Şimdi Ara

ASGARİ ÜCRETİN 1500 EURO (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
1
Favori
46.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
353 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-7D66DD504

türkiyede asgari ücret 1603 lira
    600 kira, 70 elektrik, 50 su,doğalgazı ortalama aylık 150 = 870
    Şehir içini saymıyorum orada kiralar 1500 e kadar var,
    Arabanın sigortası aylık 100 lira olsun kaldı 633 lira
    Tabi benzin de atmak lazım , iki kere fulleyecen 45 litre olsa depo, mütevazıyım, 90*6,18 556 lira
    kaldı 77 lira
    kablotv kullanmıyoruz diyelim hadi o bedava onun yerine internet 60 lira ( mecburi değil ama )
    kaldı 17 lira
    iki kerede büyük alışveriş yapsan çok büyük olsa 300 er liradan 600 lira kaldı -583 lira
    ev telefonu yok diyelim cep telefonu görüşmeleri 50 lira desek -633 lira

İnsan aklıyla alay mı ediyorsun, koyduğun videoyu burada yapamıyor insan.
    orada asgari ücret temel ihtiyaçlardan fazlasını sunarken burada temel ihtiyaçlara yetmiyor
    1200 euroyu türkiyeye getirip iyi yaşıyor gurbetçiler, hadi 1 euro 1 lira dan çevirsinler bakalım.
    Onların tek derdi euronun artması, çünkü ne kadar artarsa buraya dondüklerinde o kadar zengin oluyorlar, vatan filan HİKAYE!!!
    arabaya binmek temel ihtiyaç falan değil.

bizim milletin öküzlüğünden dolayı temel ihtiyaç olarak algılanıyor.

asgari ücretle çalışan adamın arabayla falan işi olmaz. *çok özel bir durum olmadıkça.

Edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mechatengu -- 7 Aralık 2018; 16:38:3 >

• Elektriğe 70tl demişsiniz. 1+1 evim var. Sadece masaüstü bilgisayar ve buzdolabı çalışıyor. Arada çamaşır makinesi. Bu ay 90tl fatura geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7D66DD504

türkiyede asgari ücret 1603 lira
    600 kira, 70 elektrik, 50 su,doğalgazı ortalama aylık 150 = 870
    Şehir içini saymıyorum orada kiralar 1500 e kadar var,
    Arabanın sigortası aylık 100 lira olsun kaldı 633 lira
    Tabi benzin de atmak lazım , iki kere fulleyecen 45 litre olsa depo, mütevazıyım, 90*6,18 556 lira
    kaldı 77 lira
    kablotv kullanmıyoruz diyelim hadi o bedava onun yerine internet 60 lira ( mecburi değil ama )
    kaldı 17 lira
    iki kerede büyük alışveriş yapsan çok büyük olsa 300 er liradan 600 lira kaldı -583 lira
    ev telefonu yok diyelim cep telefonu görüşmeleri 50 lira desek -633 lira

İnsan aklıyla alay mı ediyorsun, koyduğun videoyu burada yapamıyor insan.
    orada asgari ücret temel ihtiyaçlardan fazlasını sunarken burada temel ihtiyaçlara yetmiyor
    1200 euroyu türkiyeye getirip iyi yaşıyor gurbetçiler, hadi 1 euro 1 lira dan çevirsinler bakalım.
    Onların tek derdi euronun artması, çünkü ne kadar artarsa buraya dondüklerinde o kadar zengin oluyorlar, vatan filan HİKAYE!!!
    agi yardımı ile 1603 lira onuda deyim normalde 1450 felanmış yani asgari ücretli 1603 denilen kişiler evli olması lazım yada onun gibi birşey bilemiyorum tamamen işverenede bağlı bir durum.Valla acınacak bir hal bence.Devletin işverene verdiği ücret ama ben bunun asgari ücret üzerine ek ödendiğini pek duymadım görmedim.Genellikle yediriliyormuş asgari ücrete.İşveren yiyormuş parayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 7 Aralık 2018; 18:4:33 >

• Demek ki para mutluluk getirmiyormuş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • türk milletini kimse eğitemedi ama birileri çok güzel şükretmeyi öğretti. ölmediği sürece şükürleri şükür yaşıyoruz seviyesinde öldüklerindeyse zaten iş işten geçmiş oluyor
  • olayların hiçbir şekilde sorosla falan alakası yok.
    En son benzin zammı fransız halkını canından bezdirdi.Benzin zammı sadece bir sebep.Fransa gittikçe dahada hayatın zorlaştıgı bir ülke.Herşey gitgide pahalılaşıyor,hemde herşey.Asgari ücretli kesim bir aylık geçimini zar zor sağlıyor.
    Fransızlar artık öfke patlaması yaşıyor.Çünkü hayatı yaşamak istiyorlar.Sadece günü kurtarmak faturaları ödemekte zorlanmak istemiyorlar.
    Dediğim gibi sadece İNSAN gibi yaşayabilmek.Çünkü onlar dünyaya bir kez geldiklerinin farkında ve koyun gibi susmayada niyetleri yok.
    Fransız Devrimini gerçekleştiren halktan korkun yoksa çok Macronun dahi kellesi gidebilir Eyfel Kulesinin yanında!O kadar diyorum.
  • O zaman sen de diyecektin ki orda asgari ücret 9000 lira işte ozaman çok da gerizekalı değillerse jetonları düşer...

