Şimdi Ara

Askere gitmeden yapılacaklar ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar hayırlısı ile Nisan ayında askere gidecem heycanlıyım aslında gitmeden önce acaba mütevazi bi şekildemi geçirsem günlerimi ailemle yoksa gezip tozsammı şu an çalışıyorum ve şubat 15 yada mart gibi çıkmayı düşünüyorum,askere gidenler varsa eğer hani bişey yapmasam içimde kalırmı gittiğimde ulen keşke biraz daha gezseydim dermiyim İş hayatımda yoğun biraz kafa dinleyeyim diyiyorum iştende çıkıp,önerebileceğiniz bişeyler varmı.

• Yabancı dil yoksa biraz çalış orada pekiştirme imkanın olur.Diğer arkadaşlarınla konuşarak tabii
    Spor salonuna yazıl. (7,8 barfiks çekemeyen çarşıya çıkamıyo gibi bi durum vardı bizde)
    Askeri terimleri öğren (rütbeleri,tanımları)
  • Mutlaka Oraya Git
  • quote:

Orijinalden alıntı: @desertrain@

Mutlaka Oraya Git

• quote:

Orijinalden alıntı: B.i.o.n.i.c

quote:

Mutlaka Oraya Git

300-400 basıp en kralını alayım bi anısı olur demi

• Ben bir ay önce geldim, sanki hiç gitmemiş gibiyim ama ordada, sanki orda doğmuş gibiydim.
    reenkarne olmuş ola bilirmiyim? ben ne anlatıyorum lan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4Revenge

Ben bir ay önce geldim, sanki hiç gitmemiş gibiyim ama ordada, sanki orda doğmuş gibiydim.
    reenkarne olmuş ola bilirmiyim? ben ne anlatıyorum lan.

reenkarneyi reenkarne diye okumadım başta
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utkuhan

quote:

quote:

Mutlaka Oraya Git

Bence O Kadar Vermek 50'den Hesaplasak 8 Giriş Hakkı Olur Gidene Kadar Kullan İşte :D

Sokak'da Takılma Ucuz Diye :D

• quote:

Merhaba arkadaşlar hayırlısı ile Nisan ayında askere gidecem heycanlıyım aslında gitmeden önce acaba mütevazi bi şekildemi geçirsem günlerimi ailemle yoksa gezip tozsammı şu an çalışıyorum ve şubat 15 yada mart gibi çıkmayı düşünüyorum,askere gidenler varsa eğer hani bişey yapmasam içimde kalırmı gittiğimde ulen keşke biraz daha gezseydim dermiyim İş hayatımda yoğun biraz kafa dinleyeyim diyiyorum iştende çıkıp,önerebileceğiniz bişeyler varmı.

Kısa dönem mi gidiyosunuz hocam? 1.5 ay daha bekleseniz beraber giderdik.

Şimdiden Hayırlı teskereler.

• quote:

Orijinalden alıntı: daikataNa~

quote:

Merhaba arkadaşlar hayırlısı ile Nisan ayında askere gidecem heycanlıyım aslında gitmeden önce acaba mütevazi bi şekildemi geçirsem günlerimi ailemle yoksa gezip tozsammı şu an çalışıyorum ve şubat 15 yada mart gibi çıkmayı düşünüyorum,askere gidenler varsa eğer hani bişey yapmasam içimde kalırmı gittiğimde ulen keşke biraz daha gezseydim dermiyim İş hayatımda yoğun biraz kafa dinleyeyim diyiyorum iştende çıkıp,önerebileceğiniz bişeyler varmı.

Evet hocam kısa dönem allahın izniyle aslında uzun dönemde yapmak isterim ama çıkarmı bilemem,hayırlısı iki türlüde yaparız ama açıkcası gönlüm 12 aydan hayırlısı olsun,beraber gitmeyi isterdim ya orda arkadaşa çok ihtiyaç olur isterim dh den biriyle tanışayım,hocam belki aynı yere gelirim,bak yazıcı olursam sana nöbet yazmam bu kıyağı9mıda unutma

• quote:

quote:

quote:

Evet hocam kısa dönem allahın izniyle aslında uzun dönemde yapmak isterim ama çıkarmı bilemem,hayırlısı iki türlüde yaparız ama açıkcası gönlüm 12 aydan hayırlısı olsun,beraber gitmeyi isterdim ya orda arkadaşa çok ihtiyaç olur isterim dh den biriyle tanışayım,hocam belki aynı yere gelirim,bak yazıcı olursam sana nöbet yazmam bu kıyağı9mıda unutma

Benimkisi uzun dönem:) kaç bin tane üye var denk gelir umarım bir kaç tane.. Asker bölümünde aynı tabura-bölüğe düşen çok gördüm. (bu ikisinin aynı olup olmadığından pek emin değilim.= )

