Şimdi Ara

Aşı olacak mısınız? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
204
Cevap
0
Favori
8.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki

Aşı olacak mısınız?

(En Son Oy Tarihi: 10.6.2021)
Giriş

• Aşı kesinlikle olunmalı ama şu anki aşıya güvenmiyorum. Harvard Üni'den elemanlar koruyuculuk kanıtı yok dedi, Çin bile %100 onay vermedi, aşıyı yapan kendileri, Koruyuculuğu son saha testlerine göre %60'lara kadar düşmüş durumda.

Aşıyı 2 doz vurduracaksın o da önündeki 6 ay boyunca seni fifty fifty koruyacak. Diğer aşılarla karşılaştıranlar olmuş... O aşıları bir defa vurdunuz mu bitti gitti işiniz. Hala bu aşı ile ilgili kapsamlı bir araştırma yok.

Baharda gelecek aşı dalgasını bekleyenlerdenim bende. Aşı karşıtlığı değil buradaki durum, mevcut hükumete güvensizlik.

• Ölüp kurtulmayı düşünüyorum

Kanser hastası olarak boşuna aşı israfı yapmak istemiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aşı olacağız, dairede arkadaşlarla tüm şube adımızı yazdırdık. Yaptır aşını, artır sağılığını. Varsa aşı, yoktur koronası. Bak çocuğuna, oldu aşı, olmadı hasta.
  • M4M00D kullanıcısına yanıt

Metpamid çok sik kullanilan bir ilactir. Zaman zaman bazi kisilerde akatizi (yerinde duramama, devamli hareket etme hissi) veya coook nadiren sizin yasadiginiz gibi distoni ( kaslarda istemsiz kasilma) olusturabilir yan etki olarak. Bunlarin da tek doz baska bir ilacla tedavisi mumkundur.

yasadigiz bu durumlar aşı olmaniza engel tesgil etmez. Çok farkli şeyler yani

• quote:

Orijinalden alıntı: Tugrul_512bit

Cahiller iyi okusun:

Çiçek hastalığı yıllar boyunca 300-400 milyon insanı öldürdü ve sadece aşı ile durdurulabildi. En son Somalide görüldü 1970lerde o da aşıyı en son yapanlar oldukları için.

Asıl cahil olan böyle görüşte olan sizlersiniz.

burada biz diğer güvenirliği kanıtlanmış aşılara karşı olmayalım demiyoruz burada söz konusu şu Çin aşısı olur mu olmaz mısınız

• aşı olacak mısın diye soru mu sorulur

zaten paşa paşa olacaksınız bu zorunlu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kraaz

Aşı vardı da, biz mi içtik ?

Aşı etkinliği olarak :

Endonezya %65, Brezilya %78 , Türkiye %91 açıklıyor - Aynı aşı Sinovac, ee neden bu aşı ? Çin bile onay vermedi bu aşıya, millet neden aşı olsun ? Hangi rakama inansın milet ?

Neyine güvensin de aşı olsun.

Diğer aşılar nerede ? Mesela Sputnik V , Astra Zeneca - bunlar da, kolay taşınan, ucuz aşılar. Biontech vs geçtim zaten.

Olayın bir kısmı cahillik olabilir, ama çok büyük kısmı güvensizlik.

Alıntıları Göster

Başından beri AŞI TARAFTARI olarak aşı olmamayı düşünüyorum eğer ÇİN AŞISI daha net sonuçlar ortaya koymazsa.

Şuan yayınlanan bu sonuçlar AŞIRI ŞÜPHELİ.

Nasıl biri %91.25 diğeri %65 çıkıyor? Veya Brezilya %75'lerde açıklıyor?

Bu fark neden oluyor?

Olması gereken %91 bizde ise atıyorum Brezilya %88 Endonezya %94 gibi sonuçlar bulur ki TUTARLI olsun.

Veya insanların etniklerine göre mi etkisiz kalmış o ülkelerde?

Hükümetin adamlarına gram güvenim yok zaten ama bu sonuçlar işi körüklüyor. Kendilerinin Çin aşısı olacağını düşünen var mı? Canlı yayında Çin Aşısı diye vurdurdukları şey artık Pfizer mi yoksa boş bir sıvı mı olur ona bile şüpheyle bakarım.

Güven kazanılması zor kaybetmesi kolay diye boşa dememişler........

• Olacağım, olmanızı da öneririm.
  • Her vatandasin olmasi lazim. Yoksa hastaligin koku kazinamaz, asi olmayanlarin buyuk kismi hastalanacagi icin bu da devlete, millete, ekonomiye zarar verir. Asi olmayip hasta olanlarin hastane masraflari neden benim vergilerden odensin ki?

• Hangi aşı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ysuleymany kullanıcısına yanıt

"Her vatandasin olmasi lazim."

Güvenilir aşı sunarsın bunu deme hakkın olur. Hakkında 150 tane muallak olan aşıyı insanların önüne sunarak bunu yaptıracaksın yaptırmazsan hainsin deme hakkı kimsede yok.

"Asi olmayip hasta olanlarin hastane masraflari neden benim vergilerden odensin ki?"

Ben eski köprüleri yolları kullanıyorum yenilerde neden vergim var demek gibi bir şey. Vergi ödersin ödediğin verginin her kuruşundan bireysel olarak yararlanman imkansız.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilhan_28

Daha önceki salgınlar aşı ile mi bitti? Mesela ebola mesela sars mesela domuz gribi, yooo onların tek farkı şimdiki gibi korku iklimi oluşturamamalarıydı. Bu da gelip geçecek ve tarih ekran şaklabanlarını affetmeyecek.

Çocuk Felci aşıyla bitti.

• quote:

Orijinalden alıntı: symbolcu

Olmayan hastalığın aşısıda olmaz.

Gribin aşısı olurmu?Zaten mutasyon geçirip duruyor.

Öyle olmasa her sene neden gribe yakalanıyoruz?

Covid-19 bir grip çeşidi değil yalnız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kraaz

Sinovac - CoronaVac aşısının Çinde onay aldığını bilgi var ise, linki versenize, ben bulamadım ?

Sinopharm aldı, onunla aşılamaya başladırlar, o farklı bir aşı ve farklı bir şirket.

Alıntıları Göster

• Aşı olmayacağım diyenler umarım laflarının arkasında dururlar ve zaten kısıtlı olan aşıya daha çabuk ulaşırız.

• quote:

Orijinalden alıntı: axelfoly

bill gates işi gücü bırakıp aşıya virüse odaklanmalıyız diyor yıllar önce bunun için vakıf kurup yatırıma başlıyor ve birkaç yıl sonra bu virüs çıkageliyor sonra 1 yıl gibi kısa bir sürede onca firma ve ülke aşı çalışmalarında sona geliyor hatta aşılama başlıyor (en az 10 yılda aşı geliştirilemez denirken) daha sonra ise ne gariptir aşı geliştiren firmalar bizim microsoftun kurucusu tarafından fonlandığı (biontech gibi) ortaya çıkıyor ve işin garibi ne gates nede bu tür aşı üretenler ben aileme aşı yaptırmayacağım ! yasal olarak aşı olmamız yasak! gibi kimi komik kimi şüphe veren açıklamalar yapıyor ve kendilerinin uygulamaya yanaşmadığı sözüm ona aşıyı insanlığa aşı olun diyebiliyor :)

Bence de yanlış yapıyor. Keşke karıyla kızla yeseydi tüm parasını. Senin ne işin var hayır işiyle? /s

https://archive.is/8Kzvb

https://archive.is/HYX3f

https://teyit.org/analiz-bill-gatesin-asilarla-dunya-nufusunu-azaltmayi-amacladigi-iddiasi

• Ben okumadım ne demiş 😃
  • Bu aşı olanı korumuyor mu? Olmyandan sana ne? Çiçek aşısı örnek verilmiş. Olanı korur, olmayanın zararı kendine. Süze ne! E korumuyorsa aşıyı neden olacaksın o zaman?

Aşı hk.da pcr testi hk da makaleleri okumadan körü körüne aşı olmak istiyorsunuz. Medyadan almayın haberi konu hakkında okuyalım. Araştıralım!
  • Bugün gelen habere göre "Çin aşısı Brezilya'daki deneylerde yüzde 60'ın altında etkinlik gösterdi" Endonezya ise yüzde 65 etkinlik gösterdi. Tedbirli davranmak lazım Türkiyedeki aşıları olurken 2 defa düşünmek lazım.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.