Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (193. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7.296
Cevap
116
Favori
948.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben geçen sene gittiğimde girdiğim her odada tarttılar ama heyette sadece kararı okudular. Tartma işlemi olmadı kurul odasında.
  • Benim de ocak sonu kontrol var ancak şubat sonu sevk görünüyor. Nasıl bir sistem kurmuşlarsa artık kimse bir şey bilmiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende aynı durumdayım 28 martta hastane sevki vardı. 15 mart 30 mart arası askerlik sevki çıkmış. Gittim askerlik şubesine bu tarihler arasında geleceksin hastane ye göndereceğiz olumlu çıkarsa 30 martta da askere gideceksin dedi. Çok saçma sapan bir iş benim o tarihler arasında çocuk doğacak dedim. Erteletme durumum varmı dedim yok dedi. Çok moralim bozuk sanırım bunlarda birşeyden anladığı yok. Ne yapacağız bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeş kilo problemin devam ediyorsa sen bir yıl daha erreleme alıyorsun sonrasında seneye aynı tarihtede durım değişmezse paranı veriyorlar.

• 3. Sene olduğu için bu yıl boy kilo uyumsuzluğundan dolayı kurul’a girdim ve önceleri 33 c olan rapor bu sene 33 d oldu. Boy kilo uyumsuzluğu olanlar, 2. Sefer ve ya 1. Kontrollerinde 33 d gelmiyor. Kilo’nun hep sabit olmasınada gerek olmuyor, +35 kilo bile varsa, öyle durumda bile hep tecil veriliyor. Bazı kişiler askeri hastahaneler kontrol ediyor ve ya 5 kezde gidebilirsin, hatta kilonu arttır bu yeterli olmaz öylelikle kesin tecil ya da muaf olursun diye söyleyen kişiler olursa yanlış bir bilgi vermiş oluyor. İsterseniz 250 kilo olsun kontrollere giden kişi, 3. Kontrollerinde kesin karar çıkıyor. Boy kilodan dolayı tek sorunu varsa, boy kilosu uyumsuzsa, boy kilosunda aşırı farklar bile olsa kesin olarak 3. İşleminde muafiyet almış oluyor

• Bu yıl 1 yıl erteleme almıştım bedelli parasını yatırıp,bugün askerlik yeri belli olmuş 1 yıl sonraya süreç nasıl olacak bilgi alan var mı

• Ayrıca yoklamaya gidecek olan kişiler, ilk işlemleri e devlet üzerinden başlatabiliyor, aile hekimi kontrolleri, hastane kontrolleri falan hepsi ama işlemlerin süreçlerini her yer bilmediği için sağlam olması koşulu ile şubeye gidip işlemi başlatmanız daha doğru olur, boy kilo orantısında bir sorun varsada, aile hekimi hastane’ye sevk edemezse askerlik şubesine gidin çünkü bazısı sevk ettim diyip edememiş oluyor, en büyük sorunda o bölümde yaşanıyor. Kurulunda her zamanki işleyişi, öncelikle engelliler alınır en son askeriyeden gelen kişilerin sırası geliyor. Askerlik şubesinde hastalıklar ile ilgili normal türden ameliyatlar geçirdiyseniz yazmanıza gerek bulunmuyor, nasılsa kapsam dışı oluyor onlar. Yazsanız bile her önemli, önemsiz ameliyat’ı, sadece 1. İşlemde tüm bölümler gezilir, diğer işlemde gerekli olan bölümlere gidilir, ameliyatların önemli olanlarını, önemsiz olanlarını yazsanız bile, fazladan bölüm çıktığı olmuyor, kilo ve boy orantısızlığından gidildiğinden, gerekli prosedür işliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: a.elibol

Hocam benim 4 ay oldu daha gelmedi
    benimde 3 ay falan oldu halen ortalıkta yok. senin geldi mi
  • {engineer} kullanıcısına yanıt
    Benim rapor geldi hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetali23

doktor karşına çıktığında doktor ne yapıyor acaba?

Alıntıları Göster
    Doktor bey öncelikle kilo ve boyunu ölçmen için seni bir odaya gönderiyor. Orada üst baş ile beraber kilonu ölçüyorlar. Üst başındakileri, kaç kilo çıktıysan - 1 yapıyor. Yani üst baş 116 çıktın, 115 yazıyor kağıda. Tekrar doktorun yanına geliyorsun, uygun yada değil diyerek heyete sevk ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sagor88

Hocam iyi akşamlar. Dahiliye doktoru tarttıktan sonra heyette tekrar mı tartılıyoruz?

