Şimdi Ara

Asgari Ücretle Çalışmak Hakkında Ne Düşünüyorsunuz? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
3
Favori
7.989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bilgisayar mühendisliği son sınıfım belgelerim mevcut ancak avrupa'da Farklı belgeler gerekiyor.

Almanya'da akrabalarım çok ama vize almak çok zor Türkiye'den Almanya'ya geçmek baya zor artık bizi ülkeden saymıyorlar ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Hocam son yıllarda ırkçılık arttı avrupa"da, hemde çok ciddi seviyelere çıktı. Ayrıca artık bizim ülkemize karşı ciddi derecede ön yargılılar, bizim diplomalarıda kabul etmiyorlar. Mesela benim önümde 2 seçeneğim vardı avrupa"da inşaatta asgari ücretle çalışmak veya Türkiye"de üniversite okuyup adamakıllı bir işte çalışmaktı. Bende tabiki Türkiyede i, memleketimde üniversite okumayı seçtim. Zaten mühendise, doktora ihtiyaçları yok kendileri yetiştiriyorlar. Sonradan gidersen ancak markette çalışırsın ki diplomalarımızı kabul etmiyorlar. Bende bilgisayar programcılığı okudum geçmişte, ama bana vasıfsız muamelesi yaptılar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • buna sebep olan kişinin anne babası

anne babası da büyük ihtimal asgari çalışandır

çocuklarınıda buna mahkum ediyorlar

çocukta ömrünü ben sınavdayım diyerek geçiriyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: PSN_vs_XBOXLive

Vatani için 15 temmuz'da tankin önüne yatan yüce milletimiz , nasil oluyor da kendisine bu düsük asgari ücreti layik görenlere bu kadar sabir gosteriyor, gerçekten milletimiz çok sabırlı.

o kadar vatansever ki otomobil alırken bile

1 kendine 2 tane hükümete alıyor

%200 vergi
  • Kişi başına düşen milli gelirin 8-9 bin TL olduğu söyleniyor fakat biz o rakamı hiç göremedik. Hesaplamalar sanki sadece zengin kesimlerden yapılıyor gibi. Fakir kesimlerde eklense kişi başına düşen milli gelir 800 TL'yi geçmez ortalama.

Ayrıca heryerde kötü demişsiniz öyle bir durum yok avrupada 3 asgari maaşa sıfır araba alabiliyorsunuz. benzinin litresi 1.35 euro. Asgari ücretin yarısından azıyla sıfır iphone 7 plus alabiliyorsunuz.

Bakın karşılaştırma yapalım isterseniz.

Avrupa maaş 1400 euro benzin 1.35 den hesaplanırsa : 1400 / 1.35 = 1037 litre benzin alabilirsiniz.
    Türkiyede maaş 1400 TL benzin 5.40 dan hesaplanırsa : 1400 / 5.40 = 259 litre benzin alabilirsiniz.

telefon içinde kıyaslıyalım

1400 euro iphone 7 plus 600 euro = maaşın yarısından 100 euro daha ucuz
    1400 tl iphone 7 plus 3999 tl = maaşın 2,8 katı

Sonuç olarak kim ne derse desin avrupada yaşam standartları türkiyenin çok ötesinde kıyaslanamaz bile. Burda insanlara köpek muamelesi gösterilir. Fakat avrupada insan olduğunuzu hissedersiniz çünkü orda insana verilen değer daha farklı.

Ve bunlar dahada zamlanır enflasyonun beklenenden kötü olacağı söylenmekte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antlion -- 23 Nisan 2017; 19:53:12 >

• Benim kanatimce asgari ücrete calısmak bizim ülke için ölmektir.Mesela adam intihar etmek isterse mantıklı, yaşamak eziyettir.Çünkü gram zevk alınmaz yaşamdan şuan ben 2.5k alıyorum şükürde yine zevk almıyorum.Ülkemizden inthar az olma sebebide dini yükümlülükten çok büyük günahı olduğu için mecbur yaşıyoruz

• Antlion A kullanıcısına yanıt
    Hocam 3 asgari maaşa 0.Araba imkansız.

