Şimdi Ara

Asgari ücreti bu şekilde arttırabiliriz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
3.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Biliyorsunuz, sermaye, asgari ücretin arttırılmasını istemiyor, ne zaman asgari ücret arttırılmak istense iflas edecekleri ya da fabrikalarını taşıyacakları ile tehdit ediyorlar, halbuki hükümet asgari ücreti arttırdığında, iflas edecek ya da bu parayı vermek istemeyen şirketleri kamulaştırsa bu sorun çözülür. Emin olun, çok az iflas edecek şirket çıkar, bunlar aslında karlarından kısmak istemiyor. Eğer bu olursa sermayenin hiçbir bahanesi kalmaz, işçiler de hayatlarını rahatça idame ettirecekleri bir maaş almış olur.

TÜİK verilerine göre en zengin %20, gelirin yüzde 47,6’sını alıyor iken en yoksul yüzde 40’lık kesim ise toplam gelirin sadece yüzde 17’sini alıyor. Bu durum ülkemizde, sermaye ile refah seviyesi düşük kesim arasındaki gelir adaletsizliğinin büyük olduğunu göstermektedir. Dolayısıyla asgari ücreti arttırmak istediğinizde, sermaye isyan ediyorsa işçiyi yaşanabilir bir ücrete ve çalışma şartlarına kavuşturmanın yolu kârının azaldığını ya da zarar ettiğini iddia eden sermayeyi devletin kamulaştırmasıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlbatrosD.IIIFazılBey -- 11 Temmuz 2020; 20:44:23 >

• Daha basiti var. En düşük memur maaşına kadar vergi olmaz. Kimse üzülmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackGhost12

Daha basiti var. En düşük memur maaşına kadar vergi olmaz. Kimse üzülmez.

Biz sanayi/tarım katma değer ihraç eden bir ülke değiliz, vergi almazsa devlet nasıl idame ettirecek kendini, neden sermaye üzülmeyecekmiş, bırakın sermaye karından kıssın.

Hem vergi almasa bile sermaye bu vergiyi cebe atar, işçiye yine asgari ücret vermeye devam eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlbatrosD.IIIFazılBey -- 28 Haziran 2020; 16:20:14 >
  • ona biz 90 larda arpalık diyorduk.

asli görevleri hariç herşeyi özelleştirsin devlet.

• Asgari ücret artmak yerine düşürülmeli. Çok fazla şu an. Asgari ücretliler zaten hallerinden memnun, olan bize oluyor. Herşeyin fiyatı artıyor.

• Alıntı

metni:
    sermaye bu vergiyi cebe atar

Piyasa denetimi, bireysel silahlanma çözer bu durumu.

O sermaye her türlü yükü orta, alt sınıfa yüklüyor zaten. En azından enflasyon olmaz. 5 yıldır 350 dolar maaş yerinde sayıyor. Gerçek asgari ücret 1000 dolar. Millet bunu görmüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackGhost12

Alıntı

metni:
    sermaye bu vergiyi cebe atar

Piyasa denetimi, bireysel silahlanma çözer bu durumu.

O sermaye her türlü yükü orta, alt sınıfa yüklüyor zaten. En azından enflasyon olmaz. 5 yıldır 350 dolar maaş yerinde sayıyor. Gerçek asgari ücret 1000 dolar. Millet bunu görmüyor.

Vergiyi alma sigorta primini alma devlet nasıl kendini sürdürecek. Hem vergi almasa bile maaşları çok artmıyor ki işçi en azıdan memur maaşı kadar almalı. Hem senin dediğin gibi olursa çok kar ettiği halde asgari ücret veren şirketler de aklanmış olur

• Asgari ücretin artması önemli değil , önemli olan alım gücü.5000 TL asgari ücret olsa dolar 12 TL olsa alım gücü gene düşük olacaktır, yani değişen bir şey olmayacaktır.Yapılacak şeyler dışa bağımlılığı azaltıp ihracatı arttırmaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2BDFFB04D

ona biz 90 larda arpalık diyorduk.

asli görevleri hariç herşeyi özelleştirsin devlet.

Ona arpalık diyen kamuya da arpalık der, demek ki arpalık da olabiliyormuş, bunu diyeceğine iyi denetleyeceğiz ve böylece istismar da olmayacak de.

• quote:

Orijinalden alıntı: Deníz

Asgari ücretin artması önemli değil , önemli olan alım gücü.5000 TL asgari ücret olsa dolar 12 TL olsa alım gücü gene düşük olacaktır, yani değişen bir şey olmayacaktır.Yapılacak şeyler dışa bağımlılığı azaltıp ihracatı arttırmaktır.

O zaman senin maaşın da düşsün, sonra da alım gücünün artmasını bekleyelim.

