Şimdi Ara

askere gitmek istemiyorum yardım lütfen. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
0
Favori
6.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ReflexAction

Askerlik şubesine gidip emin ol sor iyice öğren korkma kolundan tutup götürmüyor kimse.
    Benim tecil ettirme hakkım var hocam şu an yaşım 21.. Sadece aöl de dönemim 12 ve üstü öğrencilik hakkından yararlanamaz diyor. Askerlik şubesi bunu kabul edecek mi onu merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bailand0

Benim hakkım var daha zaten hocam, birşey soracagım yarın ptt ye gidip e devlet için şife alacagım hemen veriyorlar mı ? bu arada benim sıkıntım 12 dönemin üstüne geldim. Öğrencilik haklarından yararlanamaz diyor bu belgede askerlik için geçerli mi aöl'den onu ögrenecegim sadece.

Alıntıları Göster
    hemen veriyorlar şimdiye kadar almaman hata.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • crazyfriend712 kullanıcısına yanıt
    Sen askerlik yapmadın sanırım gitmiyorum diye bişey yok! 50 yaşında adam gördüm ben askerde, ayakta zor duruyordu. Askerliği de yaptırırlar parayı da ödettirirler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biz 15 ay yaptık millete bak 6 ay askerlikten tırsıyorlar. Yazık çok yazık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Leodex

Biz 15 ay yaptık millete bak 6 ay askerlikten tırsıyorlar. Yazık çok yazık.
    Korktugum şey 6 ay değil. Bilmeden nasıl yargılayabiliyorsun hemen? insanların bakmakla yükümlü olduğu aileleri olabiliyor. 29 yaşına kadar tecilli olabiliyor diye rahattık. Herkes kendini ona göre hazırldı ayarladı planlarını yaptı. Şimdi ise 22'ye düşürdüler yaşı çogu insan madur oldu işini gücünü ayarladı, ve devlet bir gece de böyle bir yasa çıkarıp milyonlarca insanı madur etti. Sorun 6 ay 15 ay'da değil. Hem okuyup hem ev geçindiren insanlar var. Empati yap biraz.
  • Bailand0 B kullanıcısına yanıt
    Eve sen bakıyorsan ailen asker aylığı alabiliyor. Geç gitmenin kimseye faydası yok daha kötü oluyor

• Portraitclub kullanıcısına yanıt
    Özür dilerim, forumda yazı yazarken 5N1K kuralına uygun yazmayı unutmuşum.

Çocuğun yazdıklarından yola çıkarak; 2020 yılında Türkiye ülkesinin toprakları içerisinde onun için onun bizzat şahsı için kendisi için zorla götür(e)mezler yazdım. 50 yaşındaki adama askerlik yaptırılabileceğini bende biliyorum.

Askerliğimi muhabere asteğmen olarak yaptım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Colda

Yetmez, video, foto gibi kanıt lazım.

Alıntıları Göster
    Direk film mi çektirsin yani

• Lisans öğrencisi isen git Arel uzaktan eğitime yazıl 8.900 lirayı ver 2 sene rahat et.
    Benim bedelli 15.000 + 8900 23900'e geldi.
  • Ben 15 ay doğuda yaptım iç güvenlik de
    dağlar da
    Komutanımız şehit olmuştu
    Süleyman can dı şehit rahmetli

• Teknode kullanıcısına yanıt
    Hocam benim kardeşim de gitmek istemiyor
    Acaba kaç yaşına kadar tecil hakkı var
    Şu anda üniversitede okuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Anaoglu

Hocam benim kardeşim de gitmek istemiyor
    Acaba kaç yaşına kadar tecil hakkı var
    Şu anda üniversitede okuyor.
    Ben 2018'de gittim bedelli yaptım geldim Ekim Ay'ında. Yaş 30.
    Süreyi uzatmak için okulu uzatması lazım biraz. Sonra iki yıl tecili var.
    Tecil bitmeye yakın yüksek lisans yapabilir. İki yıl onu okusa, sonunda da onun bir yıl tecili var.
    Bu şekilde hesaplayacaksınız. Mesela ben uyansaydım okulda 1 ders bırakırdım ama onu da yapmadım hemen kurtulmak için.
    Şansıma da bedelli denk geldi 20 günde kurtulduk geldik. Yaş olarak bilmiyorum ben ama dediğim gibi yukarıda tarif ettiğim şekilde üniversiteden mezun olmuş gibi düşünerek ekleme yaparak hesap edin.
  • Portraitclub kullanıcısına yanıt
    Bitti o işler. Askerlik çağı diye birşey var öyle eskisi gibi askeriye kafasına göre davranamaz. Tümende bir tane öyle adam görmedim.
  • Kendine büyük bir dildo al bunun üzerinde zıplarken video çek götür pembe tezkere alırsın.
  • tetik parmagini kes knk

• yapmayın arkadaşlar 6 ay yapıcaksınız altı üstü acemi birliği izindi rapordu derken 3 ay kemiksiz askerlik kalıyo

• Açıktan lise okunacak ve 29 yaş sınırı olacak askerlik icin. Çekmeleri isabet olmuş. Bakman gereken aileyi bize söyler misin? Anlatır misin?

• benim zamanımda tabi şimdi kurallar nedir bilmiyorum

okulun bittiyse 2 yıl uzatabiliyodun

okul okuyosan ard arda sadece iki kere tecil edebiliyordun

ama arkadaşın da dediği gibi zorla götüremezler seni asker kaçağı olduğun gün boyuna para yazar atıyorum 2 sene gitmedin 2 senenin parasını ödersin yada hapis yatarsın askeri mahkemeye bile çıkabilirsin :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teknode

Lisans öğrencisi isen git Arel uzaktan eğitime yazıl 8.900 lirayı ver 2 sene rahat et.
    Benim bedelli 15.000 + 8900 23900'e geldi.
    hocam şimdi öğrenci belgemi aldım fakat 12. dönemi aşmışım öğrencilik haklarından yararlanamaz ama eğitimine devam ediyor yazıyor. e devlete girince en yakın askerlik şubesine başvurunuz diyor ne yapmam lazım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.