Şimdi Ara

ASGARİ ÜCRETİN 1500 EURO (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
1
Favori
46.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
353 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • almanyada yasiyorum, babam akpli sozde vatan sever ancak euro artinca bir tek gobek atmadigi kaliyor , bunlarin hepsi sozde vatan sever gecinen vatan hainleridir.bi kac kiside almanyada cok vergi var demiss , eee vergi gidince eline 1400 1500geciyormu gecmiyormu onu soyle bakalim ,ve bu vasifsiz kisinin aldigi para haftada 40 saat calisilarak , cokmu paraya ihtiyacin var extra mesai yaparsin yada ek is yaparsin ayligin insan gibi calisarak 2000e gelir.Tr ile avrupayi kiyaslamak aptallik arkadaslar , benim ayda her istedigimi yiyerek harcadim para 300euroyu bulmuyor ve ben spor yapan insanim her gun mutlaka et tavuk yiyorum bu paranin icine supplementlerde dahil , en basiti bir yulaf ezmesi yarim kilo pakette aldiniz fiyat 30 centten asagi dusunebiliyormusunuz , peki turkiyede ne kadar ? 7 vardir sanirim.Ha bu konuda birsey yapilabiliyor mu? malesef hayir , cunki turkiyede şükretmek denen aptal bir kavram var arkadaslar , Burda asgari ucretle yapabilcekleriniz gayet tatminkar, 5 ay once kendime 2bin euro verip bir laptop aldim , asgari ucretin 1.5kati , trde ki fiyati en son 20bin lerde seyrediyordu hesap edin artik , halbuki bende istiyorum neden ulkemdeki yasayan gencler bunlari edinemesin ,insan gibi yasamasinlar , bunu ben soyleyebiliyorum cunki bende turkiyede yasadim , emin olun yurt disina cikarsaniz tek dusmaniniz buradaki turkler olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslayalansoyleme -- 9 Aralık 2018; 9:8:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ama yol yaptı be

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • RevesAtelier kullanıcısına yanıt
    Valla gardaş öğrenci olarak gitme şansım var. Gitmeyi de düşünüyorum akkoyunlar dan kurtulmak için

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslayalansoyleme

almanyada yasiyorum, babam akpli sozde vatan sever ancak euro artinca bir tek gobek atmadigi kaliyor , bunlarin hepsi sozde vatan sever gecinen vatan hainleridir.bi kac kiside almanyada cok vergi var demiss , eee vergi gidince eline 1400 1500geciyormu gecmiyormu onu soyle bakalim ,ve bu vasifsiz kisinin aldigi para haftada 40 saat calisilarak , cokmu paraya ihtiyacin var extra mesai yaparsin yada ek is yaparsin ayligin insan gibi calisarak 2000e gelir.Tr ile avrupayi kiyaslamak aptallik arkadaslar , benim ayda her istedigimi yiyerek harcadim para 300euroyu bulmuyor ve ben spor yapan insanim her gun mutlaka et tavuk yiyorum bu paranin icine supplementlerde dahil , en basiti bir yulaf ezmesi yarim kilo pakette aldiniz fiyat 30 centten asagi dusunebiliyormusunuz , peki turkiyede ne kadar ? 7 vardir sanirim.Ha bu konuda birsey yapilabiliyor mu? malesef hayir , cunki turkiyede şükretmek denen aptal bir kavram var arkadaslar , Burda asgari ucretle yapabilcekleriniz gayet tatminkar, 5 ay once kendime 2bin euro verip bir laptop aldim , asgari ucretin 1.5kati , trde ki fiyati en son 20bin lerde seyrediyordu hesap edin artik , halbuki bende istiyorum neden ulkemdeki yasayan gencler bunlari edinemesin ,insan gibi yasamasinlar , bunu ben soyleyebiliyorum cunki bende turkiyede yasadim , emin olun yurt disina cikarsaniz tek dusmaniniz buradaki turkler olur.
    türkiyede eti lifalif var o dediğin yulaftan. zamanında spor yaparken çok sık tüketirdim ben de. ilk almaya başladığımda 2,75tl idi fiyatı en son aldığımda 4,50 tl idi. 2 yıllık boyunca aldığım en düşük ve en son fiyatlar böyle. sporu bırakınca almıyodum. senin yazını okuduktan bakayım bi fiyatına dedim 6,25 tl olmuş.
    whey lere hiç bakasım gelmedi bunun üstüne
    ben en son aldığımda optimum whey 160 tl idi. şuan 250 olmuştur herhalde

• Bakacuk bizde ne olcak :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0FD1540C7

1.5 euro : 9 tl. yani onlarda benzinin litresi 9 lira. ya bizde ? 6 liradan daha az.

işyerinde bu düşünceyi savunan 4 5 tane asgari ücretli akboy var. çıldırıyorum.
    Deseydin "Sana 9 lira, onlara yine 1.5 euro."

• 15 Ekimde mazot benzini geçti diye ağlayan Hasan kuzenim ve abileri Mustafa ve Hayrullah abilerin ufak muhabbetini koyuyorum.

