Şimdi Ara

Aşı Oldum, Deneyimlerim

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
166
Cevap
1
Favori
11.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen ay
  • Cevaplayan Üyeler 89
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 31
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 19 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 18
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Kara Komite (31 mesaj) ChangeOrBeCrushed (8 mesaj) ad min (7 mesaj) CigaretteWithGear (6 mesaj) hulkibey (4 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (125 mesaj) Mobil (32 mesaj) Mini (8 mesaj) Uygulama (1 mesaj)
  • @
72 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    335 Mesaj

Ya csb ya da çapa tıp 1.40 ortalama

• Çavuş
    63 Mesaj

Ben biyomedikal mühendisiyim ve medikal teknolojileri yakından takip ediyorum. Son zamanlarda (yaklaşık 15 yıldır) moleküler biyoloji, tıbbi teknoloji, tıbbi üretim gibi konularda Çin resmen öncü oldu. Şu an projelerin çoğu Çin'de geliştiriliyor ve ciddi manada teknolojiye yatırım yapıyorlar. Bu nedenle medikal sektörde Çin'e güveniyorum. Kaldı ki bu aşılar aylarca Türkiye'deki uzmanlar tarafından inceleniyor ve deneyler yapılıyor. Bu nedenle farklı bir madde, prosedür, yan etkiler en ince detaylarına kadar tespit edilir. Kargo açıp kullanır gibi vurmuyoruz aşıları rahat olun.

Benim anlamadığım yıllardır tetanoz, verem, kızamık gibi aşıları olurken yine Çin'den alıyorduk o zaman kimse laf etmiyordu. Çin aynı Çin, hala diktatör ve hükümetlerini ben de sevmem fakat bilim nesneldir. Aşıya güvenin, olun.

Son olarak da bu salgın zaten aşısız bitmez başka çare yok. Haftalarca kapansan bile işe yaramaz bazı yüzeylerde virüsün aylarca kalabildiği tespit edildi ve bir şekilde yine patlar vakalar sıfırlansa bile. Bir olanın bir daha hasta olabildiğini de biliyoruz. Yani tek yol aşı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yüzbaşı
    352 Mesaj
    Bu aşının gerçekte koruyuculuk oranı yüzde kaç hocam

|
    |
  • Çavuş
    69 Mesaj
    Nobele aday olan derken kim mesela?

• Teğmen
    152 Mesaj
    Nobel adayi da varmis bak sen. Hocanin adini soyle de ben sana diyeyim nobel adayi olup olmadigini. Goren de capada bilim yapiliyor sanacak.

Ek: Nobel kismindan sonra okumayi birakmistim ancak yine de okudum, bakalim nasil sacmalamissin diye.

Canli asida patojen zayiflatildiktan sonra verilir ama halen aktiftir. Diger tum asilar olu asilardir. Sinovac gibi inaktif butun virusten olusan olu asilarin haricinde, senin hayal dunyandakinin aksine, patojen oldurulup parcalara ayrilmaz. Labta ilgili antijen uretilir veya mRNA olarak verilir.

Diyorsun ki canli bakteri/virus verilen asilar canli asilardir. Hemen akabinde ise moderna ve biontech asilarina canli asi demissin. Sen daha mRNA nin ne oldugunu dahi bilmiyorsun. Moderna ve biontech asilari canli asi degildir. Saf antijen kullanan olu asilarda antijeni normalde purifiye edilmis protein seklinde labda uretip enjekte ederken, yeni uygulanan mRNA asilarinda proteini kendin uretmek yerine mRNA olarak veriyorsun ve kendi hucrelerin uretiyor ilgili proteini. Boylece cok ucuz ve basit sekilde hallediyorsun olayi. Canli asi falan degil yani. Hem sinovac hem moderna ve biontech asilari olu asilardir.

