Şimdi Ara

Asgari Ücrete Zam Gelirse Her Şeyin Zamlanacağını Söyledik (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
0
Favori
10.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
105 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Kardeşim bırak böyle cahillere laf anlatılmaz. Herşeyi bildiğini sanan ama hiç birşey bilmeyen işsiz güçsüz klavye delikankanlıları bunlar. Hayatında para kazanmak nedir bilmez gelir paranın tarihini anlatır. Sende 2 kelime tartışayım dersin insanca hemen bloklar çünkü karşı görüşe saygısı ve tahammülü yoktur. O klavyenin arkasından hiç kalkmadığı için herşeyi kendi dünyası kadar sanıyor. Boşa kürek çekme git bir başka insana laf anlat.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Entel Maganda kullanıcısına yanıt

Zengin ülke dediğin yunanistan bulgaristan mı? Şakamısın dostum döviz yüksek diye burda paraları değerli yoksa onlarda fakir. Yunanistan beslemesini bizle bir tutma lütfen

• Musty86 M kullanıcısına yanıt

Yunanistan vatandaşı senden iyi yaşıyor gerisine gerek yok.

Besleme hali ile senden iyi yaşıyorsa normal halini düşünemem.

ne yunanistanı birader ben öyle bir şey dedim mi

• Entel Maganda kullanıcısına yanıt

Pardon senin yorumuna cevap verene yazacaktım yanlış olmuş

• TulparHAN kullanıcısına yanıt

Ya anne baba parasıyla yaşayan ergen gibi düşün. Öyle parayla yaşamaktansa kendi paranla yaşamaktan bahsediyorum. Sen anne baba parasıyla yaşayabilmeyi arzularsın orası sana kalmış.

Arkadaşım ne fark eder ?

Ben burada maaşımla telefon alamıyorum SÖZDE "BATIK YUNANISTAN" 1 asgari ücreti ile iphone 12 alıyor. Adamların yaşam standartı çok yüksek. Benim için yaşam standartının yüksek olması yeterlidir.

Anne,Baba parası edebiyatı yapmaya gerek yok.

Kardeşim haklısında bizim paramız değersiz. Birim olarak 2800 adet paramız onlarda 300 para ediyor. Adam zaTen asgari 500 verse senin mühendisin kadar alıyor. Birde vergiler insanlık dışı olunca adam buraya geldiğinde tabi kral sanar kendini. aynı şeyleri tartışıyoruz

Bak işte adam buraya geldiğin de krallar gibi yaşamıyor. Kendi ülkesinde de krallar gibi yaşıyor. Benim ülkeme gelmesine gerek yok.

Kendi ülkesinde 500-700 euro alıyorsa krallar gibi yaşar.

Türk Parası değersiz. + çok fazla vergi var.

Bende diyorum ki değersiz Türk parası ile yaşamaktansa Yunanistan gibi yaşamayı tercih ederim. Gelecek kaygısı,Geçim derdi olmaz.

Yunanistan şurası buyur git kardeşim tutan yok. Allah aşkına ne yunanistan güzellemesi yaptın ya. Ülken hakkında 2 güzel şey söyle desek "misafirperver"den öteye gidemicen. Neyse cevap yazmayım diyorum ama yazdırıyorsun illa.

Bütün anlattıklarının karşılığı paramız değersiz. Bu kadar basit. Vergiler ayrı dert ama işin temeli paramız pul. Lamı cimi yok

• ne kadar zaman önce uyarmışız hey hey

• Zam gelmeden söylentisi bile fiyatları arttırıyor. Welcome to Türkiye

• Asgari ücrete zam gelmesi en başta asgari ücretle çalışanı tehdit ediyor

Adamın işletmesinde 3 asgari ücretli var diyelim . Bu sene seçim ile birlikte 8-9 bin arasında olması bekleniyor. Ortalama bir işletme imkanı yok ayda 24-27 bin arasındaki maliyeti veremez. Mecbur birini çıkartacak ve çalışanlar için şartlar daha da kötüleşecek.

Onun haricinde en basitinden kira zıplar. Temel gıdalara zam yapıştırılır ki zaten ekmek 7.5 tl olacakmış.

Kısacası 2023 çok daha sert ve çetin geçecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Violet Evergarden -- 7 Kasım 2022; 16:32:21 >
  • Violet Evergarden kullanıcısına yanıt
    2023 ün ilk 6 ayı öyle geçer. ama seçimlerde akıl ve mantık kullanırsak, sonraki 6 ay toparlanma başlar. yine gidip, ekonominin içinden geçtikleri halde, "ehonomi çoh eyi" diyenlere oy verirseniz, yazmama bile gerek yok. bugünleri bile mumla ararız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1234Rambo kullanıcısına yanıt

mansur seçildiği gün TL tarihte görülmedik bir değer kazancı yaşayacak

dolar muhtemelen 10 liraya inecek

YTD

• Bir ülkede asgariye zam sadece ve sadece ülkenin yıllık büyüme oranı seviyesinde verilebilir.

Bunun üstü direkmen enflasyondur.

• Asgari ücrete gelen zamla birlikte her şeye zam gelir bu yeni bir olay degil…yalıkız eskiden asgari zamma kadar çogu şeye zam gelmezdi yani asgari ücrete 1 kere zam geliyor gıda vs giyime 12 ay durmaksızın zam geliyor aradaki fark bu…. Bu zamların yüzünden asgari ücretde misli misli zamlanıyor …bu döngü böyle devam edecek sonra ekmak almaya bir poşet parayla gidilecek…. Hükümet enflasyonu durduramıyor durdursa zaten asgari ücrete bin tl zam yaparlardı…. Yani şu an ekonomi greni patlamış tır gibi ilerliyor……….

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz006 -- 8 Kasım 2022; 15:12:43 >
  • Asgari ücrete zam geldi diye sevinenler var kime neyi anlatıyosunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.