Şimdi Ara

Aşırı Sıcaklık Problemı ! ! !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Dün Bir Arkadaşım Bılgısayarının Asırı Yavas Oldugunu Ilettı. SpeedFan Programıyla Sıcaklıkları Kontrol Edıp Ekran Goruntusunu Atmasını Istedım Manzara Karsımızda.

Aşırı Sıcaklık Problemı ! ! !

İşlemci Fanının 2 Tırnagını Kırmıs. Yenı Tırnak Takdık Fanı Yerıne Oturtup Macunladım. Ancak AUXTIN1 - AUXTIN2 2 Derecelerı Hala Resımdekı Gibi. Bunun Nedenı Nedır. Ben Anakartın Yamulan Pınlerınden Oldugunu Sanıyorum. Cunku Aynı Acemı Arkadas Anakart Pınlerınden 3-5 Tanesını Yamultmus. Uzerıne Islemcıyı O Sekılde Montalamıs. Son Kontrolde CPU'nun Sıcaklık Derecesi 21 Derecede Gayet Soguk. Ama AUXTIN1 - AUXTIN2 Derecelerı Hala Acınca 100 Derece Ustu. Bu Sorun Yamulan Pınlerdenmı Cunku Duzeltılmıs Degıller ? Bıde Bu AUXTIN1 - AUXTIN2 Nedır ? Islemcı Icındekı Is Parcacıgımı Yoksa Anakart Uzerındekı Devrelerden Falan Bırıımı ? Yorumlarınız Icın Tesekkurler.

Size Yardımcı Olabılecek Bılgılerıde Yazayım.

İŞLEMCİ: İntel Core İ3 3210 LGA 1155
    Anakart H61 Chıpset

• Güncell

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Guncel.

• metin 2
  • 113 derece olanlar sensor arizasi takmayin

Pinleride kürdan ile duzeltin tamamdir

• quote:

Orijinalden alıntı: cinayet13

113 derece olanlar sensor arizasi takmayin

Pinleride kürdan ile duzeltin tamamdir

Oyle ama anakartı degıstırdık. Çok yavasdı ve ıslemcı kullanımı yuksektı. Anakartı degısınce hersey normale dondu. Ayrıca ıslemcı pınlerının degdıgı noktalardan bırı sıyahlasmısdı. Takılmayacak bısı degıl. Anakart pınlerını duzelttım sorun yıne devam ettı.
  • Bu sorunlar esliginde dogrusu yapilmis o zaman

• quote:

Bu sorunlar esliginde dogrusu yapilmis o zaman

Valla hocam arkadas ucuz yırttı. işlemci uzerınde leke bırakmıs o bozuk pınler ama suanda gayet soguk ve saglıklı calısıyor. Anakart Çöp :D 2 Pınıde kırılmıs.
  • 1155 anakartta piyasada sıfırı hem çok pahalı hemde zor bulunur valla iyi bulduysanız ne mutlu :) Söyle arkadaşına bidaha kendi söküp takmasın
  • quote:

1155 anakartta piyasada sıfırı hem çok pahalı hemde zor bulunur valla iyi bulduysanız ne mutlu :) Söyle arkadaşına bidaha kendi söküp takmasın

Diyor soktum takdim knka temizledim ama eskisine gore biraz kasiyor dedi. Isilari kontrol et dedim manzara ortada anakartina celeron takdik oda ayni boyle oldu. En son 1155 anakart bulduk bayilacak parayi mecbur. Bide siritarak işlemcinin tirnagini kirdim diyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.