Herkesten rica ediyorum, yazdigi hicbir seye itibar etmeyin. Alenen millete yalan yanlis bilgiler aktariyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Binbaşı
    1360 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Xakler

Alıntı

metni:
    hocalarımız hepsi aşısını oldular aralarında nobel adaylığı olan da var, aşı üzerine çalışanlar da var, yüzlerce makale yazmış olan da var, dünyaca ünlü olanı da var, bilim kurulunda olanlar da var... Var da var yani hepsi kendini kanıtlamış ve alanında başarılı, uzman kişiler. Bu kişiler hiçbir şüphe duymadan aşılarını oldular

Bu cümle her şeyi özetliyor ama insanlara anlatamazsın boşuna yorma kendini. Lise mezunu adam senin profesörlerinden daha iyi bilir, herkesin fikri vardır her şeyi de en iyi onlar bilir  

Herkes profesörlerden iyi bilir mi emin değilim ama eskiden nasıl profesör olunurdu şimdi nasıl olunabilir araştırın derim, buralara adım atmak için başladığınız tezli yüksek lisans bölümlerinde torpil döndüğüne değinmiyorum bile

İkincisine gelecek olursak şüpheci, nihilist falan değilim ama çin aşısına kısmi engel yani sinovac sitesine erişememe vs. çinin kendi halkında dahil yüzde yüz kullanmadığı bir aşı için nobele aday olmuş adamlar aşı vurduruyor hebele hübele demek yanlış.

İsimler, ünvanlar, sözler, iltifatlar değil gerçekler konuşur her zaman. Şunu da söyleyeyim bu koronavirüs illetinden umarım tüm dünya arınır.

|
    |

• Yarbay
    3588 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Kara Komite

Yan etkilerin belirli oranları var % şeklinde, her yan etki illa olmak zorunda değil. Ateşlenmenin oranı %5'i geçmez. Bizim dönemde bildirilen hiçbir yan etki yok, bende de kolda biraz ağrı dışında hiçbir şey yok.

Hocam cinselliği etkiliyor diyolar yorum yaparmısın ilerleyen zamanlarda bu duruma

• Teğmen
    101 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Sugar23

Nobele aday olan derken kim mesela?

Vay be Nobele aday epey bir insan var demek ki ülkemizde.

|
    |
  • Binbaşı
    1274 Mesaj

Aşı olmamak herkesin hakkı. Aşı olmayanı sosyal ortamda kabul etmemek, hizmet vermemek ve kalabalığa karışmasını engellemek de devletin hakkı. Aşı olmayacaksan olma kardeşim. Medeniyette de yaşama o zaman.

• Binbaşı
    1273 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: wardstone

Aşı olmamak herkesin hakkı. Aşı olmayanı sosyal ortamda kabul etmemek, hizmet vermemek ve kalabalığa karışmasını engellemek de devletin hakkı. Aşı olmayacaksan olma kardeşim. Medeniyette de yaşama o zaman.

Asi olanlar medeni mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    12519 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: CigaretteWithGear

Aşı olmayacağım.

+1

|
    |
  • Binbaşı
    1196 Mesaj

birkaç ay geçsin de aşılar ak mı kara mı belli olur hacı reis.

ben zaten büyükşehirlerde yaşayan insanların bir çoğunun bağışıklık geliştirdiğini düşünüyorum. aksi olsa hastaneler hınca hınç insan dolar taşardı.

not. istanbulda yaşayan sade,sıradan vatandaş fikridir. ytd.

|
    |
  • Er
    10 Mesaj
    https://twitter.com/thblckrbbtwrld/status/1350818723473600514?s=19 hocam bu tweet'i okumanızı tercih ederim bu adamların herşeye erişimi var ondan sonraki tweeti'de okumanızı isterim görüşünüzü merak ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raytinez_77 -- 22 Ocak 2021; 14:38:9 >
    |
    |
  • Uzaklaştırılmış 3 gün cezanın, 2 gün 6 saat 33 dakika kadarı kaldı.

Bu tıpcılar bölümdeki hocalarına tapıyorlar zaten  Hocaları bunların beynini yıkıyor 6 senede

crawlers kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2783 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    _Shinku_

quote:

Orijinalden alıntı: ChangeOrBeCrushed

Nobel adayi da varmis bak sen. Hocanin adini soyle de ben sana diyeyim nobel adayi olup olmadigini. Goren de capada bilim yapiliyor sanacak.

Ek: Nobel kismindan sonra okumayi birakmistim ancak yine de okudum, bakalim nasil sacmalamissin diye.

Canli asida patojen zayiflatildiktan sonra verilir ama halen aktiftir. Diger tum asilar olu asilardir. Sinovac gibi inaktif butun virusten olusan olu asilarin haricinde, senin hayal dunyandakinin aksine, patojen oldurulup parcalara ayrilmaz. Labta ilgili antijen uretilir veya mRNA olarak verilir.

