Şimdi Ara

Asi Style ve Divan Edebiyatı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kendisi gangsta rap anlamında cidden çok iyi.Gangster yaşantısı ve fizik kuralları,var oluş düzenine olan tepkisi ve beynimize oynanılan oyunları çok ciddi şekilde eleştirmiştir.Korkunç bir edebiyatla süslüyor bu yaptıkları.Divan edebiyatı ve halk edebiyatıyla harmanlanmış nakaratları zaman zaman farsça sözcüklerede yer veriyor.Hatta sudaki florür ve beyin kontrol mekanizmaları hakkında şu sözleri söylemişti

Gözlerim artık görmüyor:Burada bir takım beyin kontrol mekanizmalarına maruz bırakılarak gerçeği görme,dogmalara karşı nasıl mücadele ettiğini anlatıyor.

Söyle be dostum sende mi ayyaş:Bu söylediklerinden ötürü dünyadaki gizli örgütler tarafından taciz edildiği için dilin ileti işlevini kullanarak yardım beklemekte.Pascal düzeneği bilen biri ancak anlayabilir bu kelimeleri.

Kurtar Ya Rab yardım et bize:İnandığı tanrıdan yardım dilemekte.Bunuda arapça kökenli kelimelerle sağlayarak dilin yazıldığı dile saygı gösteriyor.Aynı zaman bir edebiyat eserinin en iyi yazıldığı dilde anlaşılabileceği mesajını veriyor ve kendiside arapça kelimeler kullanıyor.

Medet ki Allah acı halimize:Bir önceki dizelere sadık kalarak yazar çektiği acıları betimleyerek sunmuş durumda.Med-et ugandaca gırlaktan dıgg gahh diyerek çıkıyor.Bu da fransızca'da Allah bir demek.

Kendisi cidden başarılı bir sanatçı.Pink Floyd'un yaptıkları sanat eseri değil.Asi Style var iken bunları dinlemek ne kadar doğru bilemeyiz tabii.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tesla8890 -- 12 Şubat 2016; 0:38:42 >

• Asi style Türk divan edebiyatına en çok katkı yapan sanatçılardan biridir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunda hocası Arsız-u Belau Kudretin büyük payı var.
  • Ulan kaç gündür konularında sana hep destek çıkıyorum. Kalkmış Asi Styla divan edebiyatı bir ton zırva.
    Bende seni gerçek Hip-Hop kültürüne hakim biri sandım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BÖCCÜK ♂

Ulan kaç gündür konularında sana hep destek çıkıyorum. Kalkmış Asi Styla divan edebiyatı bir ton zırva.

Hocam gülelim diye yaptım eski konu dışı kalmadı yapmayın yahu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tesla8890 -- 12 Şubat 2016; 0:50:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tesla8890

quote:

Ulan kaç gündür konularında sana hep destek çıkıyorum. Kalkmış Asi Styla divan edebiyatı bir ton zırva.

Yahu hocam gülelim diye yaptım eski konu dışı kalmadı yapmayın yahu.

Gece gece gördüm bir sinirlendim ya
  • Çokta başarılı bir yönetmen ve oyuncudur ayrıca,

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tesla8890

quote:

Yahu hocam gülelim diye yaptım eski konu dışı kalmadı yapmayın yahu.

Gece gece gördüm bir sinirlendim ya

Herkes ironi yaptığımın farkında zaten.Ayrıca ciddeye alan metalciler olursa atacağımız fotoları biliyorsun Eski konu dışını özledim biraz mizahi dille yaklaşayım dedim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.