok mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pankreasına Talibim -- 23 Mart 2021; 23:21:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ben de 3 ay sonra mezun olcam durumum aynı, up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O zamana kim öle kim kala 1 aya bile iner belki

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Up, benim de 2027 gözüküyor.

• 2023 de uzaya çıkacağımız için sıkıntı etmeyin
  • 2077 cyber punk askerlik

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • mutlaka şubeye gidip sorun zira bir anda yoklama kaçağı durumuna düşebilirsiniz (yanlış hatırlamıyorsam e devletteki tecil belgesinde okulla ilişiğiniz kesildiği taktirde üç ay içinde askerlik şubesine başvurun mu ne yazıyordu). bu duruma düşerseniz bedelli yapma hakkınız da yanıyor diye biliyorum. 2027 olamaz mezuniyetten sonra maksimum 2 sene daha tecil ediliyor diye hatırlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeremy Klakson -- 24 Mart 2021; 9:58:9 >
  • Hazır konuyu bulmuşken sorayım sizce askerliği uzatmaya mı çalışalım yoksa bir an önce bitirmeye mi?

Duruma göre bir üniversiteye yazılarak 4 sene daha uzatabilirim. Gelecek yıllarda bu askerlik olayının hafifletileceğini düşünüyorum. Siz ne diyorsunuz?

• 97 liyim bende 2025 yazıyor. 2-3 ay önce 2022'ydi.  

• bu öğrencilik tecili. diplomayı alınca otomatik düşüyo. sonra gidip yaptır hemen mezuniyetten itibaren 2 sene tecil vercekler. o 2 sene uzaktan yüksek yaparsın daha uzatmayı düşünürsen tecili

• internet tamamen yanlış bilgi dolu. nasıl çözdüğümü anlatıyım öğrenin

-eylül 2020 yılında mezun oldum ve hiçbir işlem yapmadım. edevlette tecil tarihim 2026 gözüküyordu.

-bugün yani neredeyse mezuniyetimden 2 yıl sonra kayıtlı olduğum askerlik büroyu aradım. yüksek lisansa kaydolduğumu ve tecil yaptırmak istediğimi ama sistemde 2026 gözüktüğü için tecil yaptıramadığımı söyledim. kadın 2 yıl tecil hakkınız var bu yıl sonuna kadar yüksek lisans kaydınızı yaptırın dedi . (ben yaptırdım zaten 19 eylülden itibaren aktif olarak öğrenci gözükeceğim.

-kendisi öğrenciliğim aktif olduktan sonra üniversiteye ulaşıp tecil ettirmemi ve herhangi bir sorun olmadığını söyledi.

ÖZET : lisanstan mezun olduktan sonra 2 ay içinde tecil ettirmediniz diyelim. bu yalancıların dediği gibi kaçak olmuyorsunuz. 2 yıl süreniz baki. ama yine de şubeye arayıp tecil yaptırın mezun olur olmaz.

yalan bilgi yayanlar bi halt bilmiyosanız konuşmayın yok kaçakmış yok bedelli hakkı yanarmış. alın ulan lisanstan mezun oldum tecil yaptırmadım 2 yıl geçti hiçbir sıkıntı olmadı. sistem görüyor lisans okuduğumu.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.