Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (192. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.296
Cevap
116
Favori
948.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 190191192193194
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gokens

Onun aile hekimi de benimkisi gibi insaflı çıkmış :) tek çekincem birliğe teslim olunca muayene etmeler olur işte tartılma ölçme yaparlarsa ordab gei döndürülmek acsyip koyar
    Ertelenme almak istemiyor galiba kimse 3 sefer ertelenince muaf olunuyor. Bunu da doktor arkadaş söyledi.
  • 175 boy 114 kilo ayrıca sağ kolda dirsekten omuza kadar kalıcı bir platin var ilk kez muayeneye gireceğim ilk seferde çürük verirler mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gokens kullanıcısına yanıt
    Hocam benim bildiğim birliğe teslim olununca tekrar bir muayeneden geçiyorsunuz.Kayıtlara ''Askerliğe hiçbir sağlık sorunu olmadan başlamıştır'' şeklinde geçmesi için yapılıyormuş bu.Yani ilerde bir sorun olursa sizin askere başladığınızda hiçbir sorununuzun olmadığını askeriye böyle ispat ediyormuş.Bunu da bana hastanedeyken benim gibi sırada bekleyen bir arkadaş anlatmıştı.Bu arkadaş askerdeyken tekrar muayene olmuş ve geriye hava değişimine yollamışlar.Son muayenesine gelmişti ve sonunda bana erteleme verilirken ona muaf verilmişti.Yani siz birliğe teslim olduğunuzda tekrar muayeneye sokuluyorsunuz.Aile hekimi sivil olduğu için insaflı davranmış olabilir fakat askeriyde böyle bir uygulamanın yapılmasının çok zor olduğunu düşünüyorum.Sonuçta aile hekimi bana geldiğinde normal kilodaydı der işin içinden çıkar fakat siz askerdeyken başınıza birşey gelirse bu teslim olduğunuz birlik için sıkıntı yaratabilir.Ben de askere gitmek istiyordum fakat kilodan dolayı buradan geçsek bile askerde yapılacak muayenede hava değişimine askerlerin gönderildiğini öğrenince hiç uğraşmadan muayene olmak talebinde bulundum,hiç askere gitmeden ertelememi aldım.Seneye artık hayırlısı ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Long Nightt -- 2 Kasım 2018; 1:19:54 >

• iPhonedo Deyipte Geçme kullanıcısına yanıt
    Abi elverişliysen ve gidebileceğini düşünüyorsan neden erteleme alasın sağlık problemin olmadıkça
  • Long Nightt kullanıcısına yanıt
    Diğer arkadaşlardan birisi muayene olmuyorsun ilk girerken aşı yapıyolar sadece yazmış. uzun dönemle bedelli de değişebilir
    Evlendim 1 ay evvel, hayatımı 2008 yılında kurdum. Askerliğe 21 gün dahi gitmek istemiyorum aslında. Bizden evvel bedelli yapan arkadaşlarımız da 1 gün bile gitmemişlerdi. 21 gün temel eğitim alan arkadaşlarımın anlattıklarına göre, gitmemek daha doğru benim için. Disiplinini bilen, aile kurmuş ve sorumluluk alan birisiyim. Askerlik kutsaldır ve saygım her zaman sonsuzdur bu vatani göreve. Fakat gitmeyerek vatana daha büyük bir hizmet ederek AR-GE çalışmaları yürütüyorum bir yazılım firmasında.
  • iPhonedo Deyipte Geçme kullanıcısına yanıt
    Tabiki de bu bakış açınız doğru ama sağlık açısından bahsettim ben hocam. Evli barklı insanların çoluğunu çocuğunu bırakıpta gitmesi bence de uygun değil yada işinden olup gelince işine dönemeyecek insanlar var.
    Sanırım son 10 yıldır 115 - 118kg arası dolaşıyorum. Vücuda oturmuş durumda. Şimdilik ciddi bir hasarı yok ama 40lı yaşlara doğru canımı sıkabilir. Sanırım 3 yıl sonra kilo vermeye başlayabilirim. Teşekkürler hocam ince düşünceniz adına.
  • 175 boy 114 kilo ayrıca sağ kolda dirsekten omuza kadar kalıcı bir platin var ilk kez muayeneye gireceğim ilk seferde çürük verirler mi ?

Yok mu bilgisi olan birileri ??

• quote:

Orijinalden alıntı: ucandanao

175 boy 114 kilo ayrıca sağ kolda dirsekten omuza kadar kalıcı bir platin var ilk kez muayeneye gireceğim ilk seferde çürük verirler mi ?

