Şimdi Ara

Asil Listeden Kayıtlar - Yedek Kayıt Dönemi. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
0
Favori
3.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ömer

quote:

Orijinalden alıntı: Sproing

Benim asıl merak ettiğim madem hiç şansı bile olmayacak niye 200. - 300. de olsa yedek yapıyorlar da millete umut veriyorlar

Kontenjan kadar yedek belirleniyor. Ancak bu olabileceği anlamına gelmiyor.

Yalnız kontenjan kadar değil 3 katı kadar
  • quote:

quote:

quote:

Benim asıl merak ettiğim madem hiç şansı bile olmayacak niye 200. - 300. de olsa yedek yapıyorlar da millete umut veriyorlar

Kontenjan kadar yedek belirleniyor. Ancak bu olabileceği anlamına gelmiyor.

Yalnız kontenjan kadar değil 3 katı kadar

Hemen düzeltiyorum,

Yedek yerleştirme yapılacak okulların yedek kontenjan sayıları, asıl kontenjan sayısının 3 (üç) katı alınarak belirlenecektir. Özel okullar için yedek kontenjan belirlenmez.

• Bir de biri nasıl oluyorda boş kontenjan kalıyor onuda açıklarsa rahat edeceğim
  • quote:

Bir de biri nasıl oluyorda boş kontenjan kalıyor onuda açıklarsa rahat edeceğim

Asil kayıtlarını yaptırmayan öğrencilerden dolayı.
  • İyi de niye biri asıl kaydını yaptırmayıpda açıkda kalsın hani yedek olarak bir okulda derseniz garantisi yokki kazanacağının hem asıl okula kayıt yaptırdıktan sonra yedekten kazandığın okulada sonradan kayıt yaptırma hakkı kazanıyorsun
  • Bu durumda özel okullar devreye giriyor.Bazıları kazandığı okul beğenmeyip özel okulu tercih ediyorlar.Böylece kontenjan açılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RageAgainstTheMachine

quote:

Orijinalden alıntı: LionhearTM

İstanbul,İzmir,Ankara gib işehirde olsaydın 62.sıradan rahat alırdın . Cağaloğlu bile 120lere iniyor.

Hocam aynı cevabı ben de yukarıdaki konuda vermiştim aynı fikirdeyiz

Kalplerimiz birmiş hocam :D
    Bir de ya benim Yeşilköy en son 474 ile almış benimki 472 kontenjanı 210 yeşilköyün acaba girebilir miyim :D
    93.yedek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Twelfth Doctor -- 17 Ağustos 2012; 23:36:45 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: RageAgainstTheMachine

quote:

İstanbul,İzmir,Ankara gib işehirde olsaydın 62.sıradan rahat alırdın . Cağaloğlu bile 120lere iniyor.

Hocam aynı cevabı ben de yukarıdaki konuda vermiştim aynı fikirdeyiz

Kalplerimiz birmiş hocam :D
    Bir de ya benim Yeşilköy en son 474 ile almış benimki 472 kontenjanı 210 yeşilköyün acaba girebilir miyim :D
    93.yedek

bence tam sinirdasın dostum..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 3 Tercihden 2ve 3. yedek olarak tutmus 2.tercih 30 kontenjandan 78.yedek 3.tercih 120 kontenjan 128.yedek ankara aydinlikevlerlisesi düz liseye kagit yaptirmak gerekirmi? yedekler tutma ihtimali? herhangi bir düz liseye kayit olunca yedeklerden biri tutarsa düz lise ne olucak?

• quote:

Orijinalden alıntı: wixwe00

3 Tercihden 2ve 3. yedek olarak tutmus 2.tercih 30 kontenjandan 78.yedek 3.tercih 120 kontenjan 128.yedek ankara aydinlikevlerlisesi düz liseye kagit yaptirmak gerekirmi? yedekler tutma ihtimali? herhangi bir düz liseye kayit olunca yedeklerden biri tutarsa düz lise ne olucak?