Mustafa abinin eşi de dün aldıkları vw t-roc araçlarının fotoğrafını aynı grupta paylaşmıştı, 4xt dizel modeli...

ASGARİ ÜCRETİN 1500 EURO

ASGARİ ÜCRETİN 1500 EURO

ASGARİ ÜCRETİN 1500 EURO

ASGARİ ÜCRETİN 1500 EURO

Herkesin evinde bir araba olmak zorunda dediği bir evde 4 araçtan bahsediyor. Biz de 1 aracın bakımları gelinde zorlanıyoruz..

Ne kadar acınacak haldeler görüyorsunuz. Tipik akpli gurbetçi kuzenim (Hasan), gideli 2. senesi oldu ev aldı Kocaeli 'den. Dediğine göre topraktan girmiş ama fark etmez, bizde onun yaptığı işi yapıp çalışan adam TOPRAĞA GİRERKEN bile para biriktiremez.

İki ülke arasındaki fark işte.

• Aç gözlerini izle araştır asgari ücretin 1500 euro olduğu fransa diyorsun ama o para aldıkları o 1500 euro senin burda aldığın asgari ücretin bile altında zaten oradaki insanların eylemleride bu yüzden sadece benzin zammı değil yani yetmiyor aldıkları para araştır öyle konu aç.

• quote:

Orijinalden alıntı: RevesAtelier

Bu mesaj silindi.
    Turkiyede asgari ucretle gecinen aileler zar zor aldiklari sahine, alabildilerse tabi, istasyona yanasip 3 lt lpg istiyorlar. Sen hic almanyada herhangi bir arac sahibinin 3 lt yakit aldigini gordun mu?

• Amerika karıştırdı Fransa sokaklarını ne Fransız halkından bahsediyorsunuz,aynı şeyi gezide yaşadık aynı terörist gruplar Fransa’da da iş başında.Sebebi de Trump İle Macron arasındaki NATO ve bağımsız ordu tartışmaları sebebiyle Amerika’nın terörist grupları sokağa sürmesi yakıt zammını ön plana çıkararak.Ne kadar tanıdık değil mi aynı gezide ağaç bahane ettikleri gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: III I II III I I

Sizde bir problem var sanırım. Bir insan asgari ücret alıyor diye arabaya binmesin mi? Asgari ücret alan insan , insan değilde hayvan mı? Arabası olması haram mı? Bir insan kendi hayat standardını düşürmesi normal mi?

Alıntıları Göster
    Binemez.

İnsanlık ne zamandan beri bindiğin arabayla ölçülüyor?

Arabaya beinmeyen/binemeyen insan hayvan mı oluyor?

10 bin lira maaş alıp da araba kullanmayı tercih etmeyen arkadaşlarım var benim.
  • Fransa'da asgari ücretle çalışan insan sayısı %8,4 - Türkiye'de %43
    Fransa'da asgari ücret 1,500 Euro - Türkiye'de 270 Euro
  • quote:

Orijinalden alıntı: mechatengu

Binemez.

İnsanlık ne zamandan beri bindiğin arabayla ölçülüyor?

Arabaya beinmeyen/binemeyen insan hayvan mı oluyor?

10 bin lira maaş alıp da araba kullanmayı tercih etmeyen arkadaşlarım var benim.

Alıntıları Göster
    Yazdıklarımın yarısını anlamamışsın gelmiş burada boş yapıyorsun.
    Senin arkadaşın seni ilgilendirir toplumu değil.
    Benim belirttiğim insanların hayat standartını düşürmesi değil yükseltmesi yönünde.
    Bir asgari ücretli insan arabaya binmesi bir yaşam standartıdır.
    Şimdi böyle düşünen bir şahıs 2 gün sonra "asgari ücretli et yemesin , dışarı çıkması" da der.

• quote:

Orijinalden alıntı: III I II III I I

Yazdıklarımın yarısını anlamamışsın gelmiş burada boş yapıyorsun.
    Senin arkadaşın seni ilgilendirir toplumu değil.
    Benim belirttiğim insanların hayat standartını düşürmesi değil yükseltmesi yönünde.
    Bir asgari ücretli insan arabaya binmesi bir yaşam standartıdır.
    Şimdi böyle düşünen bir şahıs 2 gün sonra "asgari ücretli et yemesin , dışarı çıkması" da der.

Alıntıları Göster
    Arabaya binmek yaşam standartını yükselten bir şeydir. Temel ihtiyaç değildir. Toplu taşıma diye bir şey var sonuçta.

Ahırdan mezbahaya taşınan hayvanlar mı biniyor toplu taşımaya? Toplu taşıma neyine yetmiyor lan araba senin neyine?

1600 lira maaş alıyorum 500 lira benzin parası + mtv veriyorum diyen adam süzme salaktır.

Bunun ayda 6000 lira kazanan mühendisin "yılda 40.000 lira marinaya teknem için para ödüyorum biz de insanız tenkeye binmeyelim mi" demesinden hiçbir farkı yoktur.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.