Şimdi Ara

Askerlik Tecili Uzatma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
6.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2013 yılında liseyi bitirdim.2014 yılında askerlik şubesine gittim tecilimi 31.12.2017 tarihine kadar uzattılar.Benimde 1 yıl daha çalışmam gerekiyor.Gelecek yılda üniversite sınavına gireceğim.Tecili nasıl uzatabilirim?Askerlik şubesine gidip söylesem uzatamaz mıyım?Yada gelecek yıl üniversiteye yerleşince kaçak olursam üniversite tecil ve kayıt yapar mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu sene de sınava girip yakın bir okul tercihi yap o sayede tecil yaptırırsın. Sonraki yıl da sınava çalışatak istediğin bölüme geçersin.

Bu yıl bir yere kayıt yaptırmazsan tecilin biter bakaya durumuna düşersin. Para cezası gelir.

• Para cezası önemli değil hocam.Peki tercih yapmazsam gelecek yıl sınava girip üniversiteyi kazanırsam bakaya kaldığım için üniversite kayıt yaparmı yoksa yapmazmı?Birde tecil yaparken yoklama kaçağı olduğumu öğrenmiştim 210 TL ceza ödedim tecil yaptılar.

• bildiklerimi ve şahsen kendi işlemlerimde yaptğım için yazıyorum.Üni. kazanırsan neden kayıt yapmasınlar ki :)) Üniversiteden tecil için hiçbir şey bekleme. E-devlet üzerinden yada öğrenci belgesini alıp askerlik şubesine gidersen tecilini 2019'a kadar da uzatabilirler.
  • benimde bir iki sorum olacak.
    malesef benim de 31.12.2017 tarihine kadar tecil sürem var.Yaşım 27 olduğu için üniversitelere yaş sınırı 29 değil mi yani +2 yıl daha tecil yapmazlar mı?

Diyelimki 31.12.2017 tarihine kadar tecilini bozdun tekrar tecil yaparlar mı
  • Hocam daha üniversiteyi kazanmadığım için tecil bitince mecburen yoklama kaçağı olacağım.Merak ettiğim gelecek yıl üniversiteyi kazanırsam üniversite sen yoklama kaçağısın senin kaydını yapamayız diyebilirmi?Birde herhangi bir yerde çalışırsam market vb. gibi askerlik durumu sorun olur mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: mikail2014

Hocam daha üniversiteyi kazanmadığım için tecil bitince mecburen yoklama kaçağı olacağım.Merak ettiğim gelecek yıl üniversiteyi kazanırsam üniversite sen yoklama kaçağısın senin kaydını yapamayız diyebilirmi?Birde herhangi bir yerde çalışırsam market vb. gibi askerlik durumu sorun olur mu?

Üniversiteler için yaş sınırı 29'dur. yaşın 26-27 ise 29 yaşına kadar tecil verirler.

Daha fazla makale için Buraya bakarsın.

• Hocam ben suanda Asker Kaçağı olarak gozukuyorum ve YGS'den gecer puani nihayet aldim. Ancak suanda kacak olarak gozuktugum icin ne olacak bilmiyorum. Kacak durumunda universiteye kayit yaptiramiyorsun, bunun icin askeriyeden durum belgesi kagidi almalisin diyor bazi arkadaslar ama bu seferde kagidi vermek icin yoklamani aliyorlarmis vs. vs. Bana bu konuda yardimci olabilirmisiniz ne olacak suanda

• Hocam sizin son durum nedir?

Benim tecil de bitti.

Sınava gireceğim. Üniversiteyi kazanırsam kaydımı yapmazlar diye biliyorum. İlla gidip izin belgesi gibi birşey alıp kayıt olabilirmişiz.

Asıl merak ettiğim şeyse diyelimki ben üniversiteyi kazandım. Gidip okumak istiyorum. İzin vermezler mi? İlla askerlik mi yapmam gerekiyor arkadaş?

Tamam askerlikten kaçmıyoruz; ama eğitim her şeyden önce gelmez mi!

Bu soruların cevabı benim için çok önemli lütfen cevap verin lütfen!

• MehmetNY kullanıcısına yanıt
    4 yıllık lisans okuyup 2 yıl tecil kullandıktan sonra illa okuyacam derrsen yuksek lisansa baslayarak erteleyebilirsin..
    Ama 4 yıldan sonra tekrar 2 veya 4 yıllık okuyacam diyorsan keyfi oluyor önce askerlik sonra istedigin okul..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaman_rölesi

4 yıllık lisans okuyup 2 yıl tecil kullandıktan sonra illa okuyacam derrsen yuksek lisansa baslayarak erteleyebilirsin..
    Ama 4 yıldan sonra tekrar 2 veya 4 yıllık okuyacam diyorsan keyfi oluyor önce askerlik sonra istedigin okul..
    Yalnız benim tecil hakkım kalmadı!

Bakaya durumu mu ne diyorlar işte benim durum o!

İlla askere alacaklarmış. Muhtemelen ağustos celp dönrmi verirler.

Yani şimdi gitmezsem bile üniversite kaydı yapmak izin izin belgesini onlardan almam gerekiyormuş.

İşte o zaman "okuluna kaydol, kaydını dondur ve ağustos celp döneminde askeriyeye teslim ol" diyeceklermiş.

Şunu okuldan sonraya çekemez miyim ya! Bi yol gösteren yok mu???

Lise mezunu musun şu anda?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Hocam malesef bende seninle ayni durumdayim. Okulu kazandim ve gidemedim, nedeen cunku askere gitmeden okuyamazmisim :) Bu yuzden kazandigim okul yandi, kayit olmaya da totom el vermedi. Simdi ise o zamanlar calistigim icin isime sigortasiz devam edebiliyordum, ancak suanda ise de giremedigim icin artik secimlerden sonra durumu degerlendirecegim ve gidecegim sanirim.

• söylentilere göre meclis tatile girmeden inşallah inşallah, askerlik için bir kanun çıkarılırlar. hakkımızda hayırlısı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.