Şimdi Ara

askere gitmek istemiyorum yardım lütfen. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
82
Cevap
0
Favori
6.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 29 una uni ogrenci isen yapabilirsin diye biliyorum

Bu arada e devletten askerlik ilisik belgesi indirebilirsin ne zaman bitecegi yaziyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramowarr -- 27 Ocak 2020; 22:44:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Myhunter

C2 belgesinin tecille ilgisini bilemedim, sana ne desem yanlış olur ama yeni bir uygulama olabilir.

Alıntıları Göster
    çok teşekkürler hocam
  • Bilgim yok ama üniversiteye girince belki tecil ettirebilirsin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Lisans okursan 29

• Yoklama kaçağına düştüğün andan itibaren gün başına 10TL ceza işliyor sisteme bende aynı dertten muzdaribim çok şey denedim ama nafile Mayıs'ta askerim.. :)
  • La tecilim bitti bitmedi işini bırak şimdi sen. 3 kez tecil hakkin vardir zarti zurtu birak git subeye örenci belgeni al okuldan tecil et askerlini. Boş işlere kafa yorma not: la bizim zamanimizda oleydi artik değiştiler bise diyemeyecem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdaryigiter -- 27 Ocak 2020; 23:53:4 >
  • Yoklama kaçağıyım bende ama üniversite okuyorum üstünede daha 19 yaşındayım anlamadım birde cezamı ödüyecem ben yarın askerlik şubesine gidecem.

• hhhmehmet H kullanıcısına yanıt
    ödersin kardeşim, benim bildiğim önceden gbt ye girdiğinde ikinci üçüncü yakalanmada para cezasını polisler kesiyordu ama artık kalkmış o sistem internette de araştırabilirsin günlük 10TL ceza kesiyor sistem....
  • beyler ben zaten ilk başta kaçak olmuşum fakat haberim yoktu, Polis 15 gün içinde git tecil ettir dedi ettirdim 1 sene olacak. Dönemim tamamlanmış benim dönemim 14 ve paso vb diğer öğrencilik fırsatlarından yrarlanamıyorum bu askerlik tecil içinde geçerli mi onu merak ediyorum sadece, Yarın e devlet alıp öğreneeceğim, birde halk eğitime soracağım. Merak eden varsa yarın güncellerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanks55

Lisans okursan 29
    Aöl öğrencileri için de 29'du ama artık 22 yaşına çektiler.
  • Bailand0 B kullanıcısına yanıt
    Normal çünkü takdir edersin ki askerlik 6 aya düşürüldü ve askeri personel ihtiyacını tedarik etmesi gerek tsknın

• quote:

Orijinalden alıntı: tanks55

Normal çünkü takdir edersin ki askerlik 6 aya düşürüldü ve askeri personel ihtiyacını tedarik etmesi gerek tsknın
    Benim tecil hakkım var fakat, dönemim dolmuş 14. dönemimdeyim şuan askerlik şubesi bunu kabul eder mi merak ediyorum
  • Geçerli bahanelerin yoksa okumuyorsan ailene bakmıyorsan vs. 6 ay git yap bunun kaçışı yok çok saçma bir düşünce yapısı.
  • Git girince alışıyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: DeviceoNe`

Yoklama kaçağına düştüğün andan itibaren gün başına 10TL ceza işliyor sisteme bende aynı dertten muzdaribim çok şey denedim ama nafile Mayıs'ta askerim.. :)
    Hocam beni de üniversite tecil etmeyi unutmuş finallerden sonra eve gelirken şehirlerarası yolda polis çevirmesinde çevirip kaçağa düştüğümü söylediler hemen 3 gün için de lise diplomam ve üniversite öğrenci belgemle 2025'e kadar tecil ettim ama kadın para cezası kesilecek dedi bana mantıksız geldi geçen sene oldu bu olay. Şu an 2. sınıf öğrencisiyim uzatma falan durumu yok gayet de başarılıyım da bu para olayı gerçek midir? Okul tecil eder diye düşünmüştüm ben bir sene de mezuna kalmıştım. Sorgulama ekranı falan var mı bunun için? 2025'e kadar tecilim var şu an.

• quote:

Orijinalden alıntı: thermodynamics23

Git kadın kıyafetleri al bir mağazadan üzerine don sütyen topuklu ayakkabı giyin bi makyaj yap git şubeye
    Yetmez, video, foto gibi kanıt lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Colda -- 28 Ocak 2020; 1:4:9 >
  • e-devletten girip baksana.
    bende 22 yim üni öğrencisiyim o zaman bende mi gidecem askere :D ?
    benim edevlette bu yazıyor.

AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN ÖĞRENCİLİĞİ DEVAM ETTİĞİ TAKDİRDE 31/12/2023 TARİHİNE KADAR ASKERLİK
    İLE İLİŞİĞİ YOKTUR. ÖĞRENCİLİĞİ SONA ERDİĞİ TAKDİRDE, 2 AY İÇERİSİNDE EN YAKIN ASKERLİK ŞUBESİNE MÜRACAAT
    ETMESİ GEREKMEKTEDİR.
  • Askerlik şubesine gidip emin ol sor iyice öğren korkma kolundan tutup götürmüyor kimse.
  • İnan askere gittim gidicem stresi-belirsizliği, askerken geçen stresten farksız. Belki de daha fazla.

Özellikle aşk meşk olayları yoksa gidin yapın askerliğinizi. (Bedelli yapamıyorsanız).

Kimseyi de dinlemeyin. Kimi rahat der kimi zor der. Kimi şakayla karışık zor der. Nereye düşüp ne şartlarda askerlik yapacağın, ne kadar streslenip ne kadar güleceğin tamamen belirsiz.

İyisini umarak gidin karşınıza da bahtınıza da iyisi çıksın da güzelce yapıp gelin inşallah.

(İyisi derken sadece lokasyon anlamında söylemedim, doğuya gidenlerinki de can tabii ki. İyiyi iyi komutanlar, iyi asker arkadaşları, yatağı suyu yemeği iyi anlamında söyledim).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sing_a_song -- 28 Ocak 2020; 1:34:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 07kubi07

e-devletten girip baksana.
    bende 22 yim üni öğrencisiyim o zaman bende mi gidecem askere :D ?
    benim edevlette bu yazıyor.

AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN ÖĞRENCİLİĞİ DEVAM ETTİĞİ TAKDİRDE 31/12/2023 TARİHİNE KADAR ASKERLİK
    İLE İLİŞİĞİ YOKTUR. ÖĞRENCİLİĞİ SONA ERDİĞİ TAKDİRDE, 2 AY İÇERİSİNDE EN YAKIN ASKERLİK ŞUBESİNE MÜRACAAT
    ETMESİ GEREKMEKTEDİR.
    Benim hakkım var daha zaten hocam, birşey soracagım yarın ptt ye gidip e devlet için şife alacagım hemen veriyorlar mı ? bu arada benim sıkıntım 12 dönemin üstüne geldim. Öğrencilik haklarından yararlanamaz diyor bu belgede askerlik için geçerli mi aöl'den onu ögrenecegim sadece.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.