Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (162. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.296
Cevap
116
Favori
948.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 160161162163164
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    çok teşekkür ederim.
  • Sanırım benim soruma bilen birisi çıkmayacak gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahamer2

Merhaba arkadaşlar durumumla ilgili askerlik şubesinden telefonla bilgi alamıyorum kısaca özetleyim yardımcı olabilirseniz memnun olurum. Öncelikle e devlette tecil tarihim 28.01.2018 yazıyor fakat olması gereken 31.03.2018 kurumda uzmanlık sürecinden dolayı telefonla sorduğum da e devletteki yanlış sizin burda gözüken 31.03.2018 dedi çıkan hanımefendi bir sıkıntı olur mu acaba?

Bir de ben sağlıktan dolayı (hepatit b karaciğer sedef vs gibi ) muayene olmak istiyorum yönetmeliğe göre muaf olma durumum var bu tecil tarihlerimden önce mi sonra mı gideceğim gittiğimde tecilim bozuluyor mu sonradan elverişli denir ise kurumdan süreç devam ettiği için tecil yaptırma durumum sıkıntıya girer mi bunları sormak istiyorum.
    Ayrıca normaldeki kontrolde olduğum hastanenin 2 yıldır devam eden raporlarını götürmem yeter mi yoksa her türlü bir hastaneye tüm kontroller için sevk ediyorlar mı?
    Şimdiden teşekkür ederim.

Eğer tecilin 28 aralıkta bitti ise bir kaç gün içinde gitmezsen bakayaya düşersin ve 15 gün içinde polis gbt sine işlenirsin eğer dediğin gibi 3 ayın varsa şu anda zaten tecillisin muayeneye gitmek için tecilini bozdurman lazım onun içinde öncelikle okulun açık ögretim değilse üniverste ile ilişiğini kesmen gerekir burda yanlış anlaşılma var diyelimki senin tecilin dediğin gibi 3 ay sonra bitiyor ve şuan askerlik şubesine başvurmak istiyorsun başvurma sebebin ne tecilini bozdurup askere gitmek şube seni muayeneye gönderdi ve sağlam çıktın o zaman tecil hakkın diye bişeyin kalmıyor zaten varolan tecilini bozudurmuşsun.Dediğin rahatsızlıklardan dolayı çürük alacağını sanmıyorum bu rahatsızlıklar birçok kişide görülüyor özellikle sedef çok sıklıkla görülen bir rahatsızlık okulunla ilgili daha detaylı bilgi yazasarsan yardımcı olmaya çalışırım.Eğer yaşın uygunsa ve okul bittikten sonra tecil hakkın varsa muayeneden sonra sağlam çıkman durumunda tecil hakkını kullanabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deejaysuha -- 3 Ocak 2018; 1:28:57 >

• MetalHornet M kullanıcısına yanıt
    çok büyük olasılıkla 1 yıl ertelemeni alırsın hocam. seneye de aynı kiloyla gidersen bir aksilik olmazsa muaf olursun.
  • Merhaba arkaaşlar, en doğru ve güvenilir boy kilo ölçümünü nerede yapabilirim ? Sağlık ocağı ve eczaneler tam doğru sonucu veriyor mu ? Evde metre ile ölçünce birkaç cm eksik oluyormuş galiba doğrumudur ? Beyoğlu halıcıoğlu subesine giden arkadaşların muayene oldukları hastanelerde, beklediklerinden eksik veya fazla ölçüm oldu mu ? Benim kilo ve boy oranı sınırda, birkaç kilo eksiğim var. Şubeye gitmeden önce boy ve kilomdan emin olmak istiyorum. 1 kilo eksikle askere alınırsam o askerlik benim için daha zor olacak.
  • GUVENILIR SAGLAM ASTROPAY VE PAYKASA SATIŞLARI BURDADIR

WEB ADRESİ:http://www.paykartbayi.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: jasondavid

Merhaba arkaaşlar, en doğru ve güvenilir boy kilo ölçümünü nerede yapabilirim ? Sağlık ocağı ve eczaneler tam doğru sonucu veriyor mu ? Evde metre ile ölçünce birkaç cm eksik oluyormuş galiba doğrumudur ? Beyoğlu halıcıoğlu subesine giden arkadaşların muayene oldukları hastanelerde, beklediklerinden eksik veya fazla ölçüm oldu mu ? Benim kilo ve boy oranı sınırda, birkaç kilo eksiğim var. Şubeye gitmeden önce boy ve kilomdan emin olmak istiyorum. 1 kilo eksikle askere alınırsam o askerlik benim için daha zor olacak.

