Şimdi Ara

Aşı reddi, Amerika'da son 25 yılın en büyük kızamık salgınına yol açtı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30
Cevap
0
Favori
816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aşı reddi, Amerika'da son 25 yılın en büyük kızamık salgınına yol açtı 

Amerika'nın başta New York olmak üzere birçok eyaletinde etkisini sürdüren kızamık salgınında, kayıtlara geçen vaka sayısı 764'e ulaştı. Sağlık yetkilileri, kızamık salgınının başladığı Ekim 2018'den bu yana, New York'ta toplam 716 vakanın bildirildiğini vurguladı. Kızamık salgınını başlatan şeyin ise "aşı yaptırılmayan bir çocuğun İsrail'e seyahatinde virüsü kapması ve ülkeye dönmesi" olarak açıklanıyor.

New York'taki en çok vaka, çocuklarda otizme yol açtığı gibi asılsız gerekçelerle aşı yaptırmayan Ortodoks Yahudileri'nin yoğun yaşadığı yerlerde görülüyor. Kızamık daha önce 22 ayrı eyalette görülürken, buna 5 vakanın bildirildiği Pensilvanya eyaleti de eklendi ve sayı 23'e çıktı.

ABD, kızamığı 2000 yılında tamamen yendiğini duyurmuştu. Fakat özellikle 2014'ten itibaren ülkede önemli sayıda vaka kayıtlara geçti.

"Yahudi okulları geçici olarak kapatılacak"

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, salgının Brooklyn'de Ortodoks Yahudi toplumunun bulunduğu Williamsburg ve Borough Park'tan yayıldığını belirterek, kızamıkla mücadele için zorunlu aşı şartı getirmişti. Bunu dikkate almayan ailelerin cezalandırılacağını ve Yahudi okullarının da geçici olarak kapatılacağını söylemişti. Üstelik daha önce Rockland bölgesinde de kızamık aşısı yapılmayan çocukların okula gitmesi yasaklanmıştı.

• Bu yüzyılda böyle bir cehalet yazık...

• bırakın gebersinler, "natural selection" işte:D ...... ak kafalılar da aynısını uygulasa keşke :D

• xpugur kullanıcısına yanıt
    keşke sende bi selectiona uğrasan.
    senin zihniyetin bu işte küçücük bebeklerin hastalıklardan ölmesine sevinecek kadar vahim bir haldesin.

• Demek ki her milletin bir yobazı var.

TAKUNYAX
    YOBAKZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V4LKyR -- 7 Mayıs 2019; 5:40:39 >
  • mansurmarsak kullanıcısına yanıt
    nerden biliyorsun? tez çalışman kızamık aşısının otizme etkisi miydi ?

• düşünce gücüyle virüs yok etme.işte gerçek süper kahramanlar

• otizm ile mücadele edeceksek önce çocukları TV den uzaklaştırmamız lazım. tezmiş ne tezi

• V4LKyR V kullanıcısına yanıt
    Bu aşı karşıtlığını bizimkiler abd den ithal ettiler zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: ungalath

keşke sende bi selectiona uğrasan.
    senin zihniyetin bu işte küçücük bebeklerin hastalıklardan ölmesine sevinecek kadar vahim bir haldesin.
    hmnhmnm sanki ben öldürüyom .. banane canlarını ben mi alıyom allahı suçla o zaman anne babasını suçla bana sataşacağına
  • quote:

Orijinalden alıntı: CleanCoders

Bu mesaj silindi.
    natural selection güçlü olanın hayatta kalması demek zaten, cehalet kötü şey, ak kafaların yanında cahil chp lilerde ölsün:)

100 yıl içinde en az 8 milyar insan ölecek :) ama ona rağmen dünya nüfusu 8 milyardan çok fazla olacak 100 yıl sonra, dünya nüfusunun yarısı ak kafalar gibi insanlardan oluşacağına hiç vâr olmasın daha iyi, yanında başka insanlar ölecekse ölsün onlarda güçsüz oldukları için ölür, natural selectionı bi araştır:)
  • xpugur kullanıcısına yanıt
    natural selection ı niye araştırayım, biz derslerde çok ter döktük. sen biraz aşı yı araştır. geri kalmışsın o konuda. bu arada sen güçlümüsün. ak kafalı dediğin kişiler belki biyolojik olarak daha güçlüdür. hayatda kalabileceğinden emin misin.

• tamda nostradamusun kehanetlerindeki gibi !
    youtube göre bu yıl hz mehdi de geliyormuş,
    onuda bekleriz artıkın !

• olmayan şeyin üzerine tez çalışması neden yapsın ki ?

