Şimdi Ara

Asgari ücretliler hazırmıyız (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
230
Cevap
2
Favori
22.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Önümüzdeki yıl 4.000 TL bile yapsalar bugünkü alım gücünüz olmayacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şunu 2023 yapsalardi herşey anlam kazanır dı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Laminon

Asgari ücret e yapılan zam çok güzel sevindirici bir haber ama umarım aynı düzeyde ve daha fazla ihtiyaclarima zam gelmez.

Üzücü ve olumsuz tablo şu ama işverenler haklı olarak daha çok sigortasız çalıştırmaya ve ya Suriyeli uyruklu insan çalıştırmaya başlayacak ve çoğu işyeri şu anki ekonomik durumda bu zammı kaldıramaz hakkımızda hayırlı olsun.

Keşke insanların asgari ücrete 400 TL zam vererek insanlarını gözünü boyamaktansa işverenlere çalışan maliyetlerini azaltsa asgari ücretten vergi almasa herkes iyi daha faydalı olacağını düşünüyorum ama olsun genelde yapılan zam güzel
    Sgkya sikayet edin kacak isci calistirmak neymis gorsunler

• Beyler aldiginiz alevin farkinda degilsiniz. Simdi bunlar zam aliyor maaslarina, hepiniz de biliyorsunuz ki her sey bu oranda zamlanacak. Fakat asil onemli olan asgari ucretli olmayan calisanlarin maaslarinin degismemesi. Asgari ucretliler icin hicbir sey farketmeyecek maas artisi fakat diger calisanlar icin cok daha fazla zam demek. Komple fakirlesiyorsunuz :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrt20

Doğalgaza da indirim geldi.
    2023e de az kaldı.
    Artık bizi kimse tutamaz

İroni içerir.
    Hayırdır yolculuk nereye?

• 31 marttan sonra öpecekler haberleri yok gariplerin, sevinin siz sevinin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Persona_Non_Grata -- 26 Aralık 2018; 3:28:22 >
  • Sonradan kadroya alınan taşeron işçilerin faydalanamayacağı söyleniyor, doğrumu bilgisi olan varmı?
  • Glamor kullanıcısına yanıt
    Sizin gibi anı yaşayanlar yüzünden ülke bu hale geldi. Hala konuşuyorsunuz birşey bilmeden

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2020 asgari ücret 2178 tl olacak not edin bir kenara.
  • Gelir vergilerini yükseltip para yine kürkçü dükkanına döner gibi geliyor bana.
  • spacemonkey kullanıcısına yanıt
    Vay anasını benim gibiler ne hale getirmiş ülkeyi , doğru söyleyeni 9 köyden kovarlarmış , bak vatana kötülük yapan biri bile oldum. Sen ve senin gibi sığ zihniyetler sadece olduğunuz yerde sayacak , ben ve benim gibilerse sürekli gelişime devam edeceğiz. NOT : Anı yaşamaktan kasıt geleceği düşünme boşver demek değil , asgari ücrete sevinen emekçi kardeşlerin o anlık zevkini bozma demekti.
  • işten cikarmalara hazirsaniz güzel para . Dimyata giderken eldeki bulgurdan olmak da vardir.

uzun vadede bunun altindan kalkamayacak çok firmayla iş yapiyoruz.

insan kaynaklari fazla mesai

hah bak adamlar inceyi görmüş
    http://zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=352216&fbclid=IwAR2vyPqdkt9c5ZPe1c7Vw-g2_r2yseX4IHL8Ynof0LIgi0pQPBVCP8-UZN8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 26 Aralık 2018; 11:27:34 >

• Bence öncelik matematik eğitimi olmalı bu ülkede

• Buna nasıl sevinilir anlamıyorum, neresinden bakarsan bak zarar. Asgari ücretli param arttı diye seviniyor, reel olarak %75 enflasyon olan ortamda %50 fakirleşmiş oluyor. Alım gücünü YÜKSELTMEDİ aksine DÜŞÜRDÜ bu zam. Geçen sene 1100 ile evi geçindirip, 500 kenara atan asgari ücretli, bu sene 2200 ile ucu ucuna evini geçindirecek denemesi bedava. O 500 ile kredi ödeyenin hali ise çok zor şimdiden Allah kolaylık versin.

İşverene maliyetini kimse konuşmamış. Asgari ücret 2020 oldu ama işverene maliyet 3000 Tl. Adam başı bu maliyeti nasıl verecek. Devletin bu kalemde işverene destek olması gerekir. Asgari ücrette dahi bu kadar vergi olur mu? Ayrıca bu para ile asgari ücretli sene ortası 2. kademe vergi dilimine giriyor, maaş gene oluyor 1900-1800, asgari ücretli 2. kademe vergi dilimine girecek kadar zenginleşti mi demek istiyorlar?

İşi ucu ucuna giden esnaf, elemana 3000 vermeyi mi tercih edecek, yoksa 1200'e sigorta da yatırmasına gerek olmayan Afgan-Suriyeli mi işe alacak?

Olması gereken devletin asgari ücretteki bu aşırı vergiyi terk edip, üreticiye maliyeti çok değiştirmeden asgari ücreti en az 2400 seviyelerine taşımalı. Acilen "yapısal reformlar" denilen şey yapılmalı, kar eden insanlardan vergi alınacak sistem getirilmeli. Bazı alanlarda vergi toplayamıyoruz diye bu iş motorlu taşıt kullanmak zorunda olan, bordrolu çalışmak zorunda olan insanların sırtına yüklenmemeli.

• Doğal gaz indirimi, devletin kazığı sokup biraz geri çekmesi gibi bir şey olmuş. Milletçe buna bile sevinir hale geldik

• Asgari ücrete bu denli zam yapmak demek enflasyonu daha da yükseltmek demektir. Bu hareket insanların akıllarına hakaret etmektir. İşçinin maaşını devlet veriyor? İş veren bu maaşı verebilmek için sattığı ürüne zam yapacak. Yazık.
  • Abi asgari ücreti arttırmanin kime ne yararı oldu anlamadım. Birde devlet 12 ay is verenlere asgari ücret yardımı yapacağım diyor. Sanki devlet bunu babasının hayrına yapacak yine vergilere yüklenecek. Is verenler desen mali yükü arttığı için ürününun fiyatını arttıracak. Eee alınan zamin kime yararı oluyorki o zaman verilen zam dolaylı olarak geri alınıyor. Bir Allahın kuluda demiyor ki ağa zam yapacağına paranın alım gücünü arttır 5 birimle 2 ürün alacağıma 5 ürün alayım demiyor. Hadi devletin başındakiler uyanık siyaset yapıyor seçim yatırımı. Asgari ücretli ve sendikalar nasıl bu tongaya düşüyor onu ben anlamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unbqlqnced -- 26 Aralık 2018; 11:32:35 >
  • Devletin yeni trendi müdür ölümü gösterip sıtmaya razı ediyor.

• Asgari ücretli çalışan olarak bu habere sevinmeyen bir tek ben miyim.. Aldığınız her şey emin olun %25 daha zamlanacak.. Gerçekten bu ülkenin beyinsiz insanına her şey hak.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.