Şimdi Ara

Asgari Ücretle Çalışmak Hakkında Ne Düşünüyorsunuz? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
3
Favori
7.989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EdgarDavids

Avrupada asgari ücret hayli hayli yetiyor insanlara. Bir market kasiyeri bile arabasıyla gidebiliyor işe. Düşünsene bim kasiyeri işe arabayla gidiyor.

BİM kasiyerinin işe araba ile gitmesi mümkün olamayacak kadar büyük ve mühim bir durum mu. Düşünsenize BİM kasiyerinin aya çıktığını der gibi yazmışsınız da :-)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TAKUMİ FUJİWARA kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam ne güzel Avrupa'ya gidebilmişsiniz sınav da güzel geçer umarım

• congenial_boy C kullanıcısına yanıt
    Hocam iyide ben yukarıda 4 kişiyi örne vermedimki?

Sabahtan beri tek kişi diyorum, hatta dilimde tüy bitti tek kişi demekten. 4 kişi tutarsan zaten dünyanın her yerinde bunların yarısına yaşarsın.

• ermanerz kullanıcısına yanıt
    Sınavın güzel geçmesini bende çok istiyorum hocam, elimde bir meslek olmadığı için avrupa"nın iş imkanları çok çok kısıtlı benim için.

Sektörde tek inşaat sektörü var çalışmak için ama ben ölsem gene çalışmam orada.

• Allah asgari ucretle calisan kardeslerime abilerime yardim etsin bu zamanda cok zor asgari ucretle gecinmesi.

• 11 ay bir bankada gişede çalıştım aldığım para 1165 TL + 200 TL yemek ve pirim (pirim dediysek 3 ayda bir o da aya vurunca 250 TL oluyordu ) eşim 1000 liraya çalışıyordu. (asgari ücret 1400 TL olmadan önce )

evin toplam bütçesi 2615 Lira oluyordu bu bize yetiyordu ama ayı kurtarabiliyordum ileriye dönük yatırım olmuyordu kredi borcu falan ödeniyordu eksiğim hiç olmadı

lakin şu mantığı çoğu kişi anlamıyor fazla para kazanmak çok önemli değil.Paranın değeri önemli yani alım gücü

şu an 4000 TL alıyorum tek başıma ama gene ay sonu zor geliyor.

Allah hepimizin yardımcısı olsun

meyve sebze el yakıyor kıyma olmuş 44 TL ev araba meselesine hiç girmiyorum onlar hayal

kısacası asgari ücretle hayat geçimin olur ama statün çok düşük olur
  • Kapitalist sistem bunu gerektirir. Hayatta kalabilecek kadar kazanırsın. Aileni alıp tatile gidemezsin, yeni teknolojileri elde edemezsin, kendine ikinci bir ceket veya ayakkabı alamaz posası çıkana kadar mevcutu kullanırsın. Aklın sürekli ay sonunu getirmeye odaklandığı için sağlıklı düşünemez ve üretken olamazsın. Sadece patronlarının emrettiği şekil de yaşar ev ve işten oluşan aktivitesiz sığ bir hayat sürersin. Diyelim ki karı koca çalışıyor, bu hayatta borç ödemekle geçeceğinden elde edilen varlıklar ancak bir sonraki nesle aktarılacaktır ve bu arada bir kez gelmiş olduğun dünya da çoktan yaşlanmış ve o genç enerjiyi kaybetmiş olacaklar. Para sahiplerinin çok daha fazla kazanması ve 4. 5. gereksiz süper model arabayı alıp koleksiyon yapabilmesi için dünya da eğitimsiz kitleye ciddi bir ihtiyaç vardır. Herşeyin temeli eğitim ve kültürlü, bilgili ebeveynler tarafından hayata hazırlanmak.6 gün çalıştığın, bedenen ve ruhen yorgun olduğun için kalan 1 gün de kendinle başbaşa kalır sosyal yaşantıdan uzaklaşırssın. Stresin hüküm sürdüğü bir beden de alkole ve sigaraya ihtiyaç olmadığından zamanı geldiğın de de ölürsün. Bu da para babalarının bir nevi nüfus kontrol yöntemi. Bir insan ya çok iyi eğitim almalı ki bu da para demek eğer yoksa genel olarak başa gelecekler bunlardır.
    Özetle her birey kendini geliştirmeli, bir sanat el becerisi öğrenmeli ve aranan kişi olmalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-42DBB8773 -- 23 Nisan 2017; 18:20:10 >

Hocam kabullenmek değilde bazı şartlar böyle yaşamaya sürüklüyor insanı.örneğin çok zeki değilim o yüzden bol para kazandıracak bi meslek sahibi olamam(yada çalışkan değilim demem daha doğru zekayı dersle ölçmüyorum), aile orta halli öyle varlıklı aile değiliz.Ben hem üniversiteye hazırlanıyorum şuan hemde 1600 tlye kaynakçılık yapıyorum.Yani hayat şuan böyle devam ediyor çalışmazsam kimse bana ekmek parası vermez.

