Şimdi Ara

Askerlik Dönüşü İçin Düğün Tarihi Alma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler selamlar, Allah kısmet ederse evlilik planlarımız var askerlik dönüşüne. Kısa Dönem Er olarak Şubat 2018 Celbine başvurup tecilimi bozdurdum, nasıl olsa 1. grup çıkar diyerekten 31 Ağustos ve 7 Eylül 2018 tarihlerinde olmak üzere farklı şehirlerde 2 ayrı düğün salonuyla da anlaştık. Derken kader ağlarını ördü 2. gruba Mart ayına kaldım. Hâl böyleyken kafalar da karıştı tabi.. Düğünleri ertelemek bir seçenek olarak kıyıda duruyor şimdilik. Fakat bu noktada bu işlerden anlayan daha önceden şafak saymış kardeşlerimize sorum şu olacak hiç izin kullanmadığımı varsayarak askerden dönüş tarihimi net olarak hesap edebilir miyim ?

E-devlet'te çıkan sonuçlarımdaki bazı detaylar şöyle:

Kısa Dönem Er - Acemi İstanbul - Usta Kahramanmaraş
    Sevk Başlangıç Tarihi: 12.03.2018
    Sevk Bitiş Tarihi: 13.03.2018
    Katılım Tarihi : (Daha sülüsü alamadığım için belirli değil ama muhtemelen 14 Mart yada 15 Mart olacağı söyleniyor. )

Unutmadan askerlik şubesine uğrayıp konuyu danışmak istedim, oradaki memur sevk başlangıç tarihinin (12 Mart) üzerine 6 ay koyup sonra 12 gün çıkarmam gerektiğini söyledi, fakat beni geçiştirdi mi anlayamadım (kalabalıktı ortam) .. katılım tarihinin üzerine mi 6 ay koyup 12 gün çıkarmalıyım yoksa sevk başlangıcının mı kafalar karıştı. Bu arada yaptığım kabaca hesaba göre 7 Eylül'deki düğün için sorun yaşamıyorum ama 31 Ağustos'taki düğünü kaçırıyorum şu durumda. Bilenler bir akıl verebilirse sevinirim, ya da komutanlardan bir kaç gün izin alıp erken terhis olma şansım olabilir mi fikri olanlar aydınlatabilir mi ? Askerlik dönüşüm neredeyse tam da 31 Ağustostaki ilk düğüne denk geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sestosian -- 3 Şubat 2018; 22:49:0 >

• doğru demiş, 12 eylülde terhis tarihin, hiç izin kullanmazsan 12 gün, 1 gün de yol iznin, 31 ağustos sabahı birliğinden çıkarsın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.