Yok mu bilgisi olan birileri ??
    vermeleri gerekir. Tsk sağlık yetenek yönetmeliğini bir inceleyin derim.
    bir arkadaşıma belindeki 2 platinden ötürü ilk seferde çürük vermişlerdi.
  • Dostlar e devletten tecili bozdurup aile hekiminde muayene oldum. Ayakkabı çıkarmadan boy kilo ölçtü. Boy 1.82 kilo 114 çıktı ama boydan 2 cm kıstı. Yani kağıtta 1.80-114 yazıyor. Dahiliye sevk edildim. Bundan sonra yapmam gerekenler nedir? Şehrimde 3 tane devlet hastanesi var. Hangisine gideceğim belli mi yoksa kafama göre mi gidiyorum?

• VIKINGS kullanıcısına yanıt
    Aile hekimi sizi hangi hastanenin dahiliyesine sevk ettiyse orada işlemlerinizi yapacaksınız.Başka hastane olmaz.Aile hekiminin verdiği evrakla önce bir şubeye uğrayın.Şube sizin sevk olduğunuz hastaneye teslim etmeniz için sarı zarf verecektir.Onu açmadan hastaneye gidin.Girişinizi,kaydınızı vs yaptırın.Sonra dahiliyeci sizin boyunuzu ve kilonuzu tekrar ölçecektir.Fazla çıkarsanız sağlık kuruluna gönderir sizi.Oradan da gün alacaksınız.Bu arada yanınızda 8-10 tane vesikalık bulunsun.İşlemler için vesikalık isteniyor.Gününüz geldiğinde de hastaneye gidip heyete çıkacaksınız.Sonunda size heyet kararı bildirilir ve yine bir gün verilerek heyet raporunu gelip almanız istenir.O gün geldiğinde hastaneye gider raporunuzu sarı zarf içinde alırsınız.Bunu da açmadan şubeye götürüp teslim edeceksiniz.İşlemler bu kadar ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Long Nightt

Aile hekimi sizi hangi hastanenin dahiliyesine sevk ettiyse orada işlemlerinizi yapacaksınız.Başka hastane olmaz.Aile hekiminin verdiği evrakla önce bir şubeye uğrayın.Şube sizin sevk olduğunuz hastaneye teslim etmeniz için sarı zarf verecektir.Onu açmadan hastaneye gidin.Girişinizi,kaydınızı vs yaptırın.Sonra dahiliyeci sizin boyunuzu ve kilonuzu tekrar ölçecektir.Fazla çıkarsanız sağlık kuruluna gönderir sizi.Oradan da gün alacaksınız.Bu arada yanınızda 8-10 tane vesikalık bulunsun.İşlemler için vesikalık isteniyor.Gününüz geldiğinde de hastaneye gidip heyete çıkacaksınız.Sonunda size heyet kararı bildirilir ve yine bir gün verilerek heyet raporunu gelip almanız istenir.O gün geldiğinde hastaneye gider raporunuzu sarı zarf içinde alırsınız.Bunu da açmadan şubeye götürüp teslim edeceksiniz.İşlemler bu kadar ...
    İnternette şubeye gitmenize gerek yoktur yazıyor e devlette ama ben yine de gideyim. Çok sağol üstad

• Arkadaşlar merhaba, askerlik için kilodan dolayı bana bu yıl 1 sene erteleme verseler, 2019 DGS sınavında kazandığım üniversiteye kayıt yaptırabilir miyim sizce? erteleme nedeni olarak askerlik durum belgesinde ne yazıyor? kayıt yapacağım üniversitenin kayıt olabilmek için gerekli olan belgeler arasında "Erkek adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair E-Devlet çıktısı" var bu yüzden tedirgin oldum. Aranızda bu durumda olup üniversiteye kayıt yaptıran var mı? Emeğimin boşa gitmesini istemiyorum. yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. (kilodan dolayı 1 yıl erteleme alan arkadaşlar varsa erteleme durumu olarak ne yazdığını yazarsanız çok mutlu olurum.)
  • bu durumu geçen sene askerlik şubesine sorduğumda sıkıntı olmaz, belge veriyoruz demişlerdi.

edevlette sağlık sebebiyle erteleme yazıyor ayrıca.
  • Arkadaşlar merhaba, benim bir sorum olacak.

1. Ve 2. Sağlık yoklamalarından geçmiş birisi tekrar sağlık yoklamasına girebilir mi? Şu anki durumu bakaya ise tekrar muayene eder ya da hastaneye sevk ederler mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iPhonedo Deyipte Geçme

Hocam sizin sınır 102. Eğer 102 kg'dan fazla iseniz sizi aile hekiminiz dahiliyeye sevk edecek. Oradaki doktor arkadaş sizi uygun bulmaz ise Heyete sevk edecek. Kısacası 1 ay erteleme alabilirsiniz. Hemen kilo verip başvuru yapmak maalesef yok. En erken 1 sene sonra tekrar muayene olabiliyorsunuz.

Alıntıları Göster
    doktor karşına çıktığında doktor ne yapıyor acaba?