Cevaplarsanız sevinirim.

Alıntıları Göster
    Evet dahiliye sizin kilonuzu ölçtükten sonra, heyete sevk ediyor. (uygun değilseniz askerliğe)

Heyet tekrar ölçüyor. Bizim heyet üst başınızdaki herşeyi çıkarın, bizden utanmanıza gerek yok. Boxerınız kalabilir dedi. 3er 3er alıyorlar içeri. Boxer ile ölçülüyorsunuz direk. Heyet kararı aynı günün akşamına veriyor 16:30 civarı.

• nodesperat3 kullanıcısına yanıt
    Bugün 13:30 da heyete gireceğim bakalım. Teşekkür ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iPhonedo Deyipte Geçme

Evet dahiliye sizin kilonuzu ölçtükten sonra, heyete sevk ediyor. (uygun değilseniz askerliğe)

Heyet tekrar ölçüyor. Bizim heyet üst başınızdaki herşeyi çıkarın, bizden utanmanıza gerek yok. Boxerınız kalabilir dedi. 3er 3er alıyorlar içeri. Boxer ile ölçülüyorsunuz direk. Heyet kararı aynı günün akşamına veriyor 16:30 civarı.

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim. Bugün 13:30 da heyete gireceğim bakalım n’apacaklar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sagor88

Teşekkür ederim. Bugün 13:30 da heyete gireceğim bakalım n’apacaklar

Alıntıları Göster
    Girdiniz mi heyete? nasıl geçti, ne yaptılar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: iPhonedo Deyipte Geçme

Alıntıları Göster
    Vay arkadaş ben gittiğimde kurul odasına bile çağrılmadım.Direk sonuç açıklandı.Öncesindeki muayenelerde de soyunmadım üstümle tartıldım.Demek ki hastaneden hastaneye değişiyor.Sizinki sivil hastane miydi yoksa askeri hastane miydi hocam?

• beyler, garip ve kimine göre komik bir soru geliyor.

bedelli askerlik çıktığına göre, artık kilo ile erteleme almak, 3. yoklamada çürük almak daha zorlaşabilir mi? yoksa evvelde geçerli olan "doktor kanunda ne geçiyorsa ona uymak zorunda" yaklaşım geçerliliğini koruyor mudur?

2018 nisanda ilk ertelememi aldım. param yok, yaşım yetmesine rağmen bedelli yapamıyorum. 1.5 yıl kaldı oh falan derken şimdi böyle gereksiz bir kurt düştü içime
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasoli

beyler, garip ve kimine göre komik bir soru geliyor.

bedelli askerlik çıktığına göre, artık kilo ile erteleme almak, 3. yoklamada çürük almak daha zorlaşabilir mi? yoksa evvelde geçerli olan "doktor kanunda ne geçiyorsa ona uymak zorunda" yaklaşım geçerliliğini koruyor mudur?

2018 nisanda ilk ertelememi aldım. param yok, yaşım yetmesine rağmen bedelli yapamıyorum. 1.5 yıl kaldı oh falan derken şimdi böyle gereksiz bir kurt düştü içime
    tsk sağlık yetenek yönetmeliği değişmediği sürece hiç bir doktor kafasına göre işlem yapamaz. ne yapacak 5 kilo olan fazlalıgını 6 kilo eksik yazıp seni askere elverişlidir mi yazıcak. bunu yapacak doktorun alnını karışlarlar ki böyle bi şey için de bu zamanda hiç bir doktor kendini riske etmez. 2011 ve 2014de de bedelli yasası çıktı hemde hiç askere gitmeden teskere alma imkanıyla. o zaman askeri hastaneler var iken bile yaklaşımın değiştiğini hiç duymadık, hele ki şimdi sivil doktorlar mı tavır değiştirecek :) rahat ol. ben de aynı senin durumundayım 20 aralıkta 3. muayeneme girecegim ve sınırdan az bi kilo fazlam olmasına ragmen cok rahatım.

• Boy 1.90 cm

kilo 62

Sizce alırlar mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FAA9DFD80 -- 27 Kasım 2018; 8:15:35 >
  • Boyunuz 1.90 cm ise kilo üst sınırınız 117 alt sınırı ise 57'dir.Kilonuz 62 olduğu için alınırsınız...
  • Long Nightt kullanıcısına yanıt
    Bazı sitelerde alt sınır 1.90 cm için 61 kg yazıyor. Yada boy kilo arasındaki rakam 30 ve üzeriyse erteleme verilir diyor.

Ama ne kadar doğru bilmiyoruz tabi.
  • 
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.