Dünyada yaşamanın ön koşulu vasıf bence, elinde bir mesleği olmayan insan dünyanın heryerinde ezilir. Hocam bülbülü altın kafese koymuş yinede memleketim demiş, sevmediğin işi yaptıktan sonra istersen 10.000 euro maaş versinler benzin 0,10 euro olsun yinede bir önemi yok.

• Asgari ücretle çalışıyorum 36 ay taksitle iphone 7 almak istemiyorum note 2 kullanmaya devam :)

• game-thrones kullanıcısına yanıt
    Yani ne bileyim, Atalarım, İnancım olmasa yaşamak istemezdim heralde, bilemiyorum.

• TAKUMİ FUJİWARA kullanıcısına yanıt
    Hocam ırkçılığı yapan ben değilim ki bizi temsil eden insanlar bunları yapıyor.

Düşman olmadığımız ülke kalmadı.

Bizim ülkemizde aynı Suriyeliler herhangi bir küçük sıkıntı yaratsa il karışıyor.

Almanya Türkleri kabul etti herşeyine katlanacak aynı şekilde Suriyelilere bizde katlanacağız.

Avrupa'da genç nüfus az olduğu için tranfer yapıyorlar.

Kemal sunal'ın gurbetçi şaban ile aynı durumdayız.

• Bence bu ülkede herkesin bir evi olsa işte o zaman ekonomi şahlanır..

Epey bir insanın kira geliri var, zaten bazıları sürekli bina dikip en altına dükkan koyuyor, bunları da sayalım. Bazıları da dönüşüme gidiyor

hepsi 1-2 daire alıyor, ben böyle konuşuyorum ama bizimkiler hem erkek tarafı hem kadın tarafı mirasları çarçur ettiler, şimdi uğraş dur, non

stop çalışmak çabalamaktan gına geldi artık. Ezilen hep kiracı hep orta direk.

Bak mesela istanbul'un balta girmemiş yerine insanlar gelip bina dikmişler, bir kaç yıldır 100.000 tl felan verip tapu alıyorlar..

Demem o ki insanlarda bi yatma mentalitesi var.. böyle ekonomiye böyle maaş.
  • Asgari ücret niteliksiz insana verilen maaştır arkadaşlar. Şahsen biraz olsun değerini bilen bir insanın asgari ücreti kabul edeceğini zannetmem. Piyasada mühendis vs. olup da asgari ücrete eyvallah diyenler kendi mesleğinin sonunu getirdiler zaten.

Biraz farklı olmaya çalışın derim. Şu zamanda asgari ücretin bence 3,000 TL olması lazım. Ayda 1,400 TL maaş ile cidden yaşanmaz.
  • Hayat şartları ihtiyaçlar vs değişir. İstanbulda kirada oturup asgari maaşla geçinmien çok zor. Ben eskişehirdeki öğrencilik hayatımda arada dışarıdan da yiyerek herhangi bir kısma yapmadan 250-400 lira harcıyordum. Aile yanında veya kendi evinde oturup faturaları bile ödesen 400 lira faturalar de 1000 lira kaldı. eve 300 liralık gıda al ki sürekli evde yemek için gayet yeterli bir mebla, 700 kalıyor. Yol 100 lira tutsun 600 kaldı 100 lira da ıvır zıvıra ver 500 rahat kalıyor sana. Keyfi bir şeyler almadıkça her ay 500'den yılda 6 bin lira biriktirebiliyorsun. 3-4 yıla eli yüzü düzgün bir araç alınabilir. Hele ki aile yanında yaşıyorsan ve fatura vs ödemeyip arada bir şeylere yardım ediyorsan 700-800 liran da artabilir
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Hocam ırkçılığı avrupa"lılar yapıyor, medyaya bir bakabilirsen çok iyi olur.

