Şimdi Ara

ASGARİ ÜCRETİN 1500 EURO (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
1
Favori
46.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
353 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu ülkede benzin 10 lirada olsa ses çıkmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya ATV de göstermişlerdi kardeşim. Adamların benzinle gerçekten pahalı (!)

Ulen şu ülkede arabam var diyip yakıt olarak bir fiil benzin kullanıyorum diyen varsa, ya çok zengindir yada çok zengindir. Ben arabayı aldığım ilk ay full benzim kullandım. 750 TL param gitti. Gezmedim bile be. Asgari ücretli olup ailesi olan insana sabır diliyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Nasıl insanlar sesini çıkarsın iktidar parti savunucuları muhalefet parti savunucularını ülkede terörist gibi gösteriyorlar. Sözde ülkede medeniyet var sözde ülkede düşünce özgürlüğü var. İnsanlar fikirlerini düşüncelerini yansıtırken zarar görüyorsa bu insanlar nasıl hakkı olan protesto yapabilsin. Bunları yapabilmek için ilk önce sandıkta doğru seçim yapmalıyız.

• Asgari ucretli degilseniz size ne kardesim demekki adamlar hayatlarindan memnun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7D66DD504

türkiyede asgari ücret 1603 lira
    600 kira, 70 elektrik, 50 su,doğalgazı ortalama aylık 150 = 870
    Şehir içini saymıyorum orada kiralar 1500 e kadar var,
    Arabanın sigortası aylık 100 lira olsun kaldı 633 lira
    Tabi benzin de atmak lazım , iki kere fulleyecen 45 litre olsa depo, mütevazıyım, 90*6,18 556 lira
    kaldı 77 lira
    kablotv kullanmıyoruz diyelim hadi o bedava onun yerine internet 60 lira ( mecburi değil ama )
    kaldı 17 lira
    iki kerede büyük alışveriş yapsan çok büyük olsa 300 er liradan 600 lira kaldı -583 lira
    ev telefonu yok diyelim cep telefonu görüşmeleri 50 lira desek -633 lira

İnsan aklıyla alay mı ediyorsun, koyduğun videoyu burada yapamıyor insan.
    orada asgari ücret temel ihtiyaçlardan fazlasını sunarken burada temel ihtiyaçlara yetmiyor
    1200 euroyu türkiyeye getirip iyi yaşıyor gurbetçiler, hadi 1 euro 1 lira dan çevirsinler bakalım.
    Onların tek derdi euronun artması, çünkü ne kadar artarsa buraya dondüklerinde o kadar zengin oluyorlar, vatan filan HİKAYE!!!
    nerede 600 lira kira? dağbaşı? :D

• Burada sokağa çıktığında gezici, terörist, vandal oluyorsun.. Adamlarda insana değer var, alışılmış insanca yaşam standartları var bunun bozulmaya meyil ettiğini gören halk en demokratik hakkı olan protesto hakkını kullanıyor sokağa çıkıp bizlerin tabiriyle hayırdır diyor hükümete kartı görüp zamları geri çekiyor. Bizde olsa sokağa çıkanlara "bunlaaar, terörist, bölücü pkk destekçisi" diyip kutuplaştırırlar eğitimsiz halkın elinde olan sopalarla, pala bıçaklarıyla en demokratik hakkını kullanan insanlara saldırıp öldürür adi insanlar.

• asgari ücretle hangi ülkede olursan ol tek başın yaşamaya kalksan aile geçindirmeye çalışsan sürünürsün.Ben demiyorum ki fransa bizden kötü elbette çoğu konuda öndeler ama bizim insanımız neden asgari ücretle başka ülkede asgari ücretli karşılaştırması yapmaya bayılyor.İster almanyada ol ister amerikada fransada asgari ücretle aile falan geçinmez geçinsede türkiyeden iyi durumda olunmaz.Bırakın asgari ücret tartışmasınıda ya adam gibi para kazanacak işin olacak yada eşinle beraber çalışacaksın.Burda benzin pompacısı adam fransadaki benzin pompacısını kıskanıyor,ikiside aynı halt halbu ki.He bi fark var orada içki ucuz.Ne içme meraklısıymışsınız be arkadaş,hükümet içkiyi bedava yapsa oyu 20 puan artar bence.Derdiniz kendinizi geliştirmek adam olmak değil çünkü tek derdiniz ucuza içki içmek.Yoksa orada da doktor iyi yaşıyor burada da doktor iyi yaşıyor.Kendi vasıflızlıgınızın farkına varında ordaki pompacıyı garsonu ameleyi kıskanmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: ultrankara

