Şimdi Ara

Askerlerimiz böylemi taşınıyor?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
1
Favori
4.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün twitterda dolaşıyor,deprem bölgesine TSK askerlerimiz tır kasalarında tabiri caizse karpuz gibi taşınıyormuş,buna anlam veremiyorum kusura bakmayın,TSK yardım etsin diyoruz ama bu şekilde olmaz,araç yok bahaneside çok saçma olası bir savaşta cepheye böylemi gönderecez askerlerimizi?

@mitralyöz etkisi videoyu eklemiş,diğerini silmişler isteyen detayını görebilir

Askerlerimiz böylemi taşınıyor?ssstwitter.com_1676197825409streamable
    ssstwitter.com_1676197825409
    https://streamable.com/807tjz?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Askerlerimiz böylemi taşınıyor?MMTÜRK(ALAYLI)twitter
    “@orbayturksoy Kamyon kasasında asker sevki mi olur ..Erzak mı bunlar”
    https://twitter.com/MuratMmturk/status/1624686284508733440

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selimcu -- 12 Şubat 2023; 17:15:56 >

• @amadeus99 adlı kullanıcının, yanıtlanan mesajı:

Acil durum varsa ne bulursan onunla taşınır. Karizma düşünülecek zamanlar değil bunlar.

İlk gün şu görüntüyü görebilseydik keşke

Beynin basmıyor sanırım parasızlık ve olanaksızlıktan böyle taşınır insan

Paran imkanın varsa uçak helikopter yada askeri zırhlı personel taşıyıcı oda yoksa en kötü otobüs ile "insan gibi" taşırsın , domates kasası taşır gibi kamyon kasasında Taliban taşıyor personelini

agalar askeriye de acil durum diye bir şey yoktur . herşeyin bir yeri vardır. senin acil diye nitelediğin durumlarda herkesin yapacağı şey bellidir.

mesela ; karakoldasın. bir baskın olursa kim roket kullanacak,kim jeneratörü kapatacak,kim hangi pencereyi tutacak hepsi belli ve tatbik edilmiştir. şu görüntünün savunulacak bir yeri yok afganistanda bir kamyona 500 kişi binen köylülerin görüntüsüne benziyor .

o yüzden şu görüntüye askerliğini yapmamışlar yorum yapmasın. saçma oluyor.

Dil çıkaran profil resmine sahip olan ve benzeri para için fikrini satan trollere boşuna laf anlatmaya çalışmayın arkadaşlar. Amaçları ucundan köşesinden paylaşılan bilginin azıcık da olsa dahi açığına odaklanıp konuyu odağından saptırmaktır. Bu şekilde ekmeklerine yağ sürüyorsunuz.

Vatandaşlarımızın ölümüne sebep olan bu olayda malum parti ve ona oy verenlerin yanında trollerin ve satılmış medyanın da payı büyüktür.

• Acil durum varsa ne bulursan onunla taşınır. Karizma düşünülecek zamanlar değil bunlar.

İlk gün şu görüntüyü görebilseydik keşke

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 12 Şubat 2023; 13:2:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Deve misali, neremiz doğru ki?

İlk iki gün neden düzgün bir eylem yapılmadı?
    Kaç gün sonra yapılan iş böyle mi olmalı?

Bu durum doğrudan başıbozukluktan, lidersizlikten, liyakatsizlikten.

Ama en çok AHLAKSIZLIKtan.

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt

konu bu değil,olası bir kaza durumunda kim hesap verecek?araçmı yok ?nerde bu araçlar sorularına cevap verilmesi lazım,ek olarak ilk gün olması gerektiğinde herkes hemfikir

• Oha bune laaaa tamam acil durumda acil duruma tedbirsiz gitmekte cahilce bir olay... asker bu göz bebeğimiz.

• Böyle acil durumlarda araç olarak ne bulursa o kullanılır. Tabii normalde onları taşıyacak askeri kamyon ya da otobüs olması lazım ama demek ki yok. Tehlikeli olduğu bariz, ama tankın üstünde oturarak tutunarak asker gittiğini gördüm; yani bu meslekte bazı tehlikeleri göze almak gerekebiliyor.

• Askere bi dantelli don ve etek giydirmedikleri kaldı. Yazıklar olsun!

• Hitokiri adındaki üye askeri pek sevmez. İrticai hareketlere karşı tedbir alınmasını hükümetten isteyen TSK'ya cephe alan biri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SinanEnginizm -- 12 Şubat 2023; 14:8:57 >
  • Acil durum varsa afet bölgesinde bir yerden bir yere komutan kararı ile taşınır. O an da başta taşıt yoktur belki. Bilemiyoruz ki.

Savaş zamanı cephede otobüs mü bekleyeceksin beni götürsünler diye.

Aynı mantık.

• Sebebi Şu,Kimin Yaptığının İsmini Vermeme Gerek Varmı ???

" Satıştaki Araçların yine bir kısmının kilometresinin oldukça düşük olduğu da yansıyan görüntülerde görülüyor."

Askerlerimiz böylemi taşınıyor?otonomhaber | autonoumnews
    TSK Envanterinden Çıkarılan 1500 Adet Unimog Araç Sivil Satışta
    https://otonomhaber.com/2021/02/tsk-envanterinden-cikarilan-1500-adet-unimog-arac-sivil-satista/
  • Ben 15 ay yaptım. Böyle bir taşıma yöntemi yok. Kışlarlarda bir sürü askeri araç var. Sivil araçla taşımak istiyorsan belediyeden otobüs istesen istemediğin kadar otobüs dizer sana. Tır dorsesine ne gerek yoktu.

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt

Haklısın. Ama herhangi bi çapraz ateşte ne yapacaklar?

• İl teber İ kullanıcısına yanıt

savaş zamanında bunun için yapılan araçla gidilir zaten,başka taşıt yok demek başlı başına bir sorun zaten.

• Düzeltme, bana fotoğrafta oynama var gibi gedil, yine emi konuşamıyorum. Şayet gerçekse; TSK kendi kendine rahatlıkla yeten, kendi imkanlarıyla her türlü faaliyeti gerçekleştirebilen bir yapısı vardı. Bu görüntülerin tam tersi olur, siviller askeri araçlarla taşınırdı. Mesele burada askerin imkanlar dahilinde kamyonla vs. taşınması değil, maalesef ki nereden nereye gelindiği.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cem -- 12 Şubat 2023; 15:5:30 >
  • Cem kullanıcısına yanıt

alttaki twitter linkinde videodan alındı,izlemenizi tavsiye ederim

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.