Diyorsun ki canli bakteri/virus verilen asilar canli asilardir. Hemen akabinde ise moderna ve biontech asilarina canli asi demissin. Sen daha mRNA nin ne oldugunu dahi bilmiyorsun. Moderna ve biontech asilari canli asi degildir. Saf antijen kullanan olu asilarda antijeni normalde purifiye edilmis protein seklinde labda uretip enjekte ederken, yeni uygulanan mRNA asilarinda proteini kendin uretmek yerine mRNA olarak veriyorsun ve kendi hucrelerin uretiyor ilgili proteini. Boylece cok ucuz ve basit sekilde hallediyorsun olayi. Canli asi falan degil yani. Hem sinovac hem moderna ve biontech asilari olu asilardir.

Herkesten rica ediyorum, yazdigi hicbir seye itibar etmeyin. Alenen millete yalan yanlis bilgiler aktariyor.

Yukarıda yazan bir diğer arkadaşla beraber aydınlattığınız için teşekkürler. Konu sahibini blokladım.

|
    |

• Binbaşı
    1856 Mesaj

Bu tarz konular neden hep "gizli profiller" tarafından açılıyor diye düşünüyor insan.

• Binbaşı
    1174 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: CigaretteWithGear

Bu tıpcılar bölümdeki hocalarına tapıyorlar zaten  Hocaları bunların beynini yıkıyor 6 senede

ne tapması hocam, genelde hocalara sövmekle geçiyor fakülte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -tazemeta- -- 22 Ocak 2021; 16:17:27 >
    |
    |
  • Er
    14 Mesaj

Csb diyenlere iki çift lafım var. Konu tamamen doğru. İnternetten okuduklarınız ile komplo teorisi üretmeyin. Aşının yan etkilerine gelince genelinde kol omuz ve kısmen boyun ağrısı. Yapılanların %30 %40 ında ishal de oluyor 1-2 gün. Az bir kısımda halsizlik oluyor. 3 günden uzun sürmüyor. Bulantı kusma vs gibi yan etkiler de görülmüş ama psikolojik olduğunu düşünüyorum.

Aşı olmayacam diye ağlayan arkadaşlar. Annenize sorun sandığında falan duruyordur belki aşı kartınız. Siz daha canlı bir organizma olduğunuzu anlayacak yaşa gelmeden kaç tane olmuşsunuz. Boş işleri bırakın içtiğiniz sigaradan fazla zarar veremez aşı size.

Şaka şaka olum aşıda ufak Bi çip var sakın olmayın. Sizi kontrol altına alıp robotlaştıracaklar.

|
    |
  • Er
    1 Mesaj
    Konuyu açan hekim adayı arkadaşım, yazından anladığım kadarıyla insanların aşıya sempatiyle bakmasına çalışıyorsun. Ben yeni mezun bir hekimim. Şuana değin klinikte gördüğüm kadarıyla bu tarz çabalar daha çok antipatiyle sonlanıyor. Bunun birçok nedeni olabilir, önemli değil. Hal böyleyken bu tarz çabalar yerine yorumsuz kalmayı, bizler tercih etmeliyiz. En yetkili ve etkili makamların yapacağı açıklamaya katıldığımızı söylemeli ve yorum yapmamalıyız. Tabiki kendi aile içinde yapabilirsin. Ama bunlar çevreye yayıldığında iyiden çok kötü bir sonuç doğurduğunu düşünüyorum. Kaldıki yorumlardan da hareketle yazında yanlış ifade edilen noktalar var. İyi niyetini anlıyorum fakat bu bizim işimiz değil. Herkes kendi işini yaparsa doğruya olan güven artacaktır. Söylediklerimle ilgili son 10 yılda artan aşı karşıtlığıyla hakkında yazılar okunabilir.

|
    |
  • Yüzbaşı
    304 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ChangeOrBeCrushed

hocam böyle daha fakültede okuyup(öğrenci olup) kendini insanlara bilgi verebilecek kadar üstün gören sadece bu ileri zeka arkadaş değil halkımızın çoğunluğu bu durumda ama tebrik ederim arkadaşa gereken cevabı verip yere gömmüşsün.

aşının türkiye hariç kalan ülkelerdeki koruyuculuğu %50 civarında. türkiyede %91 deniyor(yav he he) ama yan etkileri ile alakalı tek kötü haber yok?

o batı hayranlığı yapmayın dediğiniz ülkeler en azından şeffaf bu konularda neyse onu açıklıyorlar. ama çin aşısını kendi vücuduma imkansız sokmam belki bizi kıskanan batının aşısını olurum  

|
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
kripto para haberleri
konkasör
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.