Halıcıoğlu askerlik şubesi kasımpaşadaki hastaneye sevk ediyor.Bu hastaneye gidenler genellikle kilonun doğru boyun kısa ölçüldüğünü söylüyor ve elbisesiz tartıldıklarını söylüyor eğer sınıra yakınsan boyun ölçümünden 1-2 cm aşağısına göre hesap yap hastaneden önce aile hekimine gideceğin için aile hekimindeki ölçümlerde önemli aile hekimi sağlam verirse hastaneye gitmezsin.

• dogaucler D kullanıcısına yanıt
    Çok sağolasın dostum şubat gibi gidip işlemlerimi başlatayım o zaman geç kalmadan

• bi tanıdığım 1. senesinde 1.83 boy, 130 kilo ile gitti ve 1 yıl erteleme aldı
    2. senesinde yine aynı kiloyla gitti ve askerliğe elverişli değildir raporu vermişler

çocuk zaten uzun yıllardır kilolu baya
  • Birşey sormak istiyorum yoklama kaçağı olanlar Üniversite Sınavına girebilirmi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar merhaba,

Benim 31 aralikta tecilim bitti yurtdisindaydi ve geldim subeye gittim iki kagit verdiler ama bayaga kalabalikti beklemedim sonra giderim diye. Simdi yaştan dolayi tecil yapamiyorum okul ile 88 liyim şimdi bazi sorularim var.

1. Soru : Boy 1.81 Kilo : 112 ( Bazi yerlerde +30 yaziyor bazi yerlerde boyun son iki hanesinden 3 cikar 30 ekle diye yaziyor ikincisiyse tam sınır olabilirim acaba hangisi dogru )

2. Bu subede verdikleri kagitta iste genel saglik sorununuz var mi falan yaziyor muayeneye gitmek icin oraya evet kilo problemim mi var yazmaliyim ?

Kilodan dolayi muayeneye gondermeye o kagidi veren yermigonderiyoryoksa kagidi doldurupberince baska birime iletiyormus orasi mi aile hekimine gonderiyor. Bi aydinlatabilirseniz sevinirim. Insallah erteleme alabilirim cumku okul haziranda bitcek buyuk ihtimalyoksa mecbur bakaya beklicez

• ronaldo sarıoğlu R kullanıcısına yanıt
    hocam hangi şehir acaba söyleyebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yildirimweb

Arkadaslar merhaba,

Benim 31 aralikta tecilim bitti yurtdisindaydi ve geldim subeye gittim iki kagit verdiler ama bayaga kalabalikti beklemedim sonra giderim diye. Simdi yaştan dolayi tecil yapamiyorum okul ile 88 liyim şimdi bazi sorularim var.

1. Soru : Boy 1.81 Kilo : 112 ( Bazi yerlerde +30 yaziyor bazi yerlerde boyun son iki hanesinden 3 cikar 30 ekle diye yaziyor ikincisiyse tam sınır olabilirim acaba hangisi dogru )

2. Bu subede verdikleri kagitta iste genel saglik sorununuz var mi falan yaziyor muayeneye gitmek icin oraya evet kilo problemim mi var yazmaliyim ?

Kilodan dolayi muayeneye gondermeye o kagidi veren yermigonderiyoryoksa kagidi doldurupberince baska birime iletiyormus orasi mi aile hekimine gonderiyor. Bi aydinlatabilirseniz sevinirim. Insallah erteleme alabilirim cumku okul haziranda bitcek buyuk ihtimalyoksa mecbur bakaya beklicez

Boyuna göre 108 ve üzeri bir kiloda olduğun sürece askere alınmazsın senin sınırdan 3 kilo fazlan var eğer hastane ölçümlerindede bu kiloda çıkarsan erteleme alırsın hastanede elbisesiz tartılınca kafa kafaya gelebilirsin hesaplamanı ona göre yapmalısın.Şubenin girişinde verilen o kâğıt formalite yazsanda yazmasanda aile hekimine yollanıyorsun ama sen yinede yaz.Aile hekimine o kağıdı aldığın askerlik subesinden yollanırsın kâğıdı aldığın gişe orada işlemleri yapan sivil memurlar var o yönlendirir.

• Cok tesekkurler hocam ben bugun vakit bulabillirsem gidiyim olmadi yarin giderim yaani o kagitlari dolduruyoruz sira veriyorlar o sira numarasiyla gittigimiz yer diyo senin boy kilo olcumun falan yapilsin diye

• quote:

Orijinalden alıntı: yildirimweb

Cok tesekkurler hocam ben bugun vakit bulabillirsem gidiyim olmadi yarin giderim yaani o kagitlari dolduruyoruz sira veriyorlar o sira numarasiyla gittigimiz yer diyo senin boy kilo olcumun falan yapilsin diye

Aynen öyle sıra numarası alıyorsun bekleyip sıran gelince işlemleri yaptırıyorsun onlar aile hekimine aile hekimide hastaneye sevk eder.

• quote:

Orijinalden alıntı: Michelinlastikadam

Arkadaşlar merhaba.

2. Muayenem için tekrar şubenin yolunu tuttum. Sorunsuz bir şube ve aile hekimi sürecinden sonra şube beni hastaneye sevketti. Daha önce de demiştim kilo sorunu olan dostlar korkmayın şubeye gitmekten. Memurlar son derece yardımseverler. Sorun yaşamıyorsunuz.

Şube beni hastaneye psikiyatri ve dahiliyeye sevk etti. Dahiliyede ölçüm ve muayene hemen halloldu. Boy:168 kilo:118 olarak ölçüldüm doktor kağıda açıklayıcı bir şey yazmadı.

Psikiyatri işi uzattı. Psikiyatri ile ilgili bir tedavi gören arkadaşlar var ise Hastaneye gitmeden önce daha önce takibi yapan doktordan sağlık durumlarıyla ilgili bir rapor alırlarsa işlem daha kısa sürer. Yoksa git gel yaparlar.

Sonuç olarak 41+ kilo fazlasıyla 2. Defa yarın heyete gireceğim sonucu buradan paylaşırım.

Sonuç ne oldu kardeşim bilgilendirir misin sana zahmet

• arkadaşlar dahiliyenin yaptığı kan testinte total Bilirubin 3.47mg, direk Bilirubin 0.64 çıktı diğer kan değerleri normal doktor gastroenteroloji ye sevketti yüksek total Bilirubin'den dolayı bu nedenle giden varmı gastroenteroloji'ye doktor neler istiyor tahlil olarak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eruhyn -- 5 Ocak 2018; 17:30:13 >
  • bugün itibariyle 1 aylık süreç sona erdi. 172cm 117 kilo ile ilk seferimde 1 yıl erteleme verildi. Doktor seneye bu kilo ve üstünde olmam durumunda muafiyet alacağımı söyledi. Yalnız dikkatimi çeken, erteleme ve muafiyet tamamen rastgele veriliyor. Herkesin ilk seferiydi sıradakilerde, kilo boy oranı benden düşük olanlara muafiyet verildiği oldu. Özellikle kilo dışında başka bir hastalığı bulunanlara direkt muafiyet verdiler.
  • ARKADAŞLAR BOY 189 cm 119 kgyum iç çamaşırı ile sizce askerlik ilgili sorun yaşarmıyım antalyadayım

• quote:

Orijinalden alıntı: Omer4806

ARKADAŞLAR BOY 189 cm 119 kgyum iç çamaşırı ile sizce askerlik ilgili sorun yaşarmıyım antalyadayım

116 ve üstü olduğun sürece askere alınmazsın.Hastanedede bu kiloda olursan erteleme verirler.

• 
Sayfa: önceki 160161162163164
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.