Şimdi Ara

Askerliğini Tecil Ettirmek İsteyenler(Tecil İçin Şartlar,Gerekenler) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.529
Cevap
35
Favori
674.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ExpDisease

quote:

Orijinalden alıntı: TragedyDH

bana tek bir çıktı verdiler üst solda tasnif dışı yazıyor sakata gelmeyelim . bende elden teslim aldığıma dair bir kaç şey yazıp imzaladım. ama başka görmediğim bir çıktı verdi.

Aynen sol üst ve sol altta tasnif dışı yazıyor. Ben nasıl bir kağıda aslını elden aldım yazdım hatırlamıyorum ama bu aldığım kağıtla aynı bilgileri taşıyordu. Bunları imzaladıktan sonra başka 2 kağıda da isim soyad tarih ve imza attım. Bir de imza atmadığımız kağıdı almamız gerekiyordu değil mi ? Bizim imzamız onlarda onların imzası bizde kalıyor

Aynı şekilde tek belge aldım tasnif dışı belirtiyor. Memur belgeyi verdiğinde(Kadıköy askerlik şubesi) artık tecillisin dedi. Sorun yok yani.

• quote:

quote:

bana tek bir çıktı verdiler üst solda tasnif dışı yazıyor sakata gelmeyelim . bende elden teslim aldığıma dair bir kaç şey yazıp imzaladım. ama başka görmediğim bir çıktı verdi.

Aynen sol üst ve sol altta tasnif dışı yazıyor. Ben nasıl bir kağıda aslını elden aldım yazdım hatırlamıyorum ama bu aldığım kağıtla aynı bilgileri taşıyordu. Bunları imzaladıktan sonra başka 2 kağıda da isim soyad tarih ve imza attım. Bir de imza atmadığımız kağıdı almamız gerekiyordu değil mi ? Bizim imzamız onlarda onların imzası bizde kalıyor

aynen dediğin gibi sorun yok bence

• beyler 92 liyim.. aol'de okuyorum.. bugün öğrendimki 31 ekim son diyorlar.. ben askerliğimi tecil ettirme istiyorum.. aol nin sitesinde sıkça sorulan sorular bölümüne baktığımda tecil hakkı bulunmamaktadır diye yazı yazıyor. şimdi benim tecil ettirme hakkım varmı.. yani 3 yıl herkesin tecil hakkı varmı yoksa belirli şartlarmı var tecil ettirmek için.. birde 31 ekimi geçtik eğer tecil hakkı varsa tarihin geçmesi sıkıntı yaşatırmı ?.. sabahtan gitsem.. tecil için hangi belgeler gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkano52@

beyler 92 liyim.. aol'de okuyorum.. bugün öğrendimki 31 ekim son diyorlar.. ben askerliğimi tecil ettirme istiyorum.. aol nin sitesinde sıkça sorulan sorular bölümüne baktığımda tecil hakkı bulunmamaktadır diye yazı yazıyor. şimdi benim tecil ettirme hakkım varmı.. yani 3 yıl herkesin tecil hakkı varmı yoksa belirli şartlarmı var tecil ettirmek için.. birde 31 ekimi geçtik eğer tecil hakkı varsa tarihin geçmesi sıkıntı yaşatırmı ?.. sabahtan gitsem.. tecil için hangi belgeler gerekiyor.

Bildiğim kadarıyla lise diploması olmadan tecil olmuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: X kare

quote:

beyler 92 liyim.. aol'de okuyorum.. bugün öğrendimki 31 ekim son diyorlar.. ben askerliğimi tecil ettirme istiyorum.. aol nin sitesinde sıkça sorulan sorular bölümüne baktığımda tecil hakkı bulunmamaktadır diye yazı yazıyor. şimdi benim tecil ettirme hakkım varmı.. yani 3 yıl herkesin tecil hakkı varmı yoksa belirli şartlarmı var tecil ettirmek için.. birde 31 ekimi geçtik eğer tecil hakkı varsa tarihin geçmesi sıkıntı yaşatırmı ?.. sabahtan gitsem.. tecil için hangi belgeler gerekiyor.