asgari ücretle hangi ülkede olursan ol tek başın yaşamaya kalksan aile geçindirmeye çalışsan sürünürsün.Ben demiyorum ki fransa bizden kötü elbette çoğu konuda öndeler ama bizim insanımız neden asgari ücretle başka ülkede asgari ücretli karşılaştırması yapmaya bayılyor.İster almanyada ol ister amerikada fransada asgari ücretle aile falan geçinmez geçinsede türkiyeden iyi durumda olunmaz.Bırakın asgari ücret tartışmasınıda ya adam gibi para kazanacak işin olacak yada eşinle beraber çalışacaksın.Burda benzin pompacısı adam fransadaki benzin pompacısını kıskanıyor,ikiside aynı halt halbu ki.He bi fark var orada içki ucuz.Ne içme meraklısıymışsınız be arkadaş,hükümet içkiyi bedava yapsa oyu 20 puan artar bence.Derdiniz kendinizi geliştirmek adam olmak değil çünkü tek derdiniz ucuza içki içmek.Yoksa orada da doktor iyi yaşıyor burada da doktor iyi yaşıyor.Kendi vasıflızlıgınızın farkına varında ordaki pompacıyı garsonu ameleyi kıskanmayın.
    Çok yanlış düşünüyorsun. Oradaki asgari ücretli buradaki asgari ücretliden daha iyi yaşıyor. Oradaki doktor buradaki doktordan daha iyi yaşıyor. İnsanların sıkıntısı bu. Neden Avrupa ülkelerindekiler bizden daha iyi yaşıyor diyorlar. Bunu sormak hakkımız değil mi ?

• Asgari ücret ve benzin ne alaka. Asgari ücretle anca geçinirsin. Araba alacak parayı bulduysa zaten asgari ücretle çalışmıyordur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-4C6397E6E

Çok yanlış düşünüyorsun. Oradaki asgari ücretli buradaki asgari ücretliden daha iyi yaşıyor. Oradaki doktor buradaki doktordan daha iyi yaşıyor. İnsanların sıkıntısı bu. Neden Avrupa ülkelerindekiler bizden daha iyi yaşıyor diyorlar. Bunu sormak hakkımız değil mi ?

Alıntıları Göster
    daha iyi yaşıyor dediğiniz hemen hemen aynıdır belki biraz daha iyidir etin ucuz olması dolayısıyla.Ama doktor olayına katılmıyorum ordaki doktor türkiyeye geliyor burdaki doktor istediği gibi avrupaya gidebiliyor.Ana durum kendini geliştirmektir bence.Asgari ücret alacak kadar vasıfsız insanların bu kadar ağlaması kolaycılıktır diye düşünüyorum.Onlar bizden neden daha iyi diye sormak elbette hepimizin hakkıdır ama bu sorma şekli hiçbir zaman otobüsler arabalar yakarak olmaz.Hükümette düşse sol kesimde başa geçse asgari ücretli yine bu standarta yaşamaya mahkumdur.Yanlış mı sizce bu ?

• RevesAtelier kullanıcısına yanıt
    Murat Özün senin ilacın.

Nargile içmesek de olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartal172 -- 8 Aralık 2018; 10:43:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultrankara

daha iyi yaşıyor dediğiniz hemen hemen aynıdır belki biraz daha iyidir etin ucuz olması dolayısıyla.Ama doktor olayına katılmıyorum ordaki doktor türkiyeye geliyor burdaki doktor istediği gibi avrupaya gidebiliyor.Ana durum kendini geliştirmektir bence.Asgari ücret alacak kadar vasıfsız insanların bu kadar ağlaması kolaycılıktır diye düşünüyorum.Onlar bizden neden daha iyi diye sormak elbette hepimizin hakkıdır ama bu sorma şekli hiçbir zaman otobüsler arabalar yakarak olmaz.Hükümette düşse sol kesimde başa geçse asgari ücretli yine bu standarta yaşamaya mahkumdur.Yanlış mı sizce bu ?

Alıntıları Göster
    Arabaları yakarak sorulmaz elbette ama insanların hakkını araması da lazım. Zaten yiyecek yakıt ve araba fiyatları Türkiye'yi diğer Avrupa ülkelerinden daha kötü bir refah düzeyine düşürmek için neredeyse yeterli etkenler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4C6397E6E -- 8 Aralık 2018; 11:10:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-4C6397E6E

Arabaları yakarak sorulmaz elbette ama insanların hakkını araması da lazım. Zaten yiyecek yakıt ve araba fiyatları Türkiye'yi diğer Avrupa ülkelerinden daha kötü bir refah düzeyine düşürmek için neredeyse yeterli etkenler.

