Şimdi Ara

askere gitmek istemiyorum yardım lütfen.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
0
Favori
6.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şuan açık öğretim lisesi öğrencisiyim yaşım an itibari ile 21. Bundan 1 sene önce bekçiler tarafından gbt yapıldı. Ve kaçak oldugum anlaşıldı ama benim haberim yoktu bundan 15 gün süre verdiler 15 gün için de gidip tecil ettirmem gerekmiş. Bende gidip tecil ettirdim tam hatırlamıyorum sanırım tam 1 sene oldu. Okulda ki dönemim ise şuan da 14. Öğrencilik imkanınlarından faydalanamıyorum sanırım. Ben yeniden tecil ettirmek istiyorum. Böyle bi imkanım var mı? Ve sanırım resmi olmamakla birlikte askerlik tecil yaşı 22' ye düşmüş.

• Zorla götüremezler. Para cezası alırsın sadece

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazyfriend712

Zorla götüremezler. Para cezası alırsın sadece
    hocam ben zaten daha önce tecil ettirmiştim, şuanda da tecilli zaten. Sanırım yeni yasa çıkmış askerlik tecil yaşını 22 ye çekmişler 29 du daha önce. 22 yaşına kadar mezun olmayan öğrenciler askerlik görevini yerine getirmek zorundaymış. Ama benim eğitimim hala devam ediyor ne yapmam lazım bilmiyorum.
  • güncel
  • Tecil bitince tekrar şubeye gidip tecili yenileme ihtimalin var, çünkü henüz 22 yaşına girmemişsin.
    Diğer ihtimal, öğrencilik hakkın bittiği için artık tecil edemezsin, bundan sonra kaçak durumuna düşersin, bekçilerdenc polislerden veya yol kontrollerinden uzak dur.Yakalanmadığın sürece kimse seni zorla götüremez, sadece askere gittiğinde askeri mahkemede yargılanıp, para cezası ödersin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kestaneyi çizdirebilirsin en etkili kısa kesin çözüm yolu bu hiç gitmek istemiyorsan, mafyacılık oynayanlar da yapıyor bunu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Git kadın kıyafetleri al bir mağazadan üzerine don sütyen topuklu ayakkabı giyin bi makyaj yap git şubeye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pasif Gay taklidi yap o zaman...

• quote:

Orijinalden alıntı: Myhunter

Tecil bitince tekrar şubeye gidip tecili yenileme ihtimalin var, çünkü henüz 22 yaşına girmemişsin.
    Diğer ihtimal, öğrencilik hakkın bittiği için artık tecil edemezsin, bundan sonra kaçak durumuna düşersin, bekçilerdenc polislerden veya yol kontrollerinden uzak dur.Yakalanmadığın sürece kimse seni zorla götüremez, sadece askere gittiğinde askeri mahkemede yargılanıp, para cezası ödersin.
    daha bugün halk eğitimden aldım belgeyi, tam hatırlamıyorum ama geçen sene ocak yada aralık ayın da tecil ettirmiştim. bugün de halk eğitimden öğrenci belgesi aldım o belge de ise paso vb. öğrencilik haklarından yararlanamaz diyor. :/ başka bir sitede okudugum yorum da ise bir arkadaşın dönemi 13 müş. tecil işlemi şubenin insafiyetindeymiş. Yani kimi şube yapıyor kimi yapmıyormuş bunun doğruluk payı nedir sizce hocam? tecil ettirebilir miyim şube şube gezip?

• quote:

Tecil bitince tekrar şubeye gidip tecili yenileme ihtimalin var, çünkü henüz 22 yaşına girmemişsin.
    ve şuan kaçak durumunda mıyım ben? 22 değilim henüz, hala tecilliyim sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bailand0

daha bugün halk eğitimden aldım belgeyi, tam hatırlamıyorum ama geçen sene ocak yada aralık ayın da tecil ettirmiştim. bugün de halk eğitimden öğrenci belgesi aldım o belge de ise paso vb. öğrencilik haklarından yararlanamaz diyor. :/ başka bir sitede okudugum yorum da ise bir arkadaşın dönemi 13 müş. tecil işlemi şubenin insafiyetindeymiş. Yani kimi şube yapıyor kimi yapmıyormuş bunun doğruluk payı nedir sizce hocam? tecil ettirebilir miyim şube şube gezip?