• quote:

quote:

quote:

quote:

Benimkisi uzun dönem:) kaç bin tane üye var denk gelir umarım bir kaç tane.. Asker bölümünde aynı tabura-bölüğe düşen çok gördüm. (bu ikisinin aynı olup olmadığından pek emin değilim.= )

Bende aslında valla benimde çok bilgim yok askeriye hakkında,herkes bişey söylüyor dedim en iyisi gidip görmek Sanada hayırlı teskereler hocam şimdiden o şerefli üniformayı giymek nasip olacak diye çok sevinçşiyim tamam zor olacak,tamam belki ezildiğimiz anlar olacak ama hiç unutmayacaz

• bence birşey yapmana gerek yok. normal gündelik işlerini hallet eğerki askerde geçireceğin zamana denk gelen işerin varsa onlarıda halletmeye bak arkandan kimse uğraşmasın. 5,5 ay çok çabuk geçer. ben 15 ay'ı devirdim acemi birliğine giderkende öyle bavul falan yüklenmene gerek yok. 3-5 iç çamaşırı , 1 takım eşofman , 3-5 çorap ve traş bıçağı,diş fırçası al yanına yeter. traş köpüğü ve macunu askeriyeden alırsın daha ucuz. hatta çorabıda oradan alabilirsin. zaten sorarlar eksiği olan varmı diye. sende bu fırsat kantine kaçar biraz kaytarmış olursun askerlik yok şöyle yok böyle diyenlerede kulak asma. her birlik kendi içerisinde ayrı düzene sahip. örneğin bir yerde hizmet bölüğü askerleri nefes bile almadan gün boyu koşturur diğer yerde paso çay demler içip bi taraflarını büyütürler. tamamen şans işi. ben şöfördüm ve çok birlik gezdim askerde.kendi birliğim hariç her birlikte kalıyodum hatta arabada uyuduğum oldu. nerede akşam orada sabah misali ve hiç birbirinin aynı birlik görmedim. sölemesi ayıp sivil giyiniyordum bide

• normal hayatını yaşa...ne yaparsan yap orda seni 2 gün idare eder zaten :D...ben hiç spor yapmadım ama yinede sen evde şınav,barfiks falan çalış...en azından barfiks isterlerse napcam ben derdin olmaz...bende nisanda kısa dönem gittim denetleme görmedim ama denetlemeye gelirsen sporda başarısız olanlar çarsıya cıkamaz pek...
  • quote:

Orijinalden alıntı: erendiz

bence birşey yapmana gerek yok. normal gündelik işlerini hallet eğerki askerde geçireceğin zamana denk gelen işerin varsa onlarıda halletmeye bak arkandan kimse uğraşmasın. 5,5 ay çok çabuk geçer. ben 15 ay'ı devirdim acemi birliğine giderkende öyle bavul falan yüklenmene gerek yok. 3-5 iç çamaşırı , 1 takım eşofman , 3-5 çorap ve traş bıçağı,diş fırçası al yanına yeter. traş köpüğü ve macunu askeriyeden alırsın daha ucuz. hatta çorabıda oradan alabilirsin. zaten sorarlar eksiği olan varmı diye. sende bu fırsat kantine kaçar biraz kaytarmış olursun askerlik yok şöyle yok böyle diyenlerede kulak asma. her birlik kendi içerisinde ayrı düzene sahip. örneğin bir yerde hizmet bölüğü askerleri nefes bile almadan gün boyu koşturur diğer yerde paso çay demler içip bi taraflarını büyütürler. tamamen şans işi. ben şöfördüm ve çok birlik gezdim askerde.kendi birliğim hariç her birlikte kalıyodum hatta arabada uyuduğum oldu. nerede akşam orada sabah misali ve hiç birbirinin aynı birlik görmedim. sölemesi ayıp sivil giyiniyordum bide

Teşekkürler hocam evet biraz şanş işi böyle şeyler,ya barfix çektirirlerse benim bi kolum 2 kez kırıldı ve güçlü değil acaba hani yapamassam azar yermiyim Ayrıca güzel tarafı sanırım bi çok arkadaşın oluyor,her şehirden farklı insanla tanışıyosun bunlar güzel şeyler.Bide 12 aymı sence yapmak iyi yoksa 5 aymı sonuçta orda çok kişi gördün inceledin bu arada senin durumunda baya kıyakmış be

Hocam ayrıntılı anlatımın için çok teşekkürler,bu arads yemin töreni çok stresli olurmu?