Düşmeme ihtimali de var
  • quote:

Orijinalden alıntı: mechatengu

arabaya binmek temel ihtiyaç falan değil.

bizim milletin öküzlüğünden dolayı temel ihtiyaç olarak algılanıyor.

asgari ücretle çalışan adamın arabayla falan işi olmaz. *çok özel bir durum olmadıkça.

Edit

Alıntıları Göster
    Sizde bir problem var sanırım. Bir insan asgari ücret alıyor diye arabaya binmesin mi? Asgari ücret alan insan , insan değilde hayvan mı? Arabası olması haram mı? Bir insan kendi hayat standardını düşürmesi normal mi?

• Ben videoya atifta bulundum, ama ise gitmek temel ihtiyac, cift aktarma yapanlar, otobus icin dakikalarca bekleyenler

Sen simdi dersin servisler var, tabi omur orada geciyor koyun gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet gerçekten çok haklılar haklısınız haklıyız..........

Şu memlekette birileri yanlış iş yapıyor diye bunu sokağa dökülüp oraya buraya saldırıp ha şu yeri gelince zonk diye söylediğimiz " benim verdiğim vergilerle yapıldı " diye gururlandığımız her şeyi zarara uğratıp BİZİM olan her türlü malzemeyi kırıp döküp parçalayıp hakkımızı arayalım. Ne kadar mantıklı değil mi??????

Bir kez olsun eliniz vicdanınızda hakkımızı doğru yollarla alalım. Bu düşünceler bizi şuan olduğumuzdan daha geriye götürmek dışında hiçbir şey yapmaz.....

Biraz kafanızı toplayın allah aşkına. Birilerinin dolduruşuna gelip böyle galeyanlara gelmeyinnn....
  • Orasi apayri, 133 lira falandi sanirim, isverenin karaktersizligi, sorun asgari ucret degil, eskiden asgari ucret onemli degildi, o sadece devlete odenen sgk primi icindi, ama oyle bir hal aldiki vatandasin cogu asgari ucretli, hal boyle olunca onemli hale geldi,.Devletin temel ilkelerinden olan sosyallik boylece tarih oldu, devlet vatandas icinden vatandas devlet icine dondu

• LGatakan kullanıcısına yanıt
    Iyiniyetliyim o yuzden , bu rakamlar her bolgeye, her aileye gore degisir, ama asgari ucret sabit malesef

• quote:

Orijinalden alıntı: Death Note

türk milletini kimse eğitemedi ama birileri çok güzel şükretmeyi öğretti. ölmediği sürece şükürleri şükür yaşıyoruz seviyesinde öldüklerindeyse zaten iş işten geçmiş oluyor
    Dinle uyutuluyor dinle bu ülkede herşey bu dini imanı para olanların elinde dinle uyutulan koyun bir halk.
  • Asgari ücret kalksın.. Kimseye para ödenmesin.. Sadece yemek ve yatacak yer versinler.. Günde 16 saat çalışıp, kalanıyla uyusun insanlar.. Sonra ürettiklerini uzaylılara satsınlar..
  • cıkmak sorun degılkı bızde dısarı cıkanı takan yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Osvajac

Türkiye'de asgari ücrete araba alıp benzinini fulleyebilir misin? Ciddi ciddi orada yaşam şartları daha zor diyebiliyosunuz enteresan en basitinden elektronik eşya fiyatlarını karşılaştırın.
    Bu ve bunun gibiler sırf yeşillik olsun diye yaşıyorlar ya da 13-14 yaşında baba parasıyla gezip tozan tipler. Türkiye de asgari ücretle çalışıp o alman zibidinin bindiği arabayı alan var mı? Asgari ücretle arabanın 2 defa deposunu doldursan zaten 3 de 1 i gider. Gerçekten böyle insanlarla aynı havayı soluduğum için üzülüyorum. En basit insan bile biraz olsun hayatı sorgulması lazım diye düşünüyorum.
  • Macron Erdogan'i simdi gercekten kiskaniyordur. Her yonetimin hayalidir Turk halki gibi bir halka sahip olmak
  • alex59 kullanıcısına yanıt
    Hocam bu ülke tam bir tımarhane, bakın rahmetli Bülent Ecevit'in mükemmel bir projesi vardı Köy-Kent projesi, rahmetli pilot olarak Ordu-Mesudiye köyünü seçmiş, Sanat evleriyle, tenis kortuyla, köylülerin ortak olduğu fabrikası köy baştan yaratılıyor. Köyde işsiz tek adam kalmıyor peki sonra ne oluyor biliyor musunuz? Koskoca köyden Ecevit'e sadece 3 oy çıkıyor, o yüzden bu milleti seven yaranamaz.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.