Kapitalist sistemin kölesiyiz...

Zengin daha çok malına mal katıyor fakirinise gitgide alım gücü azalıyor...

• Turkiyede ozel.sektörde %90 Kölelik. Hayatını satıyorsun.

Ömür boyu o maaşla çalışmaktansa koyde bag bahce

takıl daha iyi.

Cok rahat bi isin olur 8 5 sekreter gibi. O zaman belki

• 1300 TL insanca yaşamak için yeterli bir para değil elbette, bu parayı savunacak değilim ancak piyasada o kadar vasıfsız insan var ki onların arasından sıyrılabilmek için bazı özelliklerinin olması gerekiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asgari ücret değil de hocam haftasonu izni olmayan hiç bir işi sevmiyorum lanet gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: shankssan

quote:

Orijinalden alıntı: EdgarDavids

Avrupada asgari ücret hayli hayli yetiyor insanlara. Bir market kasiyeri bile arabasıyla gidebiliyor işe. Düşünsene bim kasiyeri işe arabayla gidiyor.

BİM kasiyerinin işe araba ile gitmesi mümkün olamayacak kadar büyük ve mühim bir durum mu. Düşünsenize BİM kasiyerinin aya çıktığını der gibi yazmışsınız da :-)

Araba alacakn gucu olan adam bimde calismaz

Sen şimdi Bağcılar ile Taksimde oturmayı bir tuttun helal avrupa'da mevki mevki kira oranları vardır her ülkede olanlarla aynı durum.

Öğrenci evi bulabilirsen rahat rahat yaşarsın.

Türkiye'de afgan,gürcü,suriyeliler felan işgal etti işsizlik aldı başını gidiyor.Market'e pazar'a gittiğinde en az 50 TL ile çıkıyorsun.
    Avrupa'da okuduğun için maaş veriliyor.Üniversite stajı zorunlu 400 TL veriyor iş yeri köle gibi çalıştırıyor hani adalet ?

Fırsatım olsa Avrupa'ya koşa koşa gelirim ingilizce öğrenmeye çalışıyorum.

Ayrıca avrupa'da market , internet , benzin , elektronik , giyim Türkiye'den daha uygun daha neyin kafasını yaşıyorsun sen ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 23 Nisan 2017; 18:58:12 >
  • Öglen yemeği 4 tl tavuk döner yada bulabilirsen tanesi 75 kuruştan 3 simit 2.25 dost ayran toplam 2.70 se doymak.

• survivor diye sacma bi yarışma var asil survivor asgari ücret çalışıp evi geçindirebilmek

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Double King Chicken kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle hocam, işin içine zorunlulukta girince mecburi sevmediğin işte çalışıyorsun. Tek çözüm yolu üniversite okuyup adamakıllı bir işte çalışmak. Başarılar dilerim size hocam...

• 1400 liraya evli degilsen kendi yagında kavrulur gidersin

• NitroNos kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım seni tutan yok, istediğin ülkeye gidebilirsin. Ayrıca sonradan elinde mesleği olmadan gelenler için yaşam çok zor, elinde belgen olmadan berberde bile çalışamazsın.
    Ha sen diyorsanki ben A mühendisiyim, kendimi geliştirdim Türkiyede çok güzel para kazanırsın.
    Ayrıca sizin meslek ne?

• bu yazımı şuan okuyan kişi belki asgari ücretli falandır alınmasın neyse sadede gelelim asgari ücret alan birini düşünün Bu kişi yüzde 99 toplumun en vasıfsız en eğitimsiz en kendini geliştirememiş alt tabaka bir insandır.Böyle olmasa zaten asgari ücret almaz.Böyle vasıfısz alt tabaka bir insanında en ufak bir lüksü olamaz çünkü bunu haketmemiştir benim gözümde.Asgari ücretli açlığına,karın tokluğuna çalışmalı.şuanki asgari ücret ise barınma yiyecek vs ihtiyaçlara yeterde artar bile. asgari ücret 600 tl olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NUSR-ET -- 23 Nisan 2017; 19:14:6 >
  • Vatani için 15 temmuz'da tankin önüne yatan yüce milletimiz , nasil oluyor da kendisine bu düsük asgari ücreti layik görenlere bu kadar sabir gosteriyor, gerçekten milletimiz çok sabırlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PSN_vs_XBOXLive -- 23 Nisan 2017; 19:14:12 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.