Alıntıları Göster
    Şimdi kardeş
    Senin yaş 22 olmamış ve 2. kez tecile başvuru yapacaksın, uygulama değişmediyse 2 hakkın var, bu yüzden tecil ihtimalin var.Bir de şubedeki sorumlu komutana uygun ve mantıklı mazeret söylersen tecil edebilir.Yine de aldığın öğrenci belgesiyle şubeye gidip “öğrenci belgemi getirsem 2.kez tecil olur mu” diye sor. Eğer evet derse belgeni ver işlem yapsınlar, eğer yok derse, çıkıp başka şubeye git sor.

• Ve henüz kaçak durumuna düşmemişsin.Tecilin bittiği günden bir süre sonra kaçak olursun.

• quote:

Ve henüz kaçak durumuna düşmemişsin.Tecilin bittiği günden bir süre sonra kaçak olursun.
    Tecilimin ne zaman biteceğini bilmiyorum bana verilen kağıdı kaybettim, e devletten çıkar heralde yarın ilk iş ptt ye gidip e devlet alacağım. Martta ise girmem gereken aöl sınavım var :/ bunu söyleyeceğim inşallah tecil ederler bir çok insan madur şuan da :/
  • quote:

Ve henüz kaçak durumuna düşmemişsin.Tecilin bittiği günden bir süre sonra kaçak olursun.
    Bu Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten önce, mülga 1111 sayılı Kanun kapsamında erteli durumda bulunanlar için, erteleme şartlarını kaybetmedikleri sürece mülga 1111 sayılı Kanundaki yaş süreleri geçerlidir.

hocam şöyle bir şey okudum, ama çogu şube yapmıyormuş böyle olmasına rağmen. Yani ben bu yasadan önce yani 29 yaşına kadar iken tecil ettirmiştim. Ben şuan da tecil yaptırcak olsam 29 yaşına kadar yaptırabileceğim demi? kusura bakma seni de soru yağmuruna tuttum.
  • quote:

Bu Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten önce, mülga 1111 sayılı Kanun kapsamında erteli durumda bulunanlar için, erteleme şartlarını kaybetmedikleri sürece mülga 1111 sayılı Kanundaki yaş süreleri geçerlidir.

hocam şöyle bir şey okudum, ama çogu şube yapmıyormuş böyle olmasına rağmen. Yani ben bu yasadan önce yani 29 yaşına kadar iken tecil ettirmiştim. Ben şuan da tecil yaptırcak olsam 29 yaşına kadar yaptırabileceğim demi? kusura bakma seni de soru yağmuruna tuttum.

Alıntıları Göster
    Şimdi tecil etsen en fazla 1 sene geçerli olur ama diploma ile gitsen 2 sene tecil alırsın, ha ordaki 29 yaş “bir kişi 29 yaşından sonra tecil yapamaz” anlamındadır.Başka sorun olursa çekinmeden sorabilirsin, rahatsız olmam

• quote:

Şimdi tecil etsen en fazla 1 sene geçerli olur ama diploma ile gitsen 2 sene tecil alırsın, ha ordaki 29 yaş “bir kişi 29 yaşından sonra tecil yapamaz” anlamındadır.Başka sorun olursa çekinmeden sorabilirsin, rahatsız olmam

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim hocam, şimdi birşey daha okudum, belgede paso vb. öğrencilik haklarından yararlanamaz diyor ama. Bu askerlik için değilmiş biri mail atmış askerlik için geçerli değil de diye dönüş yapmışlar 1 2 sene önce falan sanırım.
  • quote:

Alıntıları Göster
    bide c2 belgesi diye bir şey varmış hocam.
  • quote:

Teşekkür ederim hocam, şimdi birşey daha okudum, belgede paso vb. öğrencilik haklarından yararlanamaz diyor ama. Bu askerlik için değilmiş biri mail atmış askerlik için geçerli değil de diye dönüş yapmışlar 1 2 sene önce falan sanırım.

Alıntıları Göster
    Evet AOL’de o sıkıntı var, 10 veya 12. dönemden sonra öğrencilik hakkı biter.Paso ve benzeri konular için geçersizdir ama askerlik için durum ne, inan bilemedim, sen şubeye bi sor, yeni şartlar değişmiş olabilir.

• quote:

bide c2 belgesi diye bir şey varmış hocam.

Alıntıları Göster
    C2 belgesinin tecille ilgisini bilemedim, sana ne desem yanlış olur ama yeni bir uygulama olabilir.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.