Şimdi Ara

Askerlik Erteleme

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben meslek lise mezunuyum 21 yaşındayım 2020 yılında tecil ettirmiştim şu an da 2025 tarihine kadar askere ilişiği yoktur diyor ama şartlar bozulursa en baştaki hali geçerli olur falan diyor askerliğimi tekrar erteleyebilir miyim ?

Böyle yazıyor

SAYI : MSB02B0460000092384421

YER TARİH : İNTERNET (www.turkiye.gov.tr) / 03/06/2022 02:39

KONU : ASKERLİK DURUMU

VERİLECEĞİ KURUM : İLGİLİ MAKAMA

1. AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN, 7179 SAYILI ASKERALMA KANUNU'NUN 11, 20, 23, 38, 43 VEYA 45'İNCİ

MADDELERİNDE BELİRTİLEN ESASLARA GÖRE ERTELEME ŞARTLARI DEVAM ETTİĞİ SÜRECE 31/12/2025 TARİHİNE KADAR

ASKERLİK İLE İLİŞİĞİ YOKTUR.

2. ERTELEMESİ SONA EREN VEYA ERTELEME ŞARTLARI TAŞIMADIĞI YA DA BİLGİ VE BELGELERİ GERÇEĞİ YANSITMADIĞI

HALDE ASKERLİĞİNİN ERTELENDİĞİ TESPİT EDİLENLERİN ERTELEMELERİ İPTAL EDİLİR. BUNLARIN ASKERLİK İŞLEMLERİ

ERTELEME İŞLEMİ YAPILMADAN ÖNCEKİ DURUMLARI DİKKATE ALINARAK YÜRÜTÜLÜR.

3. ERTELEME ŞARTLARINI KAYBETTİĞİ TESPİT EDİLENLERİN ERTELEMELERİ İPTAL EDİLİR. BUNLARIN ASKERLİK

İŞLEMLERİ ERTELEME ŞARTLARINI KAYBETTİKLERİ TARİHTEKİ DURUMLARI DİKKATE ALINARAK YÜRÜTÜLÜR.

4. ERTELEME SÜRESİ SONA EREN VEYA ERTELEMESİ İPTAL EDİLEN YÜKÜMLÜLERİN MAĞDUR OLMAMALARI AÇISINDAN

E-DEVLETTEN VEYA EN YAKIN ASKERLİK ŞUBESİNDEN ASKERLİK İŞLEMLERİ İÇİN BAŞVURU YAPMASI GEREKMEKTEDİR.

• Bilen yok muu

• Hocam ben 2018 yılında mezun oldum,2022 aralık ayına kadar tecilliydi. Şuan Bende de aynı belge çıkıyor. Herhangi bir işlem yaptınız mı.

• Baturx B kullanıcısına yanıt

Hayır reis ama askerlik şubesine gidip baktırcam

• Kral ayni durum bende var 21 yasindayim acik ogretim meslek lisesi mezunuyum 2020 de 2023 kadar tecil etirdim gecenlerdd baktigimda 2026 olmustu sebebi nedir bozulmaz degil mi tecil ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bi bilgi soracaktım bilen varsa ben 2 yıllık önlisans mezunu oldum haziranda 2 yıl mezun tecili hakkımı kullanmaya başladım sorum dgs girdim ve tercih yaptım tercihler istemediğim gibi gelirse kayıt yaptırmasam veya kayıt yaptırıp dondursam tecilim bozulur mu etkiler mi tecili mi ???

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.