• Hayır tez yazmadım. Tıp doktoruyum ve aşı konusunda alanında uzman bir çok prof. ile defalarca konuştuk. Sonuç hiç değişmedi günümüz şartlarında aşı toplumu korumak adına olmazsa olmaz bir yerdedir!
    Ayrıca bu konuya böyle bakılmaz aşı otizm yapıyor olsa bile(Ki bugüne kadar yapılan araştırmalarda aralarında ilişki kurulamamıştır) 100 tane kızamık lı çocuktan kaç tanesi ölüyor kaç tanesi sağır kalıyor kaç tanesine yaşamına sekelli devam ediyor karar buna göre verilir.
    Sizin bu konuda varsa çalışmanız bizimle paylşırsanız seviniriz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CleanCoders

natural selection ı niye araştırayım, biz derslerde çok ter döktük. sen biraz aşı yı araştır. geri kalmışsın o konuda. bu arada sen güçlümüsün. ak kafalı dediğin kişiler belki biyolojik olarak daha güçlüdür. hayatda kalabileceğinden emin misin.
    güçten kasıt bünyenin güçlü olması onu da anlaman için illa "biyolojik" mi demem gerek :)

hastane ile işim olmuyor koç :)
    hayatta kalmak istediğimi kim söyledi? zaten her insan ölecek, bu ülkedeki saçmalıkları çekmeden ölsem daha iyi olurdu ama işte lanet olsun allah öldürmedi yaw, en son askerde 3 aşı yaptılardı bi de 2015 başında tetanoz aşısı olduydum, en son geçen sene yazın kan bağışladıydım değerler baya iyiydi
    yakın zamanda ölecek gibi durmuyorum ama belli olmaz :D

sen antibiyotikleri bilinçsizce kullananlardan mısın?

sen benim dediklermi ne yönden algılamak istiyorsan algıla:)

%100 koruma sağlamıyor demek %1 koruyor demek değil, güçlü olan hayatta kalır. Sen beni düşünme :) ben iyiyim;)

he bu arada, ben aşı yapılsın hatta devlet bunu zorunlu kılsın okula gitmek gibi diye düşünüyorum... yani evet sonuçla seninle aynı fikirdeyim ama ak kafaların yaşamasını istemiyorum sadece :D ama tüm dünyada uygulanması gerek yoksa bi anlamı kalmıyor.

ayrıca natural selection olmazsa dünya çok kötü yerlere gidecek, 100 yılda 8milyardan fazla insan ölecek olmasına rağmen dünya nüfusu 10milyarın üstüne çıkacak, şuan bile dünyanın durumu kötü, teknoloji vs gelişse bile bu kadar insan yoğunluğunu kaldıramıyacak bu dünya dolayısıyla natural selection ile veya başka yolla nüfus azalması gerek. He nasıl olsa ben görmiycem 50 yıl sonrasını büyük ihtimal o yüzden çokta umrumda değil :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xpugur -- 7 Mayıs 2019; 11:22:55 >

• konu hakkında

aşıcılar ve karşıtları arasındaki konuşmalar, neden istemedikleri vs

bu da bi yorumlama videosu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xpugur -- 7 Mayıs 2019; 11:25:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: xpugur

güçten kasıt bünyenin güçlü olması onu da anlaman için illa "biyolojik" mi demem gerek :)

hastane ile işim olmuyor koç :)
    hayatta kalmak istediğimi kim söyledi? zaten her insan ölecek, bu ülkedeki saçmalıkları çekmeden ölsem daha iyi olurdu ama işte lanet olsun allah öldürmedi yaw, en son askerde 3 aşı yaptılardı bi de 2015 başında tetanoz aşısı olduydum, en son geçen sene yazın kan bağışladıydım değerler baya iyiydi
    yakın zamanda ölecek gibi durmuyorum ama belli olmaz :D

sen antibiyotikleri bilinçsizce kullananlardan mısın?

sen benim dediklermi ne yönden algılamak istiyorsan algıla:)

%100 koruma sağlamıyor demek %1 koruyor demek değil, güçlü olan hayatta kalır. Sen beni düşünme :) ben iyiyim;)

he bu arada, ben aşı yapılsın hatta devlet bunu zorunlu kılsın okula gitmek gibi diye düşünüyorum... yani evet sonuçla seninle aynı fikirdeyim ama ak kafaların yaşamasını istemiyorum sadece :D ama tüm dünyada uygulanması gerek yoksa bi anlamı kalmıyor.

ayrıca natural selection olmazsa dünya çok kötü yerlere gidecek, 100 yılda 8milyardan fazla insan ölecek olmasına rağmen dünya nüfusu 10milyarın üstüne çıkacak, şuan bile dünyanın durumu kötü, teknoloji vs gelişse bile bu kadar insan yoğunluğunu kaldıramıyacak bu dünya dolayısıyla natural selection ile veya başka yolla nüfus azalması gerek. He nasıl olsa ben görmiycem 50 yıl sonrasını büyük ihtimal o yüzden çokta umrumda değil :)

Alıntıları Göster
    ak kafaların yaşamasını istemiyorsan yanlış yere geldin. konumuz Aşı, yani alakası yok. AKP aşı konusunda baya iyi iş çıkardı. Aşılamaya karşı olanların SSK primleri 2 kat fazla olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CleanCoders -- 7 Mayıs 2019; 11:42:57 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.