Şimdi Ara

Aşı Olmayan Sokağa Çıkmasın! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
1
Favori
1.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • CSB yazmayan adam C kullanıcısına yanıt
    Çin'de sokakta yere düşen insan videoları göstererek aşılamaya çalıştılar, olmadı. Günde 54bin vaka oldu diyerek aşılamaya çalıştılar yine olmadı. Şimdi sokağa cıkmayın diye kızdırarak aşılamaya çalışıyorlar. Tabi ki yine olmayacak. Borsada "enayi silkeme" denen bi taktik vardır. O taktiklere yem olan kişiler hariç olmayacak tabi :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başaramayacaklar, milletimizi bölemeyecekler!!

• quote:

Orijinalden alıntı: Juanexe

İki ay önce covid geçirdik, sistemde hiçbir aile bireyine aşı gözükmüyor daha önce pozitif sonucumuz olduğu için. Olmak istiyoruz da olamıyoruz.

2 ay önce kovid geçirene aşı gerekli mi keşke kul hakkından bahsedenler buna da cevap verse... ben cevap verince etkili olmuyor, kul hakkından bahsedenler cevap versin..

• Juanexe kullanıcısına yanıt

Sizin antikorunuz olduğu için elimizdeki az miktarda bulunan aşıyı hiç antikoru olmayan vatandaşlarımıza yapıyoruz.

• İsrail'de bile 3 aydır %60'larda aşılama ilerlemiyor. %70 onlar için ideal olan ancak bu korku ortamı ve psikoloji hazırlanmışken yapabilecekleri ülkelerde %100 deneyecekler.

Bu kadar faşist ülkeler olabilir mi. Ne yazık ki olabilir.

Baksana aşı bulaşı engellemiyor diye her yerde yazıyor hala anlamayan ya da beyni yıkanlar " aşısızlar sokağa çıkmasın " diye başlık açabiliyor. Veya TV'de sözde uzmanlar konuşturulabiliyor.

Pazar yasağına ses çıkarmayan halk, buna da ses çıkarmaz diye düşünebilirler ki haksız sayılmazlar.

• Bence vurulmalı aşı olmayanlar hemen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

Sizin antikorunuz olduğu için elimizdeki az miktarda bulunan aşıyı hiç antikoru olmayan vatandaşlarımıza yapıyoruz.

Aşı beklerken covid olduk zaten hocam. Kim ölecek kim kalacak diye hastalık bir yana kendi kendimi yedim ben. Madem bahsettiğiniz kadar sınırlı aşı kaynağımız var neden önce kendi insanımız yararlanmadı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Juanexe -- 19 Haziran 2021; 17:36:8 >
  • Juanexe kullanıcısına yanıt

Kendi insanımız derken ne kastediyorsunuz ?

Sağa sola hibe edilen aşılar bana göre çok yanlış ama kararı biz vermiyoruz.

• Küreselcilerin bedava borazanı olmuş zavallı insanlar.
    Yok aşı olmayan markete gitmesin, yok aşı olmayan hapse atılsın.
    Yazık kafanıza.

Aşı hastalığı önlüyorsa siz aşı olup korunun o zaman.
    Biz aşı olmasak ve hastalıktan gebersek bile size hiç bir şey olmaz.
    Eeee? Problem ne?

Aşının sizi koruyacağına daha kendiniz bile inanmıyorsunuz, saçmalayıp duruyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Windows95 -- 20 Haziran 2021; 10:22:1 >
  • 30 yaş üstüne aşı sırası gelmiş.. Aşı olmak için 31 yaşında olmak mı gerekiyor.. (ben tam 30'um)

Duyuruda "30 yaş" deyip 31'den başlamak ilginç, normalde "x yaş ve üzeri deyip söylenen yaşı da kapsar"

Bu zamana kadar bekledim biraz daha beklerim de duyuru çok saçma geldi, ya da sistemde bir aksaklık mı var, yarın düzelir mi?

Kız kardeşimle birlikte yarın aşı oluruz diyorduk. (onun sırası öncelik nedeniyle benden önce geldi)

• fuckulteli kullanıcısına yanıt

Çok aceleye gerek yok hocam çünkü Haziran sonuna kadar 20yaş üzeri tamamen açıklanacakmış. Büyük ihtimal cuma gününe kadar 25+ olarak aşı güncellenir diye bekliyorum.

• Zaten seve seve olacaklar, kışın tahmini avm ve devlet dairesine giremeyecekler.

• simdilik hukumet bunlarla ugrasmiyor o yuzden ortalikta asi olmam diye geziniyorlar rahat rahat asi olmak isteyenleri hizlica asilamanin derdindeler daha sonra bunlari asi sirasina sokmak bir gecede resmi gazete yazisina bakar.

• Çok güvendiğin aşı seni koruyorsa. Bırak olmayanda sürü bağışıklığı sağlasın.
    Eski toprak diye tabir edilen ileri yaşlı dede ve nineler bile atlattı.

Hasta olmamak için yaratılmış bağışıklık sistemine sahip herkes.
    Bunu düzgün kullanır yerinde beslenirsek kul yapısı virüs bile kapsüllenir atılır vucuttan.

