Şimdi Ara

Askere gidiyorum iPhone4'ün şarjını evde %kaç olarak bırakayım? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
2.663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sat gitsin bence askerde calinma orani cok yuksek hatta atletini ayakkabisini calanlar varsa iphone hayli hayli gotururler elinden :)
  • Bence de sat simdi gelince alirsin ister yenisini ister bir ust modelini. Eger illa birakmak istersen de %40 - 50 civarinda birak. Hayirli tezkereler. :)
  • askerde calinma ihtimali yuksek bence direk sat,kendine 100 tllikbi telefon al mp3 dinleyebilecegin. telefonn geldiginde degeri cok dusmus olur sana tavsiyem altin al kalan paranla
  • %40-50 de bırak diyenler nasıl bir mantuk yürütüyorsunuz anlamıyorum? %60 olsa nolucak 30 olsa nolucak? ama bir gerçekvar eğer o telefon batarya dolu veya boş 15 ay yatarsa ellenmeden gelince yeni batarya alman gerekebilir forumda vardı bi konu ve sanırım sökülmesi tavsiye edilmişti
  • Askere götür 2.
    Gün çalsınlar :))))
  • kardeş bence sen sat onu 1 yıl yatıcaksa eğer o telefon evde boşuna ziyan edersin caanım telefonu geldiginde alırsın yenisini
  • hayırlı tezkeler,
    sat gitsin, alırsın yine
  • Sen bunu dert etme ülkeyi koru bakarız biz senin telefonuna. Hayırlı tezkereler
  • Telefonun kullanılmadan durması telefona zarar verir mi bilmem ama askerde kullanma ile ilgili olarak;

O koca telefon askerde kullanılmaz,saklaması zor olur ve pahalı olduğu için çalınır.İlla kullanacaksan en ucuz kamerasız Nokia.Kamerasız olması yakalanırsa hafifletici olur.Mahkemeye sevk olursa en az 1 ay uzar askerlik.Yazıcı olarak askerlik yaptığım için çok mahkeme dosyası hazırladım.Tabii bu senin komutanın tarafından ne kadar sevildiğine bağlı.Sende telefon yakalarsa isterse görmezden gelir,isterse askerliğin bitince sana verir isterse askerliğini uzatır.Bu riske girip girmemek sana ve ortama kalmış.

Zaten acemiliğin bittikten sonra birkaç ay içinde anlarsın durumu.Birde üstdevreler izin vermezse zor kullanırsın.

Hayırlı tezkereler...
  • Gule gule gidip gelin hocam. %50-60 iyidir diye dusunuyorum. Telefondan ayrilmak zor olsa gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysakay

%40-50 de bırak diyenler nasıl bir mantuk yürütüyorsunuz anlamıyorum? %60 olsa nolucak 30 olsa nolucak? ama bir gerçekvar eğer o telefon batarya dolu veya boş 15 ay yatarsa ellenmeden gelince yeni batarya alman gerekebilir forumda vardı bi konu ve sanırım sökülmesi tavsiye edilmişti

Hic dusundun mu, sen telefonu ilk aldiginda, kutusundan cikarip ilk defa calistirdiginda sarji neden %50 civarindadir ? Adamlarin bir bildigi var ki oyle birakiyorlar sarjini. Belki o telefon 1 yil boyunca satilmayacak ama bataryasi surekli icinde takili kalacagi icin ölmesin diye %50 de birakiyorlar. İste biz de bu mantikla diyoruz %50 de birak diye.
  • 15 ay sonra 500 e bile satamazsın şimdiden sat..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxiforum

Arkadaşlar selamlar, başlıkta da belirttiğim gibi bu ayın sonunda inşallah askere gideceğim, aslında telefonu satıp geldiğimde iphone 5 almayıda düşündüm (gerçi iphone5s ye denk gelirim heralde) fakat birde şu şekilde düşündüm ki, belki askere gittiğim yer biraz rahat bi yer olursa telefonumu yanıma alabilirim.. örneğin şuanda bir arkadaşım askerde ve cep teline izin veriyorlarmış.. tabii eğitimlerde vs. yanlarında taşımıyorlar gerçi iphone'a bu kadar sıcak bakarlarmı orasınıda bilemiyorum.. sizce ne yapmalıyım? ve asıl konuyu açmaktaki amacım olan soru; eğer telefonu evde bırakırsam, ki zaten direk yanımda götürme şansım yok bayaa bi evde bekleyecek telefon herneyse sizce telefonun şarjını %100 yapıptamı kapatıp gideyim, yoksa %0 olunca zaten otomatikmen kapanacak o şekildemi bırakıp gideyim? öneri ve görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar..

döndüğünde 5 almayı düşünüyorsan neden fiyatı daha da düşmeden satmıyorsun?

Askere iphone götürmek? hayalperest olmayın anında uçar o telefon

ne olursa olsun o kadar uzun süre şarjın sıfırda kalması, döüşte satmanızı daha da zorlaştıracaktır çünki büyük bir ihtimalle telefonun pili şarj omlayacaktır.

• Ya hocam kafana taktiğın mevzuya bak:)
    Sen askere git gel gelince telefonunun pili bozulmus olursa bn sana veririm bitane batarya
    Sıkma sen canını :)
  • Ben olsam satıp giderdim. Askerden gelince aynı paraya yenisini alırsın.
  • bencede sat telefon evde boş boş yatarken değer kaybedecek. Geldiğinde yeni iPhone çıkmış olur onu alırsın.
    Ama yinede illaki evde yatıracaksan telefonu şarjı %50 civarındayken kapat ve bırak. En sağlıklısı o.
  • notebook'larda %40 olarak birakilmasi tavsiye ediliyor ama telefon icinde gecerlimidir bilmem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: engurlu

15 ay sonra 500 e bile satamazsın şimdiden sat..

şair abartma sanatını kullanmıs
  • uzun süreli kullanılmayacaksa %50 de bırakılması tavsiye ediliyor.. geçenlerde macbook aldım onunda kullanım kılavuzunda böyle yazıyordu
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.