Şimdi Ara

Askerlik tecili / bedelli hakkı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
80
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2018 yılında önlisans 2020 yılında üniversite lisans fakültesi bitirmem ile askerlik tecil süresi 2026 yılının 12. ayına kadar ertelendi.
    ben şuan şimdi tecili bozdurmuş olsam en erken askerlik dönemlerinden hangisine gidebilirim ?

Ayrıca 2020 eylülde mezun olduğum için 2022 eylülden sonra bedelli hakkım yanıyor mu ?

şu an işyerinde çalışmaktayım bedelli yapacak gücüm yarı yarıya var bu aşamada seçim üzeri bedelli için indirim kampanyası gibi bir şey olabilir mi ?

Kamu yönetimi mezunuyum Yedek subay/astsubay çıkma ihtimali nedir?

beklemeye değer mi ? yoksa gidip geleyim aradan çıksın mı?
    yorumlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AvYusuf -- 12 Temmuz 2022; 14:50:5 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• 31.12.2026 yazması sistemde hala okuyor gözüktüğünüz anlamına geliyor. Sorun mezun olduğunuz üniversitenin öğrenci işlerinde mi yoksa askerlik şubesinde mi bilemiyorum. Askerliğe başvuracaksanız sorun değil ama bir şekilde tecil alıp uzatacaksanız askerlik şubeyle görüşünüz. (mümkünse nufusa kayıtlı olduğunuz il/ilçenin askerlik şubesini telefonla arayınız, arşiv bilgileriniz orada oluyor)

Eğer yüksek lisans falan düşünmüyorsanız mağduriyet yaşamamak için 31.12.2022ye kadar yoklamanızı yaptırınız.

Hava kuvvetlerinde yedek subaylık yaptım (373. Dönem). Bizim dönem kamu yönetmi mezunu yoktu diye hatırlıyorum. 374. Dönem 189 kişide 1 kamu yönetimi mezunu varmış.

Yapabiliyorsanız bedelli yapın, 6/12 ay gidip dönüşte iş araması da var. Bir de patron tayfasının en istemediği şey tazminat verip askere yollamak var.

Bedelliye indirim beklemeyin. Sabit bir ücret yapsalar 2 sene sonra enflasyondan o ücret daha ulaşılabilir olacak ve bedelli kotası çabuk dolacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.