• Ben de bugun askerlik subesine gittim. 2. gidisim bu benim 1 yil erteleme vermislerdi gecen sene. Subede e devletten formu doldurup bir de yaninda kagit verdiler yoklama kagidi. Aile hekimine yonlendirdiler aile hekimi de hastaneye sevk etti e devlet uzerinden. Tekrar subeyi aradim gecen sene sari zarf vermislerdi bu sene vermediler subeye gelmeyin direk aile hekiminden sonra hastaneye gidin hastaneden aldiginiz raporu ve aile hekiminin sevk kagidini en son bize getirin dediler. Hastaneye gittim danisman direk aile hekiminin yonlendirdigi bolumlere gidin dedi herhangi bir kayit veya giris islemi yapmadilar direk doktorlara gidin dediler. Aile hekimi endokrin ve dahiliye yazmisti. Dahiliyeye gittim endokrin yetismedi yarin ona gidecegim. Endokrinden sonra saglik kurulu bolumune gidip kayit yaptirin dediler kurul icin. Simdilik islemler bu yonde yarin sonucu editlerim. Bu arada aile hekiminin hastaneye sevk tarihinden sonra 3 gun icinde hastaneye gitmek zorundasin dediler. Eger gidilmezse sanirim islemleri bastan yapiyorlar ona dikkat edin.

Edit: Endrokine gittim hasta kayittaki gorevli evrak kayit odasina cikip bandrol yapistirin giris yaptirin dedi yaptirdim. Sonra danisma ve askeri kuruldaki gorevliye dahiliyeye evrak kayitta bandrol yapistirmadan once gittim bi sikinti olur mu tekrar gitmem gerekir mi diye sordum sikinti olmaz zaten kagidin uzerinde doktorun imzasi mührü diploma numarası var dediler. Heyete sevk etti endokrin ogleden sonra gidip heyete gun alacagim sonra randevu kagidini askeriyeye verip gecici tecil belgesi alacagim.

Edit2: Arkadaşlar hastanedeki işlemleri hallettim sağlık kuruluna doktorların imzaladığı belgeleri verdim heyet için 10 ocağa randevu verdiler. Randevu belgesiyle askerlik şubesine gittim sadece ismin gözüküyor aile hekimi e devletten imzaladı mı dedi imzaladı dedim tamamlandı yazıyor yeşil yanıyor dedim. Sonra bir daha baktı istanbuldan bize sadece isminiz gelmiş bilgileriniz gelmemiş dedi. Çoğu kişinin böyleymiş sadece benim için geçerli değil bana geçici tecil belgesi verip imzalayıp mühürlediler ama sisteme giremediler istanbuldan bilgiler gelmediği için. Haftaya arayın tekrar kontrol edelim dediler. Bu arada hastanede başhekime imza v.s. attırmadım geçen sene sarı bir zarf verip başhekime imzalatıyorlardı bu sene zarf vermiyorlar bilginize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TolkiensPipe -- 30 Ekim 2019; 11:15:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: iPhonedo Deyipte Geçme

Son güncellemeden bir önceki güncelleme:

Heyet raporumu imzaladı. Elverişli olmadığımı ve seneye tekrar muayeneye boy/kilo ölçümüne sevkim emrolundu. Şimdi bu kağıtla şubeye herhangi bir zaman giderek kaydımı tamamen tamamlayacağım arkadaşlar.

181boy - 115kg ile bedelli askerlikten 1 yıl erteleme aldım. Sorularınız var ise alabilirim. Bildiğim ve yaşadığım kadarıyla yardımcı olmaya çalışacağım.

Alıntıları Göster
    Hocam iyi akşamlar. Dahiliye doktoru tarttıktan sonra heyette tekrar mı tartılıyoruz?

Cevaplarsanız sevinirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba arkadaşlar, ben geçen sene ilk muayenemde 1 yıl erteleme almıştım. 20.12.2018 de dolacaktı ertelemem. Bedelliye başvururken aralık ayında gel tekrar muayeneye gidersin demişlerdi. Kilo problemim devam ediyor. Bir yıl daha erteleme alırım diye düşünüyordum.

Bugün öğrendim ki 07.12.2018-22.12.2018 tarihleri olarak sevk tarihim belirlenmiş. Benim durumumda olan var mı acaba? Bir yıl daha erteleme alırsam bedelli hakkım ve yatırdığım ücret yanar mı? Buradaki askerlik şubesi ile görüştüm ancak bilgileri yok. Mart ayından sonra çıksa gidecektim hiç uğraşmayıp ama o tarihe kadar gitmemem gerekiyor. Hemen gitmek isteyen arkadaşlara 2019-2020 gibi tarihler çıkıp bana bu kadar yakın çıkması şanssızlık oldu benim için. Bilgilendirebilirseniz sevinirim. Teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 190191192193194
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.