• ya şimdi senin barfix çekmende bi sıkıntı varsa yani olduda düştüğün birlikte denetlemeler falan fiziki kondisyon gerektiriyorsa ve sen beceremiyorsan komutan seni ortadan yok eder eğer sen yapamazsan bu komutanının başarısızlığı olur. sen çeker gidersin ama o adamın siciline işlenir. e tabiki adam göz göre göre ortada dolaştırmaz seni. mesela koğuşçu yapar. denetlemede 2 tekmil verirsin 2 soru cevaplar atlatırsın. ha tabi biraz koğuşa cila atar belki milletin giysilerini falan ütülersin. bakma belkide kötü bir örnek verdim ama komutan inan seni nasıl ortadan yok edeceğini iyi bilir durumuna göre. 5,5 ay askerlik yapan kısa dönemlere tabiri caizse poşet derler pek sorumluluk gerektiren iş vermezler. daha doğrusu öğrenme zamanı gerektiren işler. sen misafir sayılırsın. adam sana zaman harcasa tam 3-4 ayda iş yapmayı öğreneceksin ondan sonra tezkere. işlerine gelmez pek. bunlar işin kaba detayları gerçi ben ne desem burada yanlış olacak daha önce belirttiğim gibi biraz şans işi. çok zor bitiren kısa dönemlerde gördüm kıyak askerlik yapanlarıda. arkadaş konusunda kısa dönemler daha şanslı en azından okumuş adamlarla acemilik yapacaksın hatta çoğu abin olacak uzun dönemlerde 2 tane örnek vereyim. bizim bölüğün wc si sürekli tıkanıyor. adamlar her açtıklarında bi ton taş çıkıyor wc den. meğersem bazı arkadaşlar talim alanından taş toplayıp bi taraflarını o taşlara siliyolarmış.

diğer örnek ise kendini kesen çok gördüm. nasıl kesme derseniz adam hayatında kendisi sakal traşı olmamış. ya annesi ya bilmemnesi kesmiş sakallarını. bu tipler permatikle tanıştıklarında kendilerini doğruyolar. hemde öyle böyle değil revirlik oluyor adamlar. şaka gibi geliyor belki size ama askerlik işte. her anı macera dolu

hayırlı tezkereler dilerim kardeşim sana şimdiden....

• quote:

quote:

quote:

Mutlaka Oraya Git

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erendiz

bence birşey yapmana gerek yok. normal gündelik işlerini hallet eğerki askerde geçireceğin zamana denk gelen işerin varsa onlarıda halletmeye bak arkandan kimse uğraşmasın. 5,5 ay çok çabuk geçer. ben 15 ay'ı devirdim acemi birliğine giderkende öyle bavul falan yüklenmene gerek yok. 3-5 iç çamaşırı , 1 takım eşofman , 3-5 çorap ve traş bıçağı,diş fırçası al yanına yeter. traş köpüğü ve macunu askeriyeden alırsın daha ucuz. hatta çorabıda oradan alabilirsin. zaten sorarlar eksiği olan varmı diye. sende bu fırsat kantine kaçar biraz kaytarmış olursun askerlik yok şöyle yok böyle diyenlerede kulak asma. her birlik kendi içerisinde ayrı düzene sahip. örneğin bir yerde hizmet bölüğü askerleri nefes bile almadan gün boyu koşturur diğer yerde paso çay demler içip bi taraflarını büyütürler. tamamen şans işi. ben şöfördüm ve çok birlik gezdim askerde.kendi birliğim hariç her birlikte kalıyodum hatta arabada uyuduğum oldu. nerede akşam orada sabah misali ve hiç birbirinin aynı birlik görmedim. sölemesi ayıp sivil giyiniyordum bide

Teşekkürler hocam evet biraz şanş işi böyle şeyler,ya barfix çektirirlerse benim bi kolum 2 kez kırıldı ve güçlü değil acaba hani yapamassam azar yermiyim Ayrıca güzel tarafı sanırım bi çok arkadaşın oluyor,her şehirden farklı insanla tanışıyosun bunlar güzel şeyler.Bide 12 aymı sence yapmak iyi yoksa 5 aymı sonuçta orda çok kişi gördün inceledin bu arada senin durumunda baya kıyakmış be

Hocam ayrıntılı anlatımın için çok teşekkürler,bu arads yemin töreni çok stresli olurmu?

kolumda 3 kırık var aralıkta gittiğim için bütün denetlemeleri gördüm 3,5km falan koştuk dinlenmeden mekik çektik sonra şınav ve barfiks (dinlenmeden) 12dk önce gireceksin karakola 40 mekik 40 şınav ve 8 barfiks dinlenmeden

ben 12 den önce girdim 37 şınav 40 mekik 8 barfiks çektim 3 kırık var kolumda

kırık mırık dinlemezler.

yukarıda yazdıklarımıda dikkate al

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.