Ama yok ben katkılı besinler yerim, vitaminim dipte, şekere bayılırım. Yemekleri karışık yer göbek yaparım diyorsan.
    Aşı olup doz israf etmeyin. Hak etmiyorsunuz.
    İnsan önce fani bedenine sahip çıkacak. Sigara alkol kola ile hor kullanmayacak.
    Sonra kefeni erken giyiyor.
    Modern tıpta ölümsüzlük arıyor.

Ne diyim başarılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ensatech -- 20 Haziran 2021; 9:49:55 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Dostum öyle birşey hiçbir zaman olmayacak cunku bizzat aşı üreticileri CEO'ları dedi: Nüfusun %70'sini aşılasak yeterli dediler. Hiçbişe düşünemiyorsan şöyle düşün: 8 milyar insana tanesi 10bin TL'den PC satacaksın diyelim. İnsanların %70'i PC aldı, 50 Trilyon TL kazandıktan sonra %30 neden PC almıyor diye uğraşırmısın. 50 Trilyon TL kazandıran 70% lik bi pazar varken kimse uğraşmaz. onun yerine o %70'e her yıl düzenli destek PC'si satmaya bakarım, onun gibi :)

• Bir hekim evladı olarak asla aşıya karşı değilim ancak;

Nasıl ki çiçek aşısı, verem aşısı, grip aşısı, tetanoz aşısı, kuduz aşısı, için imza alınmıyorsa bu aşılar içinde kişisel rıza imzası alınmamalıdır. "efendim ne yapsınlar aşıların acil olarak çıkması için ako izni alındı da" diyerek ilaç firmalarına ortak olmayın bu bir bahane değil !

Sorumluluk her halükarda aşı firmalarında olmalıdır! Bana yada aileme aşı sebebiyle bir zarar gelirse firma bu durumdan birinci derecede sorumludur ve zararı tazmin etmelidir.

Bu abes uygulamayı kaldırmadıkları sürece aşı yaptırarak gönüllü denek olmayı düşünmüyorum.

Mantık olarak aşı olmayanlar aşı olanlar için zaten tehdit olamazlar, grip hastalığı ve aşısını gözünüze getirin madem ki bu hastalık ta dönemsel grip gibi olacakmış isteyen belirli zamanlarda aşı olarak kendini korumaya devam edebilir..!

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Dostum öyle birşey hiçbir zaman olmayacak cunku bizzat aşı üreticileri CEO'ları dedi: Nüfusun %70'sini aşılasak yeterli dediler. Hiçbişe düşünemiyorsan şöyle düşün: 8 milyar insana tanesi 10bin TL'den PC satacaksın diyelim. İnsanların %70'i PC aldı, 50 Trilyon TL kazandıktan sonra %30 neden PC almıyor diye uğraşırmısın. 50 Trilyon TL kazandıran 70% lik bi pazar varken kimse uğraşmaz. onun yerine o %70'e her yıl düzenli destek PC'si satmaya bakarım, onun gibi :)

guzel kardesim bu kadar hesaba kitaba gerek yok yormayin guzel kafanizi bu kadar yok o şöyle demis yok bu boyle demis randevu alinacak aşı olunacak bitti gitti yani illa yaptirimmi gelsin aşı olmayanlara kafanizami vurulsun anlamadikki.

• Sen aşı olduysan ve aşıya bu kadar güveniyorsan korkmanı gerektirecek bir şey yok. Milleti bir şeye zorlayamazsın.

• Dostum şirket ve devletler en cok sayıda kişiyi gaza getirerek satış yaparlar veya vergi toplarlar. Aşı kampanyası aynı şekilde. Ne kadar cok kişiyi gaza getirirsek, hesabı. Medya, finans, bilim, eğitim (ve din*) ellerinde, onları kullanarak milyonlarca kişiyi gaza getirip aşıyı vurdular. Aşı olmayanla devlet ve aşı üreticileri uğraşmaz cunku olayın saglık ve günvelikle ilgisi yok. Yüklü bir ganimet kaldırıldı. Aşı olmayan normal yaşamına devam edecek. Seyahatini de yapacak. Aşı olanlar bir süre daha "biz aşı olduk onlar niye olmadı" demeye devam eder, yorulunca bırakırlar. Zaten aşı genlerinizi değiştirmeye başlayınca pek bişey demeye haliniz de kalmayacak. Şimdiki halini de hatırlayamayacaksın cunku su anki halinle karşılaştırma yapacak zihinsel gücün de azalacak. Yaşam böyle devam edecek :)

* Covid döneminde hiçbir din görevlisinin örneğin "bu tedbirler cok sert" dediğini duydunuz mu? Duyamazsınız. Aşı kampanyası başladığında aşının dini inançlara aykırı old söyleyen bir din görevlisi gördünüz mü? Göremezsiniz. Cunku din de ellerinde. Onlar ne isterlerse din de ona göre pozisyon alıyor.

** Gitmeden: Cumhurbaşkanı ve Sağlık Bakanı 2. dozaj aşısını olurken naklen yayın gören var mı? TV seyretmiyorum ben görmedim. TV seyredenlere sordum onlar da görmemiş. Cunku onların amacı aşı olmak değil, en cok sayıda kişnin aşı olmasını sağlamak. 1. dozaj cekimleri ile bu başarıldı o yüzden 2. dozaj cekimi yapmaya gerek kalmadı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuğkan-0153 -- 20 Haziran 2021; 17:12:23 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.