Şimdi Ara

Askerlik Tecil Tarihinin Öne Alınması (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
3.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    İlk defa böyle bir durum ile karşılaştım şubeye sormak lazım. Sonuçta kazanılmış bir hak söz konusu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ßyİsMaİLCaN ß kullanıcısına yanıt
    31.12.2018 tarihi okula kayıt yaptırdığın zaman verilen tecildir. Mezun olunca tecilin biter ve mezuniyet tarihi itibariyle 2 yıl tecil ettirilir. Mezuniyet tarihin 15.08.2016 büyük ihtimalle bu yüzden 15.08.2018 tarihine tecilin yapılmış.

Sana verilen kağıtta zaten ne zaman askere alınacağın yazıyor olmalı bunda bi değişiklik olamaz. 1 ay önceki belge ya tecilini yeni yaptırdın o yüzden oldu yada sistemde sonradan gözüküyor.

Bakanlığın açıklaması gayet net öne alınma gibi bi durum yok böyle bir şey olması için kanun çıkartılmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bullett -- 21 Aralık 2016; 23:33:33 >
  • Bullett B kullanıcısına yanıt
    Okulun tecil 2019 du. Ben okulum bitince tecil ettirdim 12.2018 oldu . Böylece çıktı verildi elime. Fakat daha sonra 08.2018 e düştüğünü gördüm .

• Hocam, onu okula kayıt tarihine göre ayarlıyorlamış. Okula kayıt olduktan sonra 6 sene hakkın varmış diye biliyorum.

• ßyİsMaİLCaN ß kullanıcısına yanıt
    E devlet bakmayın tecil ettirdiğinizde sizin hangi celp döneminizde gidecekler belgeni verirler bu değişmez. Ayrıca 2 yıl tecil hakın var yani 12 ayda mezun olduğunu düşünmüyorum 8. ayda mezun olduysan ayrıca 2 yıl 08.2018 kadar tecil edilmesi normal ve Kasım celp döneminde gidersin zaten 2018 belkide 2ç grup çıkar Aralıkta gidersin. Zorla askere almıyorlar istersen gitme para cezası ödersin illa bedelli çıkar para verir o zaman toptan kurtulursun.
    Hocam bende okuldan mezun olma tarihi değil okula kayıt tarihi esas alınıyor diye biliyorum(6 yıl için 8 sene, 4 yıl için 6 sene, ön lisans için 4 sene). Sonuçta mezuniyet farklı dönemlerde olabilir. Ayrıca yüksek lisans yapanlar 35 yaşına, lisans yapanlar 29 yaşına kadar en geç...

Olabilir hocam.
    Yani ben aof tek ders sınavına girip mezun oldum hiç uzatmadım. 15 temmuz a geliyordu sonra ertelendi ama ne zaman girdik ne zaman açıklandı unuttum vallahi.
    Ne yapalım şimdi yüksek lisans kosturuyoruz
    :)

• drofsyaf D kullanıcısına yanıt
    Gerekli açıklamayı bakanlık yaptı yanlış biliyorsun.

http://www.msb.gov.tr/Basin-ve-Yayin/BasinAciklama/askerlik-tecil-surelerine-iliskin-basin-aciklamasi21122016-15-06-27

4 yıllık üniversite kayıt yaptırınca 7 yıl tecil veriyorlar bi daha evrak işleriyle uğraşılmasın diye. 4 yıl bitiriyor okulunu tecilde iptal oluyor tabi. Sonra tecil ettiriyor 2 yıl daha mezun olduktan sonra hakkın oldu 6 sene sonra diyor benim tecilim 1 sene öne alındı. Kanun var ortada yıllardır böyle değişmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bullett -- 23 Aralık 2016; 0:57:25 >

Evet, haklısın ben o açıklamayı görmemiştim.

• Atamaya başvuracağım için haziranda 5 yıllık fakülteden mezun olduktan sonra ağustos ayında yoklamamı yaptırıp son kez 2 yıl daha tecil ettirdim. Eylül 2018 için yazılı tecil kağıdı aldım. Böyle olduğu halde e-devlette tecil haziran 2018e çekilmiş görünüyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • AfyonumuFünyeylePatlattm kullanıcısına yanıt
    Hocam , bence tekrar askerlik şubesine gidip durumu bildirin. 3 ay çok bir süre değil ama atama bekliyorsanız önemli bir süre olabiliyor.

• drofsyaf D kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler. Atandım ondan sonra tecil etmem gerekti hizmet içi eğitimdeyim. Bir ara arayıp soracağım artık.
    Edit: Yukarıda yanlış yazmışım atandıktan sonra tecil ettirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AfyonumuFünyeylePatlattm -- 24 Aralık 2016; 20:58:59 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam hizmet içi eğitimde iseniz ve devlet dairesi sanırım, idare aracılığıyla tekrar bir süre daha tecil hakkınız olması gerekiyor. Bizim arkadaşda memur olunca tekrar tecil ettirdi. Gerçi sizde öyle demişsiniz herhalde ama memur olunca 3 sene tecil olması lazım diye biliyorum.(Hizmet içi eğitim aday, memurluk eğitimi vs. durumlarda sıkıntı yaşanmamasın diye)

• 2014 üniversite girişliyim.

Tecil tarihim: 31/12/2021
  • quote:

Orijinalden alıntı: sangreal_1905

Hocam 29/8/2016'da mezun oldum lisansdan. Askerlik şubesine hiç gitmedim. Geçen ay e devletten baktıgımda 31 Aralık 2018'e kdar askerlik ilişkisi yoktur yazıyordu. Az önce baktım Şubat 2017 çekilmiş. Birde Son yoklama tabi yazıyor ek olarak. Şubeye gidip etecil ettircğım fakat henuz diplomayı teslim almadım Üniversiteden. Bu e devlet üzerinden çıkan barkodlu mezuniyet belgesi tecil işlemlerinde kullanılabiliniyor mu ?

Evet hocam e devletten çıkardığımız geçici mezuniyet belgesi tecil için kullanılabiliyor mu?

• instance kullanıcısına yanıt
    Evet
  • quote:

Orijinalden alıntı: sangreal_1905

Evet

Teşekkürler :)

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.