Bildiğim kadarıyla lise diploması olmadan tecil olmuyor

o zaman hazırlıksız yakalandık

abimde askerde.. bende gidicem hadi bakalım nasıl olacak :)

• quote:

tecil için son gün 31 ekimdi.şubeye gidip kendin sorman daha yararlı olacaktır.
  • quote:

quote:

tecil için son gün 31 ekimdi.şubeye gidip kendin sorman daha yararlı olacaktır.

biraz araştırdım ve aol de devam edenleri tecil etmiyorlarmış.. benim 1 sene işlerim var.. bu demek oluyorki muayeneye gitmeyeceğim :)

• Birşey soracağım. Benim ikamet ettiğim şehirde hiç heyetle falan karşılaşmadım. Küçük şehir olduğundan mıdır acaba :) Bütün işlemlerim memur-sağlık ocağı-komutan 3lüsünde gerçekleşti. İstanbulda falan daha uzun sürüyor o zaman bu işler anladığım kadarıyla
  • quote:

Birşey soracağım. Benim ikamet ettiğim şehirde hiç heyetle falan karşılaşmadım. Küçük şehir olduğundan mıdır acaba :) Bütün işlemlerim memur-sağlık ocağı-komutan 3lüsünde gerçekleşti. İstanbulda falan daha uzun sürüyor o zaman bu işler anladığım kadarıyla

Ben son gün gittim, aynı şekilde memur-asteğmen-albay-doktor şeklinde gerçekleşti işlerim. İşin garibi millet soyunuyorsunuz falan demiş, biz sıraya girip seri şekilde muayene olduk. kabanlarımız, giysi ve ayakkabılarımızla tartıya çıktık normalde 93 gelirim ama koca kaban botlar falan derken 96 oldu kilomuz Hiç de umursamadılar, sağlık sorunun var mı? -yok tamam bekle, -buyur evrakların, -hayırlı işler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Krandei -- 2 Kasım 2011; 0:40:04 >

• arkadaşlar 1990 doğumluyum. üniversite mezuniyetim şubat ayında gerçekleşti. o sıralarda bağlı olduğum askerlik şubesine mail attım. bana diplomanızı aldığınız da askerlik şubesine gidin dendi maile cevap olarak. diplomamı geçen hafta aldım. fakat şimdi öğrendim ki diplomamı aldığım tarihten değil mezuniyetimin onaylandığı tarihten itibaren gitmem gerekiyormuş. bu ay içersinde aöf kaydı yaptıracağım. bunun için de askerlik durum belgesi isteniyor. askerlik şube de tecille ilgili sorun yaşar mıyım. şubat ayından beri muayene kaçağı gözüküyorum :(
  • Arkadaşlar 4 yıllık üniversiteyi bitirdikten sonra ikinci bir dört yıllık üniversiteye kayıt yaptırdığınız zaman öğrencilik sebebi ile askerlik ertelenmiyormuş sanırım.

Bunun bir çaresi yok mu?

İkinci olarak 4 yıllık üniversite okurken mezun olmadan okulu bırakıp tekrar sınava girince askerlik erteleniyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: N.alper

Arkadaşlar 4 yıllık üniversiteyi bitirdikten sonra ikinci bir dört yıllık üniversiteye kayıt yaptırdığınız zaman öğrencilik sebebi ile askerlik ertelenmiyormuş sanırım.

Bunun bir çaresi yok mu?

İkinci olarak 4 yıllık üniversite okurken mezun olmadan okulu bırakıp tekrar sınava girince askerlik erteleniyor mu?

Normalde 29 yaş sınırı var ama bende ikinci defa üniversite okuyorsan askerlik tecil edilmiyor diye biliyorum ama okulu yarıda bırakıp yeniden bir bölüme yerleşirsen tecil hakkın devam ediyor
  • quote:

quote:

Arkadaşlar 4 yıllık üniversiteyi bitirdikten sonra ikinci bir dört yıllık üniversiteye kayıt yaptırdığınız zaman öğrencilik sebebi ile askerlik ertelenmiyormuş sanırım.

Bunun bir çaresi yok mu?

Normalde 29 yaş sınırı var ama bende ikinci defa üniversite okuyorsan askerlik tecil edilmiyor diye biliyorum ama okulu yarıda bırakıp yeniden bir bölüme yerleşirsen tecil hakkın devam ediyor

Peki hocam ikinci okul için erteleme falan yapamıyor muyuz? Bir olur yolu yok mu bu işin?

