Şimdi Ara

askerde dağıtılan kamuflajlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
20.794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar askere gittiğimizde bize verilen kamuflajlar üstümüze oturmazsa, paçası uzun gelirse ne yapapabiliriz? dışardan askeri malzeme satılan dükkandanda alıp içerde giyilmez zaten heralde ahmaklık olur!!

• terziye yaptırsın acemilikten sonra
  • 1 ay uzun pacaylamı gezicem ben off
  • quote:

Orjinalden alıntı: EcheLoN_

1 ay uzun pacaylamı gezicem ben off

terzi saraç falan varsa yaptır dondurma falan al yapsın
  • quote:

Paçalar botun içine giricek zaten dert etme , kolları da sıvarsın olur biter ...
  • takma kafana emin ol bu dediğini hatırlamayacaksın bile... çünkü daha ağır günler seni bekliyor olacak... =)
  • quote:

ya takma kafana askerde kim şık kim rüküş olayı yok : ) bi süre sonra oranın olayına alışınca aklına gelmez bile : ) paçaları lastikli bütün kamuflajların,lastiği sıktınmı bide paça botun üstünde durdumu gerisi önemli diiil : ) eğer yeni kamuflajdan denk gelirse onun koları da kısa.. çok şık, iki saat kolları tersten katlamana gerek yok : )
  • Oradaki arkadaşlarınla değiştirirsin -biz çok yapmıştık- veya terziye gidersin.İkiside olmazsa merak etme alışırsın.
  • Hic kafaniza takmayin, terzi arkadasiniz olacak, halleder.
  • peki bu kamuflaşlar kaç günde bir yıkanıyor! aldığımızda teimz mi biz ne zamanları yıkamaya veriyoruz
  • quote:

peki bu kamuflaşlar kaç günde bir yıkanıyor! aldığımızda teimz mi biz ne zamanları yıkamaya veriyoruz

Heyecanlı çocuk
    Herkes gidiyo aynı şekilde yapıyo giyiyo ediyo hiç kimse ölmüyo böyle basit şeylerden dolayı merak etme sanada olmaz...
    Bizde acemilikte terzi vardı başka bölükte orda yaptırabiliyoduk eksiklerimizi filn olmadı senin devrelerindede olabilir terzi olmadı onlara yaptırırsın..
    Yıkama olayı bizde çamaşırhane vardı acemilikte belli günlerde alıyodu usta birliğinde hergün sizdede öyle olur sanırım belli günlerde olur çamaşır işi zaten aldığında sıfır oluyo kamuflaj o yüzden sıkıntı yapmana gerek yok

• Gidince ortamı görünce ve mesainiz başlayınca şu söyledikleriniz aklınıza bile gelmeyecek,hiç umrunuzda bile olmayacak inanın.
  • ewt
  • quote:

Orjinalden alıntı: oktayd

quote:

Terzi derken, zaten acemilik bitene kadar siz dışarıya çıkamayacaksınız acemilikten sonra da askerî eşyaların dışarıya çıkartılmasının yasak olduğunu öğreneceksiniz.

Çarşı iznine askerî botla ya da eşofmanla çıkmaya yeltenenlerin bile geri çevrildiğini göreceksiniz.

İçeride terzihane varsa oradaki arkadaşın kanına göre şerbet vererek işinizi rahatlıkla halledebilirsiniz.

• quote:

Orjinalden alıntı: Ömer

quote:

Orjinalden alıntı: oktayd

quote:

Terzi derken, zaten acemilik bitene kadar siz dışarıya çıkamayacaksınız acemilikten sonra da askerî eşyaların dışarıya çıkartılmasının yasak olduğunu öğreneceksiniz.

Çarşı iznine askerî botla ya da eşofmanla çıkmaya yeltenenlerin bile geri çevrildiğini göreceksiniz.

İçeride terzihane varsa oradaki arkadaşın kanına göre şerbet vererek işinizi rahatlıkla halledebilirsiniz.

Botla ben çok çarşıya çıktım. Yazlık botla ama. Eşorfmanla çıkılmaz tabiki. Kamuflaja bu kadar çok takan arkadaş siville karıştırdı herhalde orayı. O kamuflajlarla çok sürüneceksin (gerçek manada). Ota bayıra çamura toprağa çökeceğin günler de olacak. Paris moda haftasında defileye katılmayacaksın yani. Biraz bol olması seni üzmesin şimdiden. Sen şimdiden giyeceğin kıyafetin paçalarına bu kadar ağlarsan senin askerlik bitmez. Biraz rahat ol. Paçalar zaten lastikli ve bot içine sokacaksın, koların biraz uzun olması ise her zaman avantajdır.

• Ahh o kamuflajlar, bana göre kamuflaj bulamamışlardı mesela en büyük beden bile dar geliyordu,neyse 10 gün içinde kamuflaj üstüme iyi olmaya başladı,yemek yemek için günde 6 km yol katetmek zorundaydık,bu sadece yemek için katetmemiz gereken mesafeydi! kamuflajı küçük olan arkadaşınla değiştirmek en iyi çözüm gibi. Genelde herkese kafalarına göre veriyorlar herşeyi! 185 boyunda 110 kg adama 2 numara eşortman verirsen travesti gibi gezer ortada .
    size tavsiyem hemen alıp denemeniz,altıyla üstü farklı beden çıkarsa şaşırmayın! Bot mutlaka en az 1 numara büyük olsun, Terziye gitmeye fırsatın olur mu bilmiyorum yüzde 90 olmaz,ona göre ayarla herşeyini. Kıyafet büyük gelsin ama küçük gelmesin , büyüğe çare olur ama küçüğe olmaz.
    Kamuflajların en sevdiğim özelliği nano teknoloji olması , yazları sıcak kışları soğuk tutan ilginç bir kumaş
    Yazın hava almaz terletir durur,kışın da klima gibi püfür püfür , iliğinize işler soğuk

• sifir alirsin , 5 ay idare eder seni merak etme
    quote:

peki bu kamuflaşlar kaç günde bir yıkanıyor! aldığımızda teimz mi biz ne zamanları yıkamaya veriyoruz
  • quote:

Orjinalden alıntı: 26_bbz_26

sifir alirsin , 5 ay idare eder seni merak etme
    quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: EcheLoN_

bir aymı kaldı bitti gitti iste askerliğin simdi ben gidecem
  • Bi sorum olacak şimdi ben 1.76 boyundayım 58 kiloyum yani zayıfım askeriyede dağıtılan kamuflajlardan kendime uygun alabilirmiyim varmıdır yani ?? Tabi biraz bol verecekler ama yinede kiloya yakın bir beden bulabilirmiyim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.