Şimdi Ara

askere gitmek istemiyorum yardım lütfen. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
0
Favori
6.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bailand0

hocam şimdi öğrenci belgemi aldım fakat 12. dönemi aşmışım öğrencilik haklarından yararlanamaz ama eğitimine devam ediyor yazıyor. e devlete girince en yakın askerlik şubesine başvurunuz diyor ne yapmam lazım

Alıntıları Göster
    O durumları çok bilmiyorum. Ama dediğim gibi lisans öğrencisiydim ben. İki yıl tecil hakkımı kullandıktan sonra iki gün kala yüksek lisansa yazıldım yalandan.
    Yüksek Lisans eğitimim devam ederken bedelli çıkınca yararlandım ve daha sonra devamsızlıktan okuldan attılar beni.
    Sen lisans değil, yüksek okul öğrencisisin sanırım tam anlamadım orasını. Günün geçmişse bir şey yapamazsın. Çünkü mezun olduktan sonra diplomada yazan tarihten itibaren iki yıl zamanın var.
    Onu şubeye gidip öğren ona göre yap bir şeyler. Çünkü bu tarz durumlar çok karmaşık oluyor. Beklemediğin bir noktada beklemediğin problemlerle karşılaşıyorsun.
    En azından sana yol yordam gösterirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: crazyfriend712

Özür dilerim, forumda yazı yazarken 5N1K kuralına uygun yazmayı unutmuşum.

Çocuğun yazdıklarından yola çıkarak; 2020 yılında Türkiye ülkesinin toprakları içerisinde onun için onun bizzat şahsı için kendisi için zorla götür(e)mezler yazdım. 50 yaşındaki adama askerlik yaptırılabileceğini bende biliyorum.

Askerliğimi muhabere asteğmen olarak yaptım.
    Bizim tugayda vardı öyle birisi, adamı uzaktan rütbeli subay v.b. sanmıştım. Meğer ermiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teknode

O durumları çok bilmiyorum. Ama dediğim gibi lisans öğrencisiydim ben. İki yıl tecil hakkımı kullandıktan sonra iki gün kala yüksek lisansa yazıldım yalandan.
    Yüksek Lisans eğitimim devam ederken bedelli çıkınca yararlandım ve daha sonra devamsızlıktan okuldan attılar beni.
    Sen lisans değil, yüksek okul öğrencisisin sanırım tam anlamadım orasını. Günün geçmişse bir şey yapamazsın. Çünkü mezun olduktan sonra diplomada yazan tarihten itibaren iki yıl zamanın var.
    Onu şubeye gidip öğren ona göre yap bir şeyler. Çünkü bu tarz durumlar çok karmaşık oluyor. Beklemediğin bir noktada beklemediğin problemlerle karşılaşıyorsun.
    En azından sana yol yordam gösterirler.

Alıntıları Göster
    Şuanda şubede bekliyorum sistem çöktü. Yoğunluktan dolayı bir kaç kişiye sordum sıkıntı olmaz tecil ettirirsin dediler. Askere sordum oda aynısını dedi sistemin gelmesini bekliyorum şu an.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Şuanda şubede bekliyorum sistem çöktü. Yoğunluktan dolayı bir kaç kişiye sordum sıkıntı olmaz tecil ettirirsin dediler. Askere sordum oda aynısını dedi sistemin gelmesini bekliyorum şu an.

Alıntıları Göster
    O sistem zaten bir kere olsun da çökmesin. Ben kafayı kullanmasam rezil oluyordum bedelli başvuru döneminde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teknode

O sistem zaten bir kere olsun da çökmesin. Ben kafayı kullanmasam rezil oluyordum bedelli başvuru döneminde.

Alıntıları Göster
    Hocam beklerken 5.1 şiddetinde deprem oldu, ondan sonfa sistem gitti 1 saat sonra geldi neyse ki hallettim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çoğunu muayene aldılar bu arada sorusu olan sorabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hocam beklerken 5.1 şiddetinde deprem oldu, ondan sonfa sistem gitti 1 saat sonra geldi neyse ki hallettim

Alıntıları Göster
    Haydi hayırlısı olsun senin için.
  • 5.5 ay askerlik yapacaklar alt tarafı kıvranıyorlar.
  • Askerligimi bulgarda yaptım (2004 - 2005) dönemi. Benim için gayet rahat ve kolaydı

Sana geçmiş olsun. Fazla üzülme kafayı yersin
  • quote:

Orijinalden alıntı: taha yasin arıcı

5.5 ay askerlik yapacaklar alt tarafı kıvranıyorlar.
    Git 5.5 ay mevlevihanede yerleri sil ya da menzilde çorba ikram et desem yapar mısın yapmaz mısın

Yapmıyorsan sus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 29 Ocak 2020; 14:7:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zodion

Git 5.5 ay mevlevihanede yerleri sil ya da menzilde çorba ikram et desem yapar mısın yapmaz mısın

Yapmıyorsan sus

Alıntıları Göster
    Yer silmeyen asker mi olurmuş. Herkes bu yollardan geçer
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Cheritto

Yer silmeyen asker mi olurmuş. Herkes bu yollardan geçer

Alıntıları Göster
    Mantık out olunca silmeyi bırak yalanır bile
  • quote:

Mantık out olunca silmeyi bırak yalanır bile

Alıntıları Göster
    Silmeyeni hücreye atıyolar

Seni korkak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Cheritto -- 29 Ocak 2020; 14:17:23 >
  • quote:

Yapmıyorsan sus

Alıntıları Göster
    boş yapma paşa paşa yaptık askerliği gerekitiğinde yerleride yere yapışmış yapraklarıda temızledık sildik itfiaye hortumuyla suda bastılar geceleri sizin gibi aglamadık. her turk genci askerlik yapmalı sonra gelio bana vatan edebiyatı yapmayın. hadi kaybol sımdı
  • HBeg kullanıcısına yanıt
    2 gün önce tüm işlemleri tamamladım 116TL ceza işlemiş, gittim erken ödediğim için 87 lira ödedim kapandı konu. Sanada işler bir an önce hallet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeviceoNe`

2 gün önce tüm işlemleri tamamladım 116TL ceza işlemiş, gittim erken ödediğim için 87 lira ödedim kapandı konu. Sanada işler bir an önce hallet.
    Tamam da hocam nerede ne kadar borcum olduğumu nasıl göreceğim? Nereden bakabilirim biraz anlatabilir misiniz?
  • Yoklama Kaçağına düşme düşersen çıkan cezalardan keşke askere gidip gelseydim derdin.
  • HBeg kullanıcısına yanıt
    Ben bi yerden bakmadım direk şubeye başvuru yapınca cezanın makbuzunu verdi gidip ödeyip gel dedi gittim yatırdım. E-devlet ten falan kontrol ediliyordur illa ki vergi borcu olarak falan görünebilir.
  • vicdani ret her insanın hakkıdır. Türkiye bilerek bu hakkı vatandaşlarına tanımıyor ve suç işliyor.

Eğer vicdani ret yasalaşırsa bedelli denen zımbırtıdan para toplayamayacaklar.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.