Alıntıları Göster
    insanlar elbette hakkını aramalıdır avrupa elbette türkiyeden daha iyi bir refahtadır ancak forum konusuna bakarsak asgari ücretler karşılaştırılıyor.Hangi avrupa ülkesindeki asgari ücretli üst düzeey bir yaşam sürüyor hatta dünyadaki hangi asgari ücretli iyi bir yaşam sürüyor.Benim demek istediğim tüm dünyada asgari ücretin karşılığı minimal düzeyde yaşam standartıdır.Bizim insanımız kendini avrupa ile kıyaslamayı bıraksada nasıl daha çok gelişebiliriz diye odaklanmalıdır.Bu dediğim tabi ki 40-50 yaşındaki insanlar için zordur ama en azından gelecek nesile üniversite gençliğine bu aşılanmalı.Muhalefet yapmak sürekli iki asgari ücretliyi karşılaştırmak olmamalı birazda o adam neden daha başarılı daha girişim ruhlu benden ne farkı var deyip düşünmeye sevk etmelidir.Bilemiyorum keşke avrupa standardında olsak ama ben hiçbir zaman asgari ücret ile yüksek yaşam standartı beklemiyorum başkalarınında beklemesini garipsiyorum.Türkiyede asgari ücretle et yiyemiyorumdur başka birşeyler yapılyordur avrupada et yersin başka birşey yapamazsın belki de.İnsan 2 kilo et yemenin peşinde olmamalı daha hırslı azimli olmalı bence.Böyle düşünenler umarım türkiyede istedikleri hayata kavuşurlar bu şekilde ülkemizde kalkınır.

• Ne zaman asgari ücrete zam geldiğinde ekmeğin, otobüs biletinin, diğer maliyetlerin fiyatları artmaz. O zaman asgari ücrete yapılan zam bir işe yarar. Yoksa isterse 5.000 tl olsun ekmek 5 lira olacak, yine aynı tas aynı hamam. Bu dediğim de imkansız zaten.
  • Sizde burda oturduğunuz yerden herşeyin en doğrusunu bilip ahkam kesiyorsunuz. Tek yapabildiğiniz bu dedikodu boş laf. Kendini pro, turbo, ultra sanan zavallı tembel hayran topluluğu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sazankiller -- 8 Aralık 2018; 12:43:27 >
  • Su an Slovakya'da gonullu olarak calisiyorum.Liptovsky Mikulas sehrinde.

Aylik net 250 Euro aliyoruz yemek ve cep harcligi olarak.Kira,faturalar kurum tarafindan karsilaniyor.

Aylik 100 Euro'ya kadar kenara para koyabiliyorum normal bir beslenme ve yurtici geziler dahilinde.

Hepsini bile harcasam TR'deki cogu kisiden daha iyi zaman geciriyorum ve beni en cok uzen bu oldu.En azindan ailemi,kardesimi falan dusununce ici burkuluyor insanin ulkesi yuzunden.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • RevesAtelier kullanıcısına yanıt
    https://paris.craigslist.fr/search/apa?sort=pricedsc&lang=tr

Paris'te 3 yatak odalı bir evde kalsan verdiğin paraya bak. 4200 euro. Asgari ücret 1500 euro. Çalışma saat işçiysen haftalık 30 saat. sen 60 saate yakın çalışıyorsun. Ömrün çalışmakla geçiyor, daha para kazanıp daha kötü hayat sürüyorsun, çocuğun muhtemelen 80 saat çalışacak. Modern köleliğin önüne taş koymak, hayatınızı yaşamak yerine seçtiğiniz şeye bak. Doğru Türkiye'de insanlar 60 saati de düzgün çalışmıyor ama 30 saat çalış, insan gibi çalış gerisinde iyi para kazanıp hayatını yaşa ?

Ayrıca Fransa'da eğer 3000 euro altında para kazanıyorsan, doğal gazını suyunu elektiriğini bazı mutfak alışverişini de devlet ödüyor. Bi de bu Macron'un kıstığı haliyle böyle, orda da sağcılık yükseldi onlar da devleti yönetenleri kral gibi yaşatmayı seçtiler ama bir yerde problem çıktı. Krizi biz ödüyoruz kardeşim, hayatımızla. Kimse bu hayata çalışmaya gelmedi, tabii insan çalışacak ama köle olmayı seçmeyin.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.