Şimdi Ara

Askere giderken ptt kart

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
41.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler yarin aciklancak yerimiz simdi ben hic hazirlanmadim ve boyle bi kart varmis bide ziraat kart diyolar nasil olcak yardim edin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ptt kartı tavsiye etmem kullanım alanı kısıtlı kendi adına düzenlenmiş ptt yada ziraat bankasının kartını askerlikte veriyorlar. Askerde aylık ziraat hesabına yatırılıyor. 35 tl den 90 tl ye çıkmıştı çavuşlar daha fazla alıyor. Bu kartlar dan her ikiside yoksa 6tl ye şifresiz kart alıp bu karta para yatırıp kışla içerisinde alış veriş yapıyorsun. Kışla da para kullanılmıyor. Ziraat hesap kartın eline geçmezse adına düzenlenmiş zirat hesabın vardır. Bankaya muracat edip kartını gün içinde hemen ala bilirsin. Bunun içinde dağıtım izni yada çarşı iznini beklemen gereke bilir. Benim kart adresine gelmişti. Mesafeye göre yol parası da veriliyor yanlış hatırlamıyorsam o da hesaba yatıyordu. Askere gitmeden önce sana bir tüyo vereyim kamuflaj giysende yemin etmediğin sürece asker değilsin , bu süreç içinde disiplin cezası verilemez.

• Tensegrity T kullanıcısına yanıt
    Cok sagol sekil yapan olursa kafa atmak serbest yani guzel

• Hocam Allah kazasız belasız bitirmeyi nasip etsin. Tensegrity arkadaşımız bilgiyi size vermiş. Kart konularını düşünmeyin acemi birliğinde herşeyi hallediyorlar. Kafa atma konusuna gelirsek böyle birşey yaparsanızda elbette cezaları mevcuttur. Oda komutanlarına kalmış istediği herşeyi acemi birliğine sürünmeden tut aklına gelecek herşeyle cezanı kesebilir. :)

Birde yanına uzun ve siyah renk, bol çorap al. yıkamakla uğraşamam dersen.
  • Yerimiz yarın açıklanacak derken hocam? 20 ekimde açıklanmıyor mu? Bu arada benim adresime yollamışlar adıma düzenlenmiş ptt kart. Ne işe yarayacak bilmiyorum duruyo bi köşede.

• Yarin aciklaniyo saat 10 gibi

• Baris4hin kullanıcısına yanıt
    Insallah hepimize

• dafidaq kullanıcısına yanıt
    Nasıl yani gerçekten mi? Kasım 2017 celp dönemi askerlikten bahsediyoruz dimi? Kaynak nedir hocam

• Kaynak tsk 13 ile 20 arasinda aciklanir agustosda ertelediler kasima ozmnda ayin 13 aciklandi siz biyere basvurmadiniz dimi ptt kart icin kendi geldi

Yok başvurmadım. Hocam trt duyurusunda 20 ekimde açıklanacak yazıyor o yüzden dedim. Neyse bekleyip görelim.

• Benim başvurduğum şubedeki memur 25'i gibi belli olurdu demişti. Bu ptt kart da ne oluyor acaba? Askeriyeden falan mı yollanıyor?
  • Nereye dustun ben canakkale 116 jandarma egitim

• Ziraat kartı acemi birliğinde sigortan yapıldıktan sonra veriyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: dafidaq

Nereye dustun ben canakkale 116 jandarma egitim

bende çanakkale 116 jandarma eğitimdeyim
  • Hudut birliğine düşerseniz usta birliğinde hudut tazminatı ile birlikte aylık 360 TL gibi bir para alıyorsunuz yani 2014 de en son okadardi.

• B grubu gidiyorum cezaevi egitimi veriyolarmis

Hayırlı teskereler kardeşim. Bizimki belli olmadı daha 20 ekimde belli olacak yedek subay aday ayalarınınki.

• Anladim sagolun sizede hayirli teskereler

• Ptt kart ikametgah adresine otomatik olarak gönderilecektir sen gidene kadar gelir. Hayırlı olsun biz de 20 Ekim'i bekliyoruz.

Bu arada A grubu musun yoksa B grubu mu?
  • Sagol B grubuyum daha 2 ay

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.