Şimdi Ara

Askere Zorla Alınma Durumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
1.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 29-30 Yaşında Üniversite okumakta olan birini(4 senelik yüksek öğrenim - doktara yada yüksek lisans değil) askere alırlar mı ? Bu işler nasıl yürüyor ?

• yallah arabistan'a
  • 30 a kadar erteleyebiliyorsun eğer son sınıftaysan 30 son sınır.
  • 30 değil 29'a girdiğin gün tak diye alıverirler tabi yüksek yapmıyorsan. ben 28'de bitirmiştim yaz okuluyla. o yaz bitiremeseydim, 12 ay yapcaktım kabus gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hadi gel buluşalım

yallah arabistan'a

yallah orta asya'ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gold5555 -- 25 Kasım 2017; 22:5:7 >
  • Lisans 29 yüksek lisans 34 diye biliyorum. 12 ay askerlik seni bekliyor şekerim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gold5555

quote:

yallah arabistan'a

yallah orta asya'ya

levent yüksel'in kendisinden 31 yaş küçük olan sevgilisi
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gold5555

quote:

yallah arabistan'a

yallah orta asya'ya

levent yüksel'in kendisinden 31 yaş küçük olan sevgilisi

evet o benim
  • Zorla alma eskidendi,para cezası ödeyip yıllarca gitmeyebilirsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 29 a kadar erteleme hakkın var. Sonrasında da zaten zorla alma gibi bir durum yok, tutanak tutulur ceza ödersin.

• Öncelikle 35 yaşına kadar ilk defa 4 yıllık üniversite bitirirsen 2 yıl tecil hakkın oluyor
    mesela 32 yaşında üniversite bitirdin şubeye gidersen 2 yıl tecil veriyorlar(madde 36 sevk tehiri deniyor)

Diyelim 30 yaşına girdin tecilin bitti şubeye de gitmedin bakaya(kaçak) duruma düşersin gbt ye yakalandığında polis şubeye götürür orada 15 gün süre verilir bırakılırsın 15 günde birşey yapmazsan yine kaçak duruma düşersin para cezası yemeye başlarsın gbt de yakalanırsan bu sefer şubeye götürülürsün para cezasını öder en yakın celp dönemine askere gitmek için kaydını alırlar salınırsın celp dönemini beklersin.

yanlışım varsa düzeltin bilgiler kesin doğrudur diyemem.
  • ilkerk88 kullanıcısına yanıt
    İlginiz için teşekkür ederim.

29 yaşında üniversite ilk 4 senelik lisans eğitimimi yapıyor olsam kaç yaşına kadar bekletilirim@ilkerk88.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kagoca

İlginiz için teşekkür ederim.

29 yaşında üniversite ilk 4 senelik lisans eğitimimi yapıyor olsam kaç yaşına kadar bekletilirim@ilkerk88.

üniversite öğrencisi isen 29 yaşından sonrası için tecil vermezler. yüksek lisans lazım tecil için. diyelim şuan üniversite 3. sınıf öğrencisisin yaşın 29 olsun. tecili önümüzdeki ocağa kadar anca verirler. mezun olana kadar kaçak kalıp para cezası ödemek zorunda kalırsın.
  • 38'e kadar kaçabilirsen eğer 38'den sonra almıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gauward

38'e kadar kaçabilirsen eğer 38'den sonra almıyorlar.

nasıl kaçsın lae,asgari ücretli yerlerde bile askerlik belgesi istiyorlar adam o yaşına kadar nasıl yaşasın?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.