Şimdi Ara

Aşırı sinir nasıl geçer ? herşeyden rahatsız oluyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
22.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • öncelikle yaş 17 belirtmek isterim,çok çabuk sinirleniyorum.geçen klavyeye puding döktüm kafayı yiyecektim,sildim temizledim tuşları çıkardım.tuşu takarken sıkıştı uğraştım biraz çıkaramadım masaya yumruk attım klavyeyi camdan atıp kurtulmak istedim çok sinirlendim...birde mesela kardeşim odama geliyor öyle birşey yapmıyor pc de ne yaptığıma falan bakıyor aşırı kıl oluyorum valla öldüresim geliyo bir an önce gitse diye.hiçbirşey yapmıyo ama çok rahatsız ediyo beni anlamıyorum...oyun oynarken kafayı ayrı bi yiyorum,saçma sapan olaylar oluyor oyunda mouse ı fırlatıp klavyeyi kırasım geliyor çoğu zaman mouseı fırlatıyorum klavyeyede vuruyorum zaten...,sinirli olduğum an gözüm dönüyo bildigin...,biliyorum klasik ergen,çocuk muamelesi yapacaksınız ama bazı olaylarda kafayı yiyorum neden beni anlamıyorlar diye,mesela annem diyor hadi banyoya gir diye,üşeniyorum girmiyorum annem bana sanki adam öldürmüşüm gibi laflar ediyor,deliriyorum...biliyorum herşeyde benim iyiliğimi istiyor onu çok seviyorum ama böyle herşeyi abartmasınıda anlamıyorum,herşeyi çok abartıyor...ara sıra ona laf ediyorum bu yüzden bazen bağırıyorum ama sonra çok pişman oluyorum ve berbat hissediyorum...biliyorum çok aptalca şeylere sinir oluyorum ve bunu düzeltmek istiyorum,yardım almadan psikiyatriye gitmeden nasıl düzeltirim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schizz -- 20 Mayıs 2013; 23:17:00 >

• Ergenlikten. 1-2 yıl sonra gecer dostum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Klasik ergen , kimlik arayislari vb.

• Beni anlatmışsın.. Psikiyatrist e gittim öfke kontrol bozukluğu dedi ilaçlar falan... Ama düzelme pek olmadı... Ayrıca aynı yaştayız sanırım ergenligi zor atlatıyoruz veya atlatamıyoruz...

• @gtr500 teşekkürler hocam siz hiç bu durumlara şahit oldunuzmu ne zaman geçti sizin ? kaç yaşında ?
    @Sigortac mesajımdada bu tarz cevaplar alacağımı biliyordum zaten,tavsiyeniz nedir hocam
    @dr.Frankenstein aynen kardeş psikiyatriste napıyorsunuz tam olarak ?
  • Ergenliğin de etkisi var bu konuda hormonal değişiklikler duygu-durum bozuklukları yaratır genelde ki insan ömrü boyunca aldığı kararlarda yaptığı hareketlere kadar tutun her eyleminde vücut kimyasının etkisi vardır. İster inanın ister inanmayın.

Bence bu öfke kontrol sorunun altında yatan başka bir neden var. İçine sıkış kalmış sana baskı yaptıkça yapan bir sıkıntı. Çocukluk döneminde ailenle yaşadığın bir sorun ya da arkadaşlarınla yaşadığın bir sorun buna etken olabilir. Ya da çocukluğunu yaşayamamış olmak, anne baba ayrılığı, akraba ile büyütülme, cinsel taciz gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

Ergenliğin de etkisi var bu konuda hormonal değişiklikler duygu-durum bozuklukları yaratır genelde ki insan ömrü boyunca aldığı kararlarda yaptığı hareketlere kadar tutun her eyleminde vücut kimyasının etkisi vardır. İster inanın ister inanmayın.

Bence bu öfke kontrol sorunun altında yatan başka bir neden var. İçine sıkış kalmış sana baskı yaptıkça yapan bir sıkıntı. Çocukluk döneminde ailenle yaşadığın bir sorun ya da arkadaşlarınla yaşadığın bir sorun buna etken olabilir. Ya da çocukluğunu yaşayamamış olmak, anne baba ayrılığı, akraba ile büyütülme, cinsel taciz gibi.

12 yaşındayken babam öldü ama bana sadece en başlarda etkisi oldu şimdi hiç etkilemiyor,doğru dürüst arkadaş bulamıyorum,olgun,sürekli ergen esprisi yapmayan aptal aptal tavırlar sergilemeyen,yanında rahat olabilecegim bi arkadas zor buluyorum...lisede 1 tane bulabildim yoksa kafayı yerdim bunların içinde.genelde yalnız olmayı severim,sessizliği veya sessiz ortamda 1e1 konuşmaları..(doğru kişilerle) fazla sosyal hayatım yoktur bide.okul dışında nerdeyse hiç yok.söyliyim dedim belki ileride başka mesaj yazarsanız yardımcı olur diye.?

• quote:

Orijinalden alıntı: Muhammet5513

quote:

Ergenliğin de etkisi var bu konuda hormonal değişiklikler duygu-durum bozuklukları yaratır genelde ki insan ömrü boyunca aldığı kararlarda yaptığı hareketlere kadar tutun her eyleminde vücut kimyasının etkisi vardır. İster inanın ister inanmayın.

12 yaşındayken babam öldü ama bana sadece en başlarda etkisi oldu şimdi hiç etkilemiyor,doğru dürüst arkadaş bulamıyorum,olgun,sürekli ergen esprisi yapmayan aptal aptal tavırlar sergilemeyen,yanında rahat olabilecegim bi arkadas zor buluyorum...lisede 1 tane bulabildim yoksa kafayı yerdim bunların içinde.genelde yalnız olmayı severim,sessizliği veya sessiz ortamda 1e1 konuşmaları..(doğru kişilerle) fazla sosyal hayatım yoktur bide.okul dışında nerdeyse hiç yok.söyliyim dedim belki ileride başka mesaj yazarsanız yardımcı olur diye.?

Öncelikle başınız sağ olsun.

Açıkçası sen de biraz benim gibisin. Yaşıtlarına göre olgun hal ve hareketler takınan. Asıl sorunumuz olgun yanımızla ergen yanımız arasında gidiş gelişler yaşamak.

Yani bir nevi iki arada bir derede kalmak gibi.

Sana tavsiyem sivil toplum kuruluşlarına katılman. Orada herkes var ve birbirlerinin fikirlerine saygı duyuyorlar. Farklı insanlarla tanışma imkanın olsun. Ben katıldım ve bir nebze öz güvenim yerine geldi diyebilirim.

Maddi durumun nedir dostum? Sonuçta bazı şeyler de önemli.

• quote:

@gtr500 teşekkürler hocam siz hiç bu durumlara şahit oldunuzmu ne zaman geçti sizin ? kaç yaşında ?
    @Sigortac mesajımdada bu tarz cevaplar alacağımı biliyordum zaten,tavsiyeniz nedir hocam
    @dr.Frankenstein aynen kardeş psikiyatriste napıyorsunuz tam olarak ?

Bişey yaptığımız yok anlat derdini diyor anlatıyorsun buna neden olan sorunları bulmaya çalışıyor vs. İlaç yazıyor sonrada..Yani öyle ilginç bişey yok... Bi git, 2 ay takılırsın memnun kalmazsan bırakırsın...

• quote:

quote:

quote:

Açıkçası sen de biraz benim gibisin. Yaşıtlarına göre olgun hal ve hareketler takınan. Asıl sorunumuz olgun yanımızla ergen yanımız arasında gidiş gelişler yaşamak.

Sana tavsiyem sivil toplum kuruluşlarına katılman. Orada herkes var ve birbirlerinin fikirlerine saygı duyuyorlar. Farklı insanlarla tanışma imkanın olsun. Ben katıldım ve bir nebze öz güvenim yerine geldi diyebilirim.

ay sonunu getirebiliyoruz fazla kalmıyor ama olsun.tşkler hocam ilginiz için ama pek sosyal aktivitelere katılmak istemiyorum

• quote:

öncelikle yaş 17 belirtmek isterim,çok çabuk sinirleniyorum.geçen klavyeye puding döktüm kafayı yiyecektim,sildim temizledim tuşları çıkardım.tuşu takarken sıkıştı uğraştım biraz çıkaramadım masaya yumruk attım klavyeyi camdan atıp kurtulmak istedim çok sinirlendim...birde mesela kardeşim odama geliyor öyle birşey yapmıyor pc de ne yaptığıma falan bakıyor aşırı kıl oluyorum valla öldüresim geliyo bir an önce gitse diye.hiçbirşey yapmıyo ama çok rahatsız ediyo beni anlamıyorum...oyun oynarken kafayı ayrı bi yiyorum,saçma sapan olaylar oluyor oyunda mouse ı fırlatıp klavyeyi kırasım geliyor çoğu zaman mouseı fırlatıyorum klavyeyede vuruyorum zaten...,sinirli olduğum an gözüm dönüyo bildigin...,biliyorum klasik ergen,çocuk muamelesi yapacaksınız ama bazı olaylarda kafayı yiyorum neden beni anlamıyorlar diye,mesela annem diyor hadi banyoya gir diye,üşeniyorum girmiyorum annem bana sanki adam öldürmüşüm gibi laflar ediyor,deliriyorum...biliyorum herşeyde benim iyiliğimi istiyor onu çok seviyorum ama böyle herşeyi abartmasınıda anlamıyorum,herşeyi çok abartıyor...ara sıra ona laf ediyorum bu yüzden bazen bağırıyorum ama sonra çok pişman oluyorum ve berbat hissediyorum...biliyorum çok aptalca şeylere sinir oluyorum ve bunu düzeltmek istiyorum,yardım almadan psikiyatriye gitmeden nasıl düzeltirim ?

Sinirlenirken insanları kıracağını düşün ileriyi görmeye çalış biraz daha sakin ol seni sakinleştiren güldüren şeyleri düşün [Dh deki giflere bir bak komik oluyorlar] daha çok gül monoton olma renkli hayat yaşamaya gayret et Herkez kendine doktorudur bunuda unutma Güncelle burayıda
    Başın sağolsun

• quote:

Orijinalden alıntı: UçamayanZüperGahraman

quote:

öncelikle yaş 17 belirtmek isterim,çok çabuk sinirleniyorum.geçen klavyeye puding döktüm kafayı yiyecektim,sildim temizledim tuşları çıkardım.tuşu takarken sıkıştı uğraştım biraz çıkaramadım masaya yumruk attım klavyeyi camdan atıp kurtulmak istedim çok sinirlendim...birde mesela kardeşim odama geliyor öyle birşey yapmıyor pc de ne yaptığıma falan bakıyor aşırı kıl oluyorum valla öldüresim geliyo bir an önce gitse diye.hiçbirşey yapmıyo ama çok rahatsız ediyo beni anlamıyorum...oyun oynarken kafayı ayrı bi yiyorum,saçma sapan olaylar oluyor oyunda mouse ı fırlatıp klavyeyi kırasım geliyor çoğu zaman mouseı fırlatıyorum klavyeyede vuruyorum zaten...,sinirli olduğum an gözüm dönüyo bildigin...,biliyorum klasik ergen,çocuk muamelesi yapacaksınız ama bazı olaylarda kafayı yiyorum neden beni anlamıyorlar diye,mesela annem diyor hadi banyoya gir diye,üşeniyorum girmiyorum annem bana sanki adam öldürmüşüm gibi laflar ediyor,deliriyorum...biliyorum herşeyde benim iyiliğimi istiyor onu çok seviyorum ama böyle herşeyi abartmasınıda anlamıyorum,herşeyi çok abartıyor...ara sıra ona laf ediyorum bu yüzden bazen bağırıyorum ama sonra çok pişman oluyorum ve berbat hissediyorum...biliyorum çok aptalca şeylere sinir oluyorum ve bunu düzeltmek istiyorum,yardım almadan psikiyatriye gitmeden nasıl düzeltirim ?

Sinirlenirken insanları kıracağını düşün ileriyi görmeye çalış biraz daha sakin ol seni sakinleştiren güldüren şeyleri düşün [Dh deki giflere bir bak komik oluyorlar] daha çok gül monoton olma renkli hayat yaşamaya gayret et Herkez kendine doktorudur bunuda unutma Güncelle burayıda
    Başın sağolsun

teşekkürler ii geceler

• quote:

quote:

quote:

quote:

ay sonunu getirebiliyoruz fazla kalmıyor ama olsun.tşkler hocam ilginiz için ama pek sosyal aktivitelere katılmak istemiyorum

Rica ederim. Kendi tercihlerini yap hayatta her zaman. Ama sakın ola ki ani kararlar verme. Büyüklerinin sözünü dinlemelisin.

İnsanlarla kaynaşmalısın. En azından ağzın laf yapabilsin. Yırtık olmak girişken olmak lazım biraz. (Gerçi asosyal değilsin anladığım kadarıyla bu kendi tercihin)

Bir yakınımın tespitidir bu cümle "günümüzde normal olmak bir lükstür" diye. Cidden normal olanlar anormal görülüyor diğerlerine göre. Halbuki onlar asıl anormal olan.

Kitap oku mutlaka. İnsan okuduğu kadar insandır.

• Sevgili yap bi tane durum düzelir.
  • Sonuçta Doktor değilim ama Ritalin adlı ilacı araştır yaş olarak senden çok daha büyüğüm ama zamanında bana Süper Lise ve Üniversite kapılarını açan Sinirimi dizginlendiren Dikkat dağınıklığımı yok derecesine düşüren ilaç.
  • Sovuk ayran iç iyi gelir :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sagy -- 21 Mayıs 2013; 12:17:30 >
  • Ergenlikle alakası yok aslında bunun karakter, kişilik yapısıyla alakası var. Bende biraz senin gibiyim sinirlenince gözüm dönüyo herşeyi kırıp dökmek istiyorum ama olmuyor işte. O zaman da içimden küfür ederek rahatlıyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.