Şimdi Ara

Asgari ücret konusunda çıldırmışlar. Sizce ne kadar olur yeni yılda (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
357
Cevap
1
Favori
24.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ne yapsın adam asgari ücretle çalışıyor diye cinsel organını mı kesip atsın şaka bir yana ben anladın senin demek istediğini ama eğer birşeyler düzelecek diye beklersen bu hayatta hic birşey düzelmez adam'da hayatın bir ucundan tutmuş evlenmiş cