Şimdi Ara

Aşılanan vatandaşlara pozitif ayrımcılık uygulanabilir (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
365
Cevap
2
Favori
10.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gs09gs09

Millette para mi kaldi :) etkinlik yapicak pozitif ayrimcilikmis :) ayriyetten anayasayada aykiri boyle bisey yapilamaz

Anayasaya aykırı ama yakında AVM hastane resmi kurumlar seyrhet için şart kosmazlar umarım bende gıda sektorundeyim bizede an meselesi yaptıracaksanız demeleri ama yaptırmayı düşünmüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vs-fb

Abartı kelimesi sağlık söz konusu olunca bence kullanılmamalı. Zira sizin gibi abartı diyen bir arkadaşım. Bak bana 1 yıl birşey olmadı dedi ve sonrasında kendisini hastahane de solunum yardımı alırken buldu. Milyonlarca insanın öldüğü bir hastalık bence abartı sözünü hak etmiyor. Evet oran az olabilir. Can söz konusu olunca oran değil adet önemli oluyor. Benim fikrim bu. Selâmlar.

Oha çok kötü! Hemen sığınaklara! Tam kapanma yapıyoruz. 876 kat maske takın acilen! En az 3 yıl daha kapanmak lazım.

• vs-fb kullanıcısına yanıt

Abartı bence her alanda kötüdür. Karşı komşumun oğlu 18 yaşını yeni doldurdu fakat bu kadar genç olmasına rağmen psikolojisi bitti corona yüzünden ve ilaç tedavisiyle beraber psikoterapiye başladılar. Çocuk coronadan korkusuna ellerine kolonya dökmekten elleri paramparça oldu yarıklardan kan akıyor elinin rengi değişti çocuğun. Corona oldular bi de ailecek ve 4 üne de hiçbi şey olmadı buna rağmen bu hale geldi. Corona dan ölmese bile ölmekten beter bi hayatı var çocuğun öyle yaşamaktansa ölmek daha iyi. 5 yıl yaygın anksiyete bozukluğu, panik atak ve obsesif kompulsif bozukluk tedavisi gördüm. Tekrar bu psikolojik hastalıkları yaşamak yerine coronadan ölmeyi tercih ederim. Bu yüzden abartıya kaçmamak gerekir bana göre.

• hasan.sonus kullanıcısına yanıt
    O kadar özel bir problemi genelmiş gibi söylemişsiniz ki. Herşeyin abartısı sakıncalı. Az çok insan psikolojisi okumuş, davranış bilimi konusunda bilgi sahibi olan birisi olarak diyebilirim ki komşu aileniz çocuğuna sahip çıkamamış. Sıkıntı hastalık yada çevrede değil. Ailede.17-18 yaşına gelmiş daha bakkaldan alışveriş yaptirilmamis öğrencilerim var benim. Sorun çevrede mi ailede mi? Yine de milyonlarca insanın öldüğü bir hastalığa abartı demekte bana garip geliyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Tabiki Pozitif ayrımcılık olacak.

Ben otobuste ucakta metrbüste avm yanı kapalı alanlarda aşı olmayanlarla birlikte olmak ıstemıyorum

ekım kasım gibi yenı dalga gelirse kendini akıllı zanneden olmayan aşı olmazsa,
    kimse ücüncü dozları olmaz ve olay eskı yerıne döner.

Ya teşvik edip pozitif ayrımcılık yapacaksınız ya da bu olay eskı haline dönecek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasan.sonus

Sağlıkçı olup aşı olmayın diyen arkadaşlarım da var ve kendileri de olmadılar. Herkes sürüye uymak zorunda değil. Basit bi virüsten bu kadar korkmanız da çok ilginç. 3 kere yurtdışına çıktım corona çıkalı girmediğim mekan girmediğim kalabalık kalmadı. Ne bana bi şey oldu ne de döndükten sonra temas kurduğum insanlara. Bi abim vardı corona olmuş beni de temaslı yazdırmış. Corona olayım diye benim adresi verdirdim adama 10 gün aynı odada kaldım bilerek bi şey olcak mı diye gene bi şey olmadı. Ya ben ve çevremdekiler sürekli sağlam beslendiğimiz etsiz gün neredeyse geçirmediğimiz ve dozunda kalarak sürekli içki içtiğimiz için çok çok sağlamız da bir şey olmuyo, ya da düşündüğüm gibi virüs fısss.

Alıntıları Göster

sürüye uyma, aşı olmayan sürüye hiç uyma

• Zeen kullanıcısına yanıt

Aşı olanların korkusuna akıl sır erdirmek güç?Aslında aşı olmayanlar risk altında değil mi?

Bu işte bi tezatlık yok mu sizce?

• CleanCoders C kullanıcısına yanıt

Bu basit hastalık için neden aşı olayım ki? Asıl sürüye uyanlar sizsiniz. Bırakın bu korkaklığı bir şey olduğu yok. Aids gibi kanser gibi davranmayın şu hastalığa.

• Şu aşı olmayanlar avm ye giremesin toplu taşımaya binemesin bilmem ne diyenler kökten bi ölüp gitse topluca ne güzel olur. Aşı olmuşsunuz işte düşük İQ lular. Çok koruyoya hani aşı sizi niye korkuyosunuz

• vs-fb kullanıcısına yanıt

Sorun ailede falan değil. Dünyanın çoğu yerinde intihar vakaları katladı. Milletin psikolojisi ile oynadılar. Şirket arkadaşım, tanıdığı 18 yaşında gencecik kızın, "ailem virüsten ölecek" korkusuyla intihar ettiğini söyledi.

Her gün medya üzerinden korku verilmesi ( hele ki bu hastalıktan ölenlerin yaş ortalaması her ülkede beklenen ömürden daha fazla veya eşitse ) anormaldir.

Ama aşı yatırımı yapmışların istediği gibi HERKESİN aşı olması için, bu korkuların pompalanması normal.

• nucro kullanıcısına yanıt
    Aynı fikirde de değiliz. O sebeple birşey diyemeyeceğim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Bu basit hastalık için neden aşı olayım ki? Asıl sürüye uyanlar sizsiniz. Bırakın bu korkaklığı bir şey olduğu yok. Aids gibi kanser gibi davranmayın şu hastalığa.

aids ve kanser bulaştırmam. ama korona bulaştırabilirim. bu yüzden korona dan daha çok korkuyorum.

• Destekliyorum doğru hareket. Ben aşımı oldum kendi savunmamı aldım. Niye ben hala hapis olayım dışarı çıkamayım. Aşı olmayanlara yasaklar uygulansın, destekliyorum. SEçimlerinin bir karşılığı olacak tabiki

• quote:

Orijinalden alıntı: Programming Guru

TV dünyanın en zararlı seyi zaten. En son 14 yasındayken izlemeyi bırakmıstım. Ondan öncesinde de sadece müzik yayınlarını izlerdim. Yıllar yıllar yıllar yıllar geçti hala izlemem TV izlemedigin icin seni tebrik ederim

Alıntıları Göster

tv cihazı zararlı değildir,zararlı olan yayınlardır. eğitim için kullanılabilir,belgesel izlenebilir onun bir zararı yok. ama o kanallar nedense şifreli neden acaba??? yararlı olan şifreli, zararlı olan BELEŞ.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zeen

Tabiki Pozitif ayrımcılık olacak.

Ben otobuste ucakta metrbüste avm yanı kapalı alanlarda aşı olmayanlarla birlikte olmak ıstemıyorum

ekım kasım gibi yenı dalga gelirse kendini akıllı zanneden olmayan aşı olmazsa,
    kimse ücüncü dozları olmaz ve olay eskı yerıne döner.

Ya teşvik edip pozitif ayrımcılık yapacaksınız ya da bu olay eskı haline dönecek.

bende aşı olanlar ile aynı ortamda olmak istemiyorum. tüm mekanlar ikiye bölünsün. aşı olanların bana yanaşmasını istemiyorum. yeni virüslerin kaynağı bunlar....

• CleanCoders C kullanıcısına yanıt

Benim yaşantıma göre aids veya kanser olmam normalden daha yüksek ihtimal ve bu çok daha tehlikeli o yüzden corona dan zerre korkmuyorum.

• quote:

Benim yaşantıma göre aids veya kanser olmam normalden daha yüksek ihtimal ve bu çok daha tehlikeli o yüzden corona dan zerre korkmuyorum.

ben kendimden korkmuyorum. sevdiklerime korana bulaştırıp onları kaybetmekten korkuyorum. aids ve kanserden zerre kadar korkmuyorum

• Ayrımcılık da pozitif oldu.

Konu pandemi oldumu her yol mübah :)

• quote:

Orijinalden alıntı: CleanCoders

Özgürlükler bir yere kadardır. kimsenin başkasına virüs bulaştırma hakkı yoktur. pandemi bitince zaten böyle ayrımcılığa gerek kalmayacak.

kardeş sen aşı oldun mu?

virüs bulaşacak diye niye korkuyorsun?

aşıya güvenmiyor musun?

seni koruyacağına inanmadığın aşıyı niye millete kakmaya çalışıyorsun?

• quote:

Orijinalden alıntı: sight

Destekliyorum doğru hareket. Ben aşımı oldum kendi savunmamı aldım. Niye ben hala hapis olayım dışarı çıkamayım. Aşı olmayanlara yasaklar uygulansın, destekliyorum. SEçimlerinin bir karşılığı olacak tabiki

Savunmanı aldıysan milletin özgürlüğünden ne istiyorsun?

Olduğun aşıya güvenmiyor musun?

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.