Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (161. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.296
Cevap
116
Favori
948.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    teşekkür ederim.
  • Bugün heyete girdim 1.79 boy 122 kilo 1 sene erteleme aldim.

Heyet işlemlerinden bahsedersek önce çağırdılar boy kilo tekrar ölçüldü dışarı çıktık.

Sonra tekrar çağırdılar isim söyleyip 33-c dedi dışarı çıkın bekleyin dedi. Sonra tekrar çağırdılar yine isim söyleyip ertesi yıla bırakma dediler tekrar dışarı çıkıp bekleyin dedi. Sonrasinda da ertelendiğine dair kağıt verdiler onuda askeriyeye götürdüm ve işlem bitti.

Seneye nasipse tekrar görüşmek üzere sorusu olan sorsun cevaplarım bu arada üst sınırdan 2 kilo fazlası olanda erteleme aldı. Tartılırken soyunmak vs yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• djtanem D kullanıcısına yanıt
    bu bilgileri paylaştığınız için çok teşekkürler. umarım seneye çürüğü alır kurtulursunuz
  • Dün 2.muayene için şubeye gittim, şubede herhangi bir ölçme tartma yapmadan (geçen yıl ilk gittiğimde şube bahcesindeki doktorda tartmışlardı) direkt hastaneye sevkettiler. sistem değişmiş adrese en yakın hastaneye sevkettiler, çok yogun ve değişik sistemi olan bir hastane.(Keçiören Eğitim Araştırma).
    Neyse askeriyenin verdigi zarfla ilk gittim evraktan kayıt yaptırdıktan sonra dahiliyeciye göründüm, dahiliyeci obezite teşhisi için endokrin bölümüne seki uygundur diye rapor yazıp verdi, bu kafamı karıştırdı ne alaka dedim. geçen yıl dahiliyeden işim bitmişti cünkü. neyse araya öğle arası girdi öğleden sonra endokrine gittim, kan testi falan yapılacak sandım endokrine sevk edince. Ama hiçbirşey yapmadı dahiliyeci gibi boy kilo ölçüp 33c erteleme verdi yine (1.73 boy - 103kg). Sağlık kurulu raporu diye çıktı aldı 3 doktor imzalı. diğer doktorlara da imzalattırıp sağlık kurulu katına indim ve memura verdim raporu. Perşembe günü sabahtan yeniden gelmemi, tekrardan yazan birimlere muayene olup öğleden sonra da heyete gireceğimi söyledi. Tekrar muayenenin mantığı nedir, daha önce başına gelen var mı boyle birşey? Endokrincinin verdigi 3 doktor imzalı saglık kurulu isimli raporun bozulma ihtimali yoktur heralde. Yeniden muayenenin amacını anlayamadım. Sağlı kurulu katında da poliklinikler vardı. Mesela üst katta normal polikliniklerde Dahiliye polikliniği, Endokrin Polikliniği vs yazıyordu. Sağlık kurulu katındaki polikliniklerde de 'Dahiliye sağlık kurulu polikliniği, endokrin sağlık kurulu polikliniği vs yazıyordu, yeniden oralarda muayene yapacaklar sanırım.
    Hiç anlayamadım ya sistem cok değişmiş ya da bu hastane bir cins. Uöarım yarın işlerimi halledip heyet raporumu teslim alabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: gcengiz84

Dün 2.muayene için şubeye gittim, şubede herhangi bir ölçme tartma yapmadan (geçen yıl ilk gittiğimde şube bahcesindeki doktorda tartmışlardı) direkt hastaneye sevkettiler. sistem değişmiş adrese en yakın hastaneye sevkettiler, çok yogun ve değişik sistemi olan bir hastane.(Keçiören Eğitim Araştırma).
    Neyse askeriyenin verdigi zarfla ilk gittim evraktan kayıt yaptırdıktan sonra dahiliyeciye göründüm, dahiliyeci obezite teşhisi için endokrin bölümüne seki uygundur diye rapor yazıp verdi, bu kafamı karıştırdı ne alaka dedim. geçen yıl dahiliyeden işim bitmişti cünkü. neyse araya öğle arası girdi öğleden sonra endokrine gittim, kan testi falan yapılacak sandım endokrine sevk edince. Ama hiçbirşey yapmadı dahiliyeci gibi boy kilo ölçüp 33c erteleme verdi yine (1.73 boy - 103kg). Sağlık kurulu raporu diye çıktı aldı 3 doktor imzalı. diğer doktorlara da imzalattırıp sağlık kurulu katına indim ve memura verdim raporu. Perşembe günü sabahtan yeniden gelmemi, tekrardan yazan birimlere muayene olup öğleden sonra da heyete gireceğimi söyledi. Tekrar muayenenin mantığı nedir, daha önce başına gelen var mı boyle birşey? Endokrincinin verdigi 3 doktor imzalı saglık kurulu isimli raporun bozulma ihtimali yoktur heralde. Yeniden muayenenin amacını anlayamadım. Sağlı kurulu katında da poliklinikler vardı. Mesela üst katta normal polikliniklerde Dahiliye polikliniği, Endokrin Polikliniği vs yazıyordu. Sağlık kurulu katındaki polikliniklerde de 'Dahiliye sağlık kurulu polikliniği, endokrin sağlık kurulu polikliniği vs yazıyordu, yeniden oralarda muayene yapacaklar sanırım.
    Hiç anlayamadım ya sistem cok değişmiş ya da bu hastane bir cins. Uöarım yarın işlerimi halledip heyet raporumu teslim alabilirim.