• Çok iyi fikir 💡
    Önce kamulaştırsın sonra şirketin başına güreşçi koysunlar. Çalışanları da çıkarıp yerlerine gençlik kollarındaki işsizleri koydular mı kaymaklı ekmek kadayıfı olur 👍🏼

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlbatrosD.IIIFazılBey

Ona arpalık diyen kamuya da arpalık der, demek ki arpalık da olabiliyormuş, bunu diyeceğine iyi denetleyeceğiz ve böylece istismar da olmayacak de.

Alıntıları Göster

30 yılda tekrar eden yeniden doğanlara anlata anlata bıktığımız bir şey.

1 tl ye kardemiri sattılarda çözebildiler.

denetleyin demek kolay .

başa geçen arpalık diye kullanıyor.

kızağa çekileceklerin iş bankasına atanması

bakana müsteşar atanması gibi bir şey.

bana yüksek maaş versinler vermezlerse kamulaştırılsın .

• Bugün Türkiye'nin kamu borcu, özel sektör borcunun yaklaşık yarısı kadar. Toplam 450 milyar dolar civarı dış borç var. Bugün döviz de bu kadar dalgalanma yaşıyorsan en büyük etkenlerinden biri bu dış borcundur. Elinde yeterli döviz yok ama borçlanmışsın da borçlanmışsın sonuç ortada. Yıllardır cari açık veriyorsun. İhracatın, ithalatı karşılamıyor. Son yıllarda küçülmenin de etkisiyle aradaki makası azaltıyorsun, bu iyi bir şey değil. Olan parayı da inşaat gibi belli başlı alanlara yatırmışsın. Enerji de dışa bağımlısın. Türkiye liberal ekonomik model de hareket eder, sen kamulaştırsın diyorsun, o zaman farklı bir yapıya geçilmesi lazım. Ki o da bir çözüm olmaz. Borcunu azaltmaz, liranın itibarını artıramazsan istersen 10k asgari ücret yap dönüp dolaşır tanesi 10 liradan dometes alır konuma gelirsin.

• quote:

Vergiyi alma sigorta primini alma devlet nasıl kendini sürdürecek. Hem vergi almasa bile maaşları çok artmıyor ki işçi en azıdan memur maaşı kadar almalı. Hem senin dediğin gibi olursa çok kar ettiği halde asgari ücret veren şirketler de aklanmış olur

Alıntıları Göster

Vergiyi alma , sigorta primini alma bu kadar yandaş nasıl doyacak.

Dikkat ette sermaye malı satıp tüymesin , sermayeyi tamamen sağmal inek görürsen bir yerde sütsüz kalırsın.

Adamın birikimine faiz vermiyorsun , para basıyorsun bunu sonu iyi bitmeyebilir.

Yandaşlar ve yandaş memurları o zaman görürüz :)

İşin gırgırı bir yana çalışan her kişinin en az yarı maaşı devlete gidiyor , o nedenle artış devlete yarıyor.

Paralar ne oluyor dersen ejder meyveli smothie.

Ben hayatımda içmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgora -- 28 Haziran 2020; 17:25:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: K4RT4L

Bugün Türkiye'nin kamu borcu, özel sektör borcunun yaklaşık yarısı kadar. Toplam 450 milyar dolar civarı dış borç var. Bugün döviz de bu kadar dalgalanma yaşıyorsan en büyük etkenlerinden biri bu dış borcundur. Elinde yeterli döviz yok ama borçlanmışsın da borçlanmışsın sonuç ortada. Yıllardır cari açık veriyorsun. İhracatın, ithalatı karşılamıyor. Son yıllarda küçülmenin de etkisiyle aradaki makası azaltıyorsun, bu iyi bir şey değil. Olan parayı da inşaat gibi belli başlı alanlara yatırmışsın. Enerji de dışa bağımlısın. Türkiye liberal ekonomik model de hareket eder, sen kamulaştırsın diyorsun, o zaman farklı bir yapıya geçilmesi lazım. Ki o da bir çözüm olmaz. Borcunu azaltmaz, liranın itibarını artıramazsan istersen 10k asgari ücret yap dönüp dolaşır tanesi 10 liradan dometes alır konuma gelirsin.

Lİranın değeri ihracatın ithalatı karşılaması ile düzelir, bunun yolu da tarım ve sanayi de yerli üretimdir, şuan tarım ithalat- ihracat dengesinde açığımız yok, sanayide de açığı kapattığımızda lira değerlenir

• quote:

Orijinalden alıntı: mgora

Vergiyi alma , sigorta primini alma bu kadar yandaş nasıl doyacak.

