Şimdi Ara

Aşısız Amerikalılar, aşıların Covid-19’dan daha tehlikeli olduğunu düşünüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
0
Favori
5.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kaiser Aile Vakfı tarafından yapılan ve Çarşamba günü yayınlanan bir ankete göre, “endişe verici” sayıdaki aşısız Amerikalı, koronavirüs aşılarının virüsün kendisinden çok daha zararlı olduğunu düşünüyor. Ayrıca vatandaşlar, maske takmaya da karşı olduklarını belirtiyor.

Anket, 15-27 Temmuz tarihleri arasında 1.517 yetişkin arasında yapıldı. Ankette  “kesinlikle aşı olmayacaklarını” söyleyen vatandaşlar, koronavirüs ve Delta varyantından aşılara nazaran daha az endişeli olduklarını ve aşıların güvensiz olduğuna inandıklarını belirttiler.

Araştırmada, aşı olmayacaklarını belirten bu kişilerden onda dokuzunun hastalanma konusunda “hiç endişelenmediği” ve dörtte üçünün “aşıların koronavirüsten daha tehlikeli” olduğunu düşündüğü belirtildi.

Maske tartışması

Ek olarak araştırmada cumhuriyetçilerin çoğunluğunun açık havada, marketlerde, kalabalık yerlerde, arkadaşlarının yanında, iş yerlerinde ve evde maske takmaya karşı oldukları da keşfedildi. Diğer yandan da demokratların açık hava dışında maske takma ihtimallerinin daha olası olduğu belirtildi.

Pandeminin başından bu yana ABD’de 609.000’den fazla ölüm ve 35 milyondan fazla vaka kaydedildi. Bu oranların her ikisi de dünyadaki en yüksek oranlar. Son iki haftada da ülke çapında Delta varyantı vakalarında önemli bir artış görülmeye başlandı.

Kaynak:https://www.independent.co.uk/news/world/americas/americans-unvaccinated-covid-vaccine-survey-b1897222.html

• Geçen sene vaka rakamları doğru değildi, bakanlık kamuoyuyla gerçek rakamları paylaşmadı. Ayrıca vaka 20k olması servislerin ve yoğun bakımların dolu olduğu anlamına gelmiyor. Kritik eşik hastane doluluk oranları zorlanırsa aşılır. Yoksa isterse 100bin vaka olsun bir önemi yok, aşılar da daha çok bunu engelliyor. Her halükarda vaka sayıları aşı oranı az olan yerlerden çıkıyor daha çok. Ayrıca eldeki verilere göre mrna aşılar mutasyona karşı etkili. Sizde hangi veri var ?
  • Amerika'nın böyle aptal bir kesimi var bizimkilere rahmet okutur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jon doe J kullanıcısına yanıt
    Amerikalilar bizim kesimin getir goturunu yapar anca.

• Bizim Turkish chomarlar aşı karşıtlığı konusundan abd redneckleri tokatlar her türlü

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Malesef öyle bir durum ki bu, aşı yapanlarda haklı, aşısızlarda haklı.. Neyin doğru neyin yanlış olduğunu zaman gösterecek.

• yc#1 kullanıcısına yanıt

Koyun her yerde koyundur .ne versen düşünmeden yer

• Beyinsiz Amerikalılar yine şaşırtmadı.

• Ben türkiyede ne kadar aşı karşıtı ile karşılaştıysam hepsi muhalif chp li felan. Neden acaba

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • bkz: spike protein nedir , luciferase nedir, grafen oksit nedir

• CoreXXX kullanıcısına yanıt
    Aynen sen 85 milyonu analiz ettin, aşı karşıtları ''CeHaPe'liymiş'' mi dedin? Liderinizin yalanlarını burada satma, burası internet.

+ Aşı haritasına bakarsan en yüksek aşılanma oranının olduğu yerler, eğitim düzeyi yüksek CHP'li sahil belediyeleridir.

Sosyal medyayı iyi takip edersen hem reis yanlısı olup hem aşı karşıtı olan ancak korkudan yarım ağız mıy mıy aşı karşıtı olan yüzlerce sosyal medyada isim yapmış kişiler var.

Hatta ilk başlarda aşı olmayı düşünüyordum bu kişileri dinledikten sonra aşı tereddütüm oldu. Tereddüte düşmeme sebep olanlar Akp yanlısı veya sempati duyanlar.

Chp bana gelse dese ki kesinlikle aşı olma bak yoksa öldürür seni dese gidip inadına aşı olurum.

Birşey dikkatimi çekti. Akp ile Türk Tabipler Birliği şimdiye kadar birbirine düşmandılar. Bu aralar ikisi de aşı konusunda kanka olmuşlar. Aşısız Amerikalılar, aşıların Covid-19’dan daha tehlikeli olduğunu düşünüyor 

• Holk kullanıcısına yanıt

eğitim düzeylerinin yüksek olması akıl sağlıklarının yerinde olduğunu göstermiyor.

atom bombasını yapanlarda yok yüksek eğitimli insanlardı

• Amerikalılar bizdeki bazı mahluklardan daha akıllı. Akıllının verdiği doğru bilgi ile ile alay edip dalga geçen çok cahil gördüm ben. Vakti gelince herkes doğruyu anlar ama özür dileyen cahil görmedim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Aşı olmayanlar çok pişman olacaklar. Umarım hasta olup bu pişmanlığı yaşamazlar.

• Kesinlikle doğru. İnsanlar koyun kobay olmak istemiyor

Geçen yıl aşı yoktu 500 vaka 10 ölüm vardı
    Sözde aşıdan sonra 20000-30000 vaka 100 ölüme fırladı.
    Bir cacık olmaz bu aşıdan. Yeni mutasyona karşı etkili değil.

• hangi aşı güvensiz. eski teknoloji aşıların güvensiz olduğunu düşünmüyorum. zira uzun yıllardır bir şekilde kullanılıyorlar. ancak yeni nesil mrna ya da yeni teknoloji kendini ispatlamamış aşılara elbette güvenmiyorum.

• MRNA aşıları sonrası yüksek tansiyon,çarpıntı,ritm bozukluğu,işitme bozuklukları hatta kısmi felç hikayesi olan birçok insan duydum. Katılıyorum. Kendim Sinovac oldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akbaba89 -- 6 Ağustos 2021; 10:49:05 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.