Heyet için 2.kez hastaneye gittim, heyet bürosu gerekli evrakları hazırlayıp verdi ve ilk günkü 2 doktora tekrar muayene oldum, tekrar bi ölçüm yapmadılar aynısını yazdılar imzaladılar.
    Öğleden sonra heyete girdim, heyette de ölçüm yapılmadı sadece karar yüzüme okundu. 173 boy 103kg ile 2.kontrolumde yine erteleme aldım. 3.kez böyle gelirsem muaf vereceklerini söylediler.
    Böyle işte artık 1 senemiz daha var, herkes için hayırlısı olsun..

• quote:

quote:

Dün 2.muayene için şubeye gittim, şubede herhangi bir ölçme tartma yapmadan (geçen yıl ilk gittiğimde şube bahcesindeki doktorda tartmışlardı) direkt hastaneye sevkettiler. sistem değişmiş adrese en yakın hastaneye sevkettiler, çok yogun ve değişik sistemi olan bir hastane.(Keçiören Eğitim Araştırma).

Heyet için 2.kez hastaneye gittim, heyet bürosu gerekli evrakları hazırlayıp verdi ve ilk günkü 2 doktora tekrar muayene oldum, tekrar bi ölçüm yapmadılar aynısını yazdılar imzaladılar.
    Öğleden sonra heyete girdim, heyette de ölçüm yapılmadı sadece karar yüzüme okundu. 173 boy 103kg ile 2.kontrolumde yine erteleme aldım. 3.kez böyle gelirsem muaf vereceklerini söylediler.

Hangi hastane hocam İstanbulda mı?

• myigitoguz M kullanıcısına yanıt
    Yaklaşık 1-2 saat bekletip kararı söylüyorlar. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EYakisir -- 29 Aralık 2017; 10:43:17 >
  • Arkadaşlar ben şubatta 2.sefer yoklamaya gireceğim. İlk sene erteleme aldığımda bi kağıt verdiler ama o kağıdı kaybettim bir sıkıntı çıkar mı ? Bir de işlemlere başlarken 2-3 tane kağıda bilgiler doldurmamızı istiyorlar o kağıda kilo problemimizi yazmalı mıyız? İlk sene ben yazmamıştım. İlk sene Boy: 174cm Kilo:117 ile erteleme aldım şuan kilom 123 sizce durumum ne olur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EYakisir

Arkadaşlar ben şubatta 2.sefer yoklamaya gireceğim. İlk sene erteleme aldığımda bi kağıt verdiler ama o kağıdı kaybettim bir sıkıntı çıkar mı ? Bir de işlemlere başlarken 2-3 tane kağıda bilgiler doldurmamızı istiyorlar o kağıda kilo problemimizi yazmalı mıyız? İlk sene ben yazmamıştım. İlk sene Boy: 174cm Kilo:117 ile erteleme aldım şuan kilom 123 sizce durumum ne olur ?

O kağıdın bi hükmü yok zaten tc numaran ile sisteme girip işlemlerini yapıyorlar. başvurudaki dilekçede 2. işlem için hastaneye sevk istiyorum diye işaretledim ben, sen de oyle yapabilirsin. önemli ayrıntılar değil zaten her türlü hastaneye gönderecekler. Kilon artmış +43 olduğun D dilimine giriyorsun ve 2.seferde muaf vermeleri gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: logard

quote:

quote:

Hangi hastane hocam İstanbulda mı?

Yok hocam Ankara Keçiören Araştırma Hastanesi.
    Hangi hastane olacağını sistem belirliyor artık adresinize göre.

• Arkadaşlar; 88 mağduru olarak yakın zamanda İzmir'den bende şubeye gideceğim. 1.85 boyum 117 kilom benim merak ettiğim... Doktor insiyatif kullanıp gitsin diye rapor kullanabilir mi ? Borçlar var bebeğim var 1 yıl erteleme alabilir miyim...