Dikkat ette sermaye malı satıp tüymesin , sermayeyi tamamen sağmal inek görürsen bir yerde sütsüz kalırsın.

Adamın birikimine faiz vermiyorsun , para basıyorsun bunu sonu iyi bitmeyebilir.

Yandaşlar ve yandaş memurları o zaman görürüz :)

İşin gırgırı bir yana çalışan her kişinin en az yarı maaşı devlete gidiyor , o nedenle artış devlete yarıyor.

Paralar ne oluyor dersen ejder meyveli smothie.

Ben hayatımda içmedim.

Alıntıları Göster

Sermaye malını satıp tüyebilir, zaten kamulaştırma istedim ben.

• quote:

Sermaye malını satıp tüyebilir, zaten kamulaştırma istedim ben.

Alıntıları Göster

Ne yapacaksın yönetime Hamza ile Ebu Bekir'i mi atayacaksın ?

Adamların bir kendilerine bak birde İslam tarihindeki aynı ismi taşıyanlarına bak.

Bak benim işletmem en az ayda 40-50000 kdv devlete iletiyor , vergiler tam.Vergi yatırırken gördüm bir inşaat holding'i meşhur bizim 5000 tl azımız vergi ödüyordu.

Rakiplerim benden 2-3 kat fazla kazanıp ,benim çeyreğim vergi ödemez.

Her darbe bana geliyor adamlara gelmiyor , ben gidersem vergiyi bu adamlardan na'sıl alırsın ben bilmem.

Kayyum desen , kayyum 450000 tl'lik kuruyemiş yemiş ne ifade ediyor.Ben söyleyeyim 450000 tl açık var , kuruyemişçide de girişi olup , çıkışı olmayan mal ve kdv fazlası var.Vergi kaçakçılığı.(164550 tl imiş kuruyemiş habere baktımda)

Benden uyarması.

Yahudi sisteminin devam etmesi için yahudi olmayanlar (gentile) gereklidir.

Akp içinde aynısı lazım.Daş yer o yandaşlar ve yandaş memurlar :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgora -- 28 Haziran 2020; 17:40:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mgora

Ne yapacaksın yönetime Hamza ile Ebu Bekir'i mi atayacaksın ?

Adamların bir kendilerine bak birde İslam tarihindeki aynı ismi taşıyanlarına bak.

Bak benim işletmem en az ayda 40-50000 kdv devlete iletiyor , vergiler tam.Vergi yatırırken gördüm bir inşaat holding'i meşhur bizim 5000 tl azımız vergi ödüyordu.

Rakiplerim benden 2-3 kat fazla kazanıp ,benim çeyreğim vergi ödemez.

Her darbe bana geliyor adamlara gelmiyor , ben gidersem vergiyi bu adamlardan na'sıl alırsın ben bilmem.

Kayyum desen , kayyum 450000 tl'lik kuruyemiş yemiş ne ifade ediyor.Ben söyleyeyim 450000 tl açık var , kuruyemişçide de girişi olup , çıkışı olmayan mal ve kdv fazlası var.Vergi kaçakçılığı.(164550 tl imiş kuruyemiş habere baktımda)

Benden uyarması.

Yahudi sisteminin devam etmesi için yahudi olmayanlar (gentile) gereklidir.

Akp içinde aynısı lazım.Daş yer o yandaşlar ve yandaş memurlar :D

Alıntıları Göster

Bu kaçakçıların kaçırdığı vergi gelirleri kamulaştırma ile birlikte işçiye aktarılır.

• Nasıl bir kamulaştırmadan bahsediyorsun? SSCB gibi mi? Çin gibi mi? Orada da elit tabaka kaymağı yer yine alt taraf ezilir. Şimdi özel sektöre güvenmiyorsan o zaman da makamlara gelenlerin senin çıkarını gözetip gözetmeyeceğini nereden biliyorsun? İki ucu b.k değnek. Önce ahlak olması lazım. Ahlak olmadan istersen dünyanın en iyi sistemini getir nafile.

• quote:

Orijinalden alıntı: K4RT4L

Nasıl bir kamulaştırmadan bahsediyorsun? SSCB gibi mi? Çin gibi mi? Orada da elit tabaka kaymağı yer yine alt taraf ezilir. Şimdi özel sektöre güvenmiyorsan o zaman da makamlara gelenlerin senin çıkarını gözetip gözetmeyeceğini nereden biliyorsun? İki ucu b.k değnek. Önce ahlak olması lazım. Ahlak olmadan istersen dünyanın en iyi sistemini getir nafile.

Çin'de kapitalizm var, SSCB ise kendi elitini oluşturdu, ikisi de başarısız.

Ben kamulaştırılan yerlere işçiyi sınavsız alalım demedim ki.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.