Askerden kaçtığımdan da değil, adam gibi meslek için.

• quote:

quote:

quote:

Bunun bir çaresi yok mu?

Peki hocam ikinci okul için erteleme falan yapamıyor muyuz? Bir olur yolu yok mu bu işin?

Askerden kaçtığımdan da değil, adam gibi meslek için.

öncelikle askerden kaçmak,askere gitmek istememek ayıp değil burası insana saygı duyan bir devlet olsa zaten ikinci üniversiteni bitirme hakkı verir.Herneyse sen ilk okuduğun okuldan ayrılıp yeni üniversiteye yerleşirsen tecil hakkın olması lazım ancak 29 yaşına kadar

• quote:

Orijinalden alıntı: Hsnislekoglu

Arkadaslar ben 1992 li dogumlu acıköğretimde okuyorum askerlıgı erteletmem ıcın meslekı lıseye gittim ama kabul etmediler ben 1 yıl askerden kacak oalrak yasasam diplomamı alıp askerliği erteletebilir miyim? lutfen yardımmm

bildiğim kadarıyla açık lise için bir ertleme söz konusu değil.
  • askerlik şubesine bimer aracılığı ile bir kaç soru sordum adamlar mail ile yetinmeyip adresime kadar posta ile yazılı olarakta cevap göndermişler.
    Açıköğretim veya örgün diye bir fark olmadığını okulunu bitir bitirme yaşın 30 dan gün almış ve son yoklamanı yaptırmamış isen asker kaçağı olacağımı ama Yüksek Lisans yapıyorsak 33 yaşına kadar tecil edilleceğini falan yazmışlar uzun uzadıya.

Benim sorunumda tam burda patlıyor işte tek ders yüzündan sınıf tekrarı yapacağım ve aöf bittiğinde yaşım çoktan 30'u geçmiş olacak bu durumda bende artık 1 yıl bakaya kalırım diplomayı alırım haberim yoktu okul tecil ettiriyor sanıyordum yalanına sığınıp ne yapıyım gumandanım demeyi planlıyorum. Umarım tutar ama işte o kaçak olduğumuz bir sene zarfında yusuf yusuf edeceğiz ...

Şimdi askerden kaçmayı sanat haline getiren arkadaşlar var tanıdığımız adamlar askerden kaçacağım diye birde bakmışlar ki akademik kariyer yapmışlar.

• Arkadaşlar merhaba benim de bir sorum olacak..

Ben geçen sene intibak sınıfına kayıt yaptırmıştım ve sadece 1 dersi verebildim 3 dersten kaldım. Bu sene yönetmelik değişmiş ve intibak sınıfı kaldırılmış. Dolayısıyla ben de kalmam gerekirken intibak kaldırıldığı için direk olarak 3. sınıfa geçmiş oldum (Aof Bürodan teyid ettim). Benim sormak istediğim; şimdi benim yine 3. sınıfta 2 sene kalma hakkım oluyor mu yoksa tecilimin yanmaması için bu sene mutlaka 4. sınıfa geçmem gerekiyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oxy05 -- 11 Kasım 2011; 12:38:23 >
  • günaydın arkadaşlar
    arkadaşım 89 lu açıköğretimin 1 sınıfında 2 yıl kaldı ve tecili kalkıo...
    açıköğretimle ilişkisini kesip 2 yıllık tecil yaptırabiliyo mu biyerden duydum ama emin olamadım yardım edersiniz sevinirim
    teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: tukuas

günaydın arkadaşlar
    arkadaşım 89 lu açıköğretimin 1 sınıfında 2 yıl kaldı ve tecili kalkıo...
    açıköğretimle ilişkisini kesip 2 yıllık tecil yaptırabiliyo mu biyerden duydum ama emin olamadım yardım edersiniz sevinirim
    teşekkürler

Lise diplomasını götürüp 2 sene tecil yaptırabilir
  • hiçbir gerekçe göstermeden tecil oluo dimi
    ayrıca teşekkür ederim :)
    birşey daha sormak istiyorum tecil ettirdik diyelim lise diplomasıyla tekrar össye girip açıköğretime devam etmek istio tecili okulu bitne kadarda devam eder mi?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.