Cevabı yukarıda. Asil olarak kazandığın okul yok mu şu an?
  • quote:

quote:

3 Tercihden 2ve 3. yedek olarak tutmus 2.tercih 30 kontenjandan 78.yedek 3.tercih 120 kontenjan 128.yedek ankara aydinlikevlerlisesi düz liseye kagit yaptirmak gerekirmi? yedekler tutma ihtimali? herhangi bir düz liseye kayit olunca yedeklerden biri tutarsa düz lise ne olucak?

Biraz daha inceleyeyim asil olarak yok sadece 2 yedek

• quote:

quote:

quote:

Genel ve teknik liseler için başvuru yap. Yerleş. Garanti olarak onlar elinde bulunsun.

Şimdi takvime bir bakmak lazım, genelge yayınlandı, ne zamandı genel ve teknik liseler için başvurular?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Genel ve teknik liseler için başvuru yap. Yerleş. Garanti olarak onlar elinde bulunsun.

Şimdi takvime bir bakmak lazım, genelge yayınlandı, ne zamandı genel ve teknik liseler için başvurular?

31 Agustosa kadar ön kayıt oluyor genel lisede

• Ben 9 tercihten sadece 1 okulun yedek listesinde 12. sıradayım. Bir arkadaşımda kitapçı vardı hangi Lise kaç yedek almış diye, 60 yedek almış. Lisenin kontenjanı da 338. Şu andan itibaren ne yapmam gerekiyor hiç bilmiyorum. Neyi bekleyeceğim , ne yapacağım adım adım bana anlatabilir misiniz ? Ve Liseye girme ihtimalim nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AiSrouS

Ben 9 tercihten sadece 1 okulun yedek listesinde 12. sıradayım. Bir arkadaşımda kitapçı vardı hangi Lise kaç yedek almış diye, 60 yedek almış. Lisenin kontenjanı da 338. Şu andan itibaren ne yapmam gerekiyor hiç bilmiyorum. Neyi bekleyeceğim , ne yapacağım adım adım bana anlatabilir misiniz ? Ve Liseye girme ihtimalim nedir?

Sadece oturup bekleyeceksin.. Okul rahat rahat gelir sen kayıt hakkı sana gelince gidip kayıt yapacaksın.. Bu arada hangi okul bu? 338 kontenjan baya fazla çünkü
  • quote:

Orijinalden alıntı: AiSrouS

Ben 9 tercihten sadece 1 okulun yedek listesinde 12. sıradayım. Bir arkadaşımda kitapçı vardı hangi Lise kaç yedek almış diye, 60 yedek almış. Lisenin kontenjanı da 338. Şu andan itibaren ne yapmam gerekiyor hiç bilmiyorum. Neyi bekleyeceğim , ne yapacağım adım adım bana anlatabilir misiniz ? Ve Liseye girme ihtimalim nedir?

Bu konudaki mesajları okuyacaksın.
  • Yedek listesinde olduğum Lise Osmangazi Ergin Ağaç Ticaret Meslek Lisesi.
  • bizim bir komşu 120 kontejyanlı yeni açılan bir Anadolu Lisesinde 11.yedek sırada gelir mi acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: kasirga19

bizim bir komşu 120 kontejyanlı yeni açılan bir Anadolu Lisesinde 11.yedek sırada gelir mi acaba

Bamyadan fal bakmak gibi bir şey bu soruya cevap vermek...

Hangi il?

11. yedek gelebilir gibi görünüyor ama gelmediği de olmuştur.
    :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ömer -- 18 Ağustos 2012; 21:24:46 >
  • Ben şimdi 03 Eylül 2012'ye kadar mı yoksa 12 Eylül 2012'ye kadar mı bekleyeceğim? Mazur görün lütfen, kafam allak bullak.. Hala ne yapacağımı anlamadım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.