Bayada tırsıyorum aksi bir sonuç çıkar diye :(
  • lucasgursaka kullanıcısına yanıt
    bir 88li olarak ben de izmirden bu hafta içinde gidicem kardeşim kolay gelsin.
  • lucasgursaka kullanıcısına yanıt
    Öyle bir şey yok inisiyatif filan %100 erteleme alırsınız belirttiğiniz şekilde çıkarsaniz ama hastahane ölçümleri ev ölcumlerinden farklı çıkıyor ben evde kıyafetsiz 125 iken hastanede kiyafetli 122 çıktım bilginiz olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djtanem -- 1 Ocak 2018; 23:18:56 >
  • Herkese merhabalar. Uzun zamandır üniversitedir iş hayatıdır diye diye askerlik işlemlerimi başlatamadım. Artık sırtımdaki bu yükten kurtulmak istiyorum fakat benimde kilomla alakalı sorunum mevcut. Boy 177 kilo 117 yaş 29. Şuanda okuldan dolayı bir sene tecilli askerliğim sizce askerlik işlemlerimi başlatsam durumum ne olur bilgili ve tecrübeli arkadaşlar yanıt verebilir mi acaba ? Çok gerginim açıkcası.

• Merhaba arkadaşlar durumumla ilgili askerlik şubesinden telefonla bilgi alamıyorum. her türlü bir hastaneye tüm kontroller için sevk ediyorlar mı?
    Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahamer2 -- 12 Aralık 2020; 21:51:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahamer2

Merhaba arkadaşlar durumumla ilgili askerlik şubesinden telefonla bilgi alamıyorum kısaca özetleyim yardımcı olabilirseniz memnun olurum. Öncelikle e devlette tecil tarihim 28.01.2018 yazıyor fakat olması gereken 31.03.2018 kurumda uzmanlık sürecinden dolayı telefonla sorduğum da e devletteki yanlış sizin burda gözüken 31.03.2018 dedi çıkan hanımefendi bir sıkıntı olur mu acaba?

Bir de ben sağlıktan dolayı (hepatit b karaciğer sedef vs gibi ) muayene olmak istiyorum yönetmeliğe göre muaf olma durumum var bu tecil tarihlerimden önce mi sonra mı gideceğim gittiğimde tecilim bozuluyor mu sonradan elverişli denir ise kurumdan süreç devam ettiği için tecil yaptırma durumum sıkıntıya girer mi bunları sormak istiyorum.
    Ayrıca normaldeki kontrolde olduğum hastanenin 2 yıldır devam eden raporlarını götürmem yeter mi yoksa her türlü bir hastaneye tüm kontroller için sevk ediyorlar mı?
    Şimdiden teşekkür ederim.

Bildiğim kadarıyla tecilini hemen bozdurup muayene olabilirsin. Fakat muaf olma veya erteleme alma gibi bir durumun yok ise bir daha tecil yaptıramazsın direkt alırlar diye biliyorum.

• Arkadaşlar merhaba.

2. Muayenem için tekrar şubenin yolunu tuttum. Sorunsuz bir şube ve aile hekimi sürecinden sonra şube beni hastaneye sevketti. Daha önce de demiştim kilo sorunu olan dostlar korkmayın şubeye gitmekten. Memurlar son derece yardımseverler. Sorun yaşamıyorsunuz.

Şube beni hastaneye psikiyatri ve dahiliyeye sevk etti. Dahiliyede ölçüm ve muayene hemen halloldu. Boy:168 kilo:118 olarak ölçüldüm doktor kağıda açıklayıcı bir şey yazmadı.

Psikiyatri işi uzattı. Psikiyatri ile ilgili bir tedavi gören arkadaşlar var ise Hastaneye gitmeden önce daha önce takibi yapan doktordan sağlık durumlarıyla ilgili bir rapor alırlarsa işlem daha kısa sürer. Yoksa git gel yaparlar.

Sonuç olarak 41+ kilo fazlasıyla 2. Defa yarın heyete gireceğim sonucu buradan paylaşırım.

• merhaba arkadaşlar. tecilim 31 aralıkta sona erdi. şu an bakaya kaldım. yarın şubeye gitmeyi planlıyorum kilo probleminden dolayı. bakaya kaldığım için bir problem olur mu acaba? yardımlrınızı bekliyorum. teşekkürler.
  • dogaucler D kullanıcısına yanıt
    yok mu bilen eden arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogaucler

merhaba arkadaşlar. tecilim 31 aralıkta sona erdi. şu an bakaya kaldım. yarın şubeye gitmeyi planlıyorum kilo probleminden dolayı. bakaya kaldığım için bir problem olur mu acaba? yardımlrınızı bekliyorum. teşekkürler.

Daha bakaya kalmadın dostum, 3 gün içerisinde gitmen lazım. Bakaya kalınca bile bir problem olmuyor gidebilirsin.
  • 
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.