Şimdi Ara

Aşırı Yakıt Tüketimi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba 2016 model exc. C-Elyseem var. Aracım dizel. Araçta tek olmama rağmen rampa çıkmaya çalıştığımda anlık tüketim 13-19 litre arasında ve aşağı düşmüyor.
    Işıklardan kalkmaya çalıştığımda 10-13 litre arasında hızı sabitleyip gidersem 2.8 ile 4.5 arasında kalıyor ama gaz pedalına ben basarsam yine 7-9 litre arasında oynuyor düz yolda.

Yardım edebilecek olan var mı ?

• ilk araba deneyiminiz mi? şunu bilmenizi isterimki bu durum bütün araçlar için aynıdır zaten (:
    rampa çıkarken anlık tüketim 15-20lere hatta 25lere kadar bile çıkabilir diklik durumuna göre.
    yine dur-kalk durumlarında da araçlar anlık olarak fazla efor harcar ve yüksek tüketim ile başlar kalkışa.
    gaz pedalına ne kadar dokunursanız anlık tüketim o kadar artar sıkıntı yapmayın aracınızda bi problem yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Croatoan

ilk araba deneyiminiz mi? şunu bilmenizi isterimki bu durum bütün araçlar için aynıdır zaten (:
    rampa çıkarken anlık tüketim 15-20lere hatta 25lere kadar bile çıkabilir diklik durumuna göre.
    yine dur-kalk durumlarında da araçlar anlık olarak fazla efor harcar ve yüksek tüketim ile başlar kalkışa.
    gaz pedalına ne kadar dokunursanız anlık tüketim o kadar artar sıkıntı yapmayın aracınızda bi problem yok.
    :) araç 4 yıldır bende ve ilk sahibiyim :) huyunu suyunu bildiğim bir araç ve bu yakıt değerlerini bu araçta ilk defa görüyorum.
    1.6 hdi bir araç rampada 15-20 gibi değerleri görmesi anormal herhalde hiç sürmedin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.