Çoğu Türkiyede savaş var zannediyor, yok yani ciddi ciddi savaş var zanneden çok. Hatta medyada Türkler hergün suriyede sivilleri öldürüyor, Türkler ortadoğuda herkesi vuruyor tarzı kaç tane haber denk geldim.

Ama avrupa"da yaşayan bizim insanımızdada çok haysiyetsiz insanlar var, bir tanesine denk geldim ben patron çakmasına.

Bana diyorki sen 4a çalışacaksın ama sana 3a maaş vereceğim çalışırsan gel buyur, işte böyle şerefsizleri gördüm ben.

Artık avrupa"da sosyal yardımlar eskisi gibi.değil, kimseye kolay kolay vermiyorlar.

Kemal Sunal abimiz, mekanı cennet olsun. Çok severim kendisini...

• Asgari ücrete çalışıyorum.Bekarm şu durumda yetiyor.Evlilik filan olsa kesinlikle yetmez

• 2.5 senedir askeri ücret ile çalışıyorum. Çalışmamın tek sebebi mecbur olmam. Yaptığım işi sevmiyorum ve bir geleceği yok. Ancak istifa etsem, yeni bir iş bulana kadarki zaman içinde olan borcum(ailemin borcu) nasıl ödeyeceğimi bilmiyorum ve mağazada çalışan diğer arkadaşlarımında yarısından fazlası aynı sebeplerden çalışıyor.
  • Konunun 3 sayfasına baktım güzel ülkemizin gerçekleri
    Sonr okumaya devam edeceğim, yorumda bırakırım.
  • Önceden yüksek maaşla çalışırken hayatımdan çok memnundum.İstediğimi yapıyordum.İş çıkışı sinemalar,haftasonu tatilleri, istediğim her şeyi alabilme vs.

Şu anda kariyerim için 1430 TL ye çalışmayı kabul ettim,banka hesaplarında -ye girmiş durumdayım.Yaklaşık 2500 TL borcum oldu 1yılda.Kredi borcunu saymıyorum bile.

Sosyallik neredeyse kalmadı,arkadaşıma ayak uydurabilmek için telefonumu satıp motorsiklet aldım.Ne yapalım devlet sağ olsun.

Edit:: İşimi sevsem de çoğu zaman istifa edesim geliyor,ama istifa edersem iş bulamam.Bu yüzden dişimi sıkıp mecbur gidiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Face Of Melinda -- 23 Nisan 2017; 21:26:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EdgarDavids

quote:

Orijinalden alıntı: shankssan

quote:

Orijinalden alıntı: EdgarDavids

Avrupada asgari ücret hayli hayli yetiyor insanlara. Bir market kasiyeri bile arabasıyla gidebiliyor işe. Düşünsene bim kasiyeri işe arabayla gidiyor.

BİM kasiyerinin işe araba ile gitmesi mümkün olamayacak kadar büyük ve mühim bir durum mu. Düşünsenize BİM kasiyerinin aya çıktığını der gibi yazmışsınız da :-)

Araba alacakn gucu olan adam bimde calismaz

Nerde çalışır senin etrafında ki arabası olan herkes genel müdür yada müdür statüsün de mi. Arkadaş ne gereksiz tuhaf tuhaf konuşan insanlar var. Mantık sınırlarını zorlamayı geçmişler aşmış artık bu adamlar. Alayınız para içinde yüzüyor, hepiniz firmaların CEO kademesinde çalışıyorsunuz sanırım. Bim de çalışan çoğu kişi senin donun da sallar. Milyonluk adam tanıyorum döküm fabrikasında amelelik yapan o yüzden konuşurken iki kere düşün laf olsun diye atlama herşeye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shankssan -- 23 Nisan 2017; 22:24:1 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

buna sebep olan kişinin anne babası

anne babası da büyük ihtimal asgari çalışandır

çocuklarınıda buna mahkum ediyorlar

çocukta ömrünü ben sınavdayım diyerek geçiriyor

Hocam bu forumda mantıklı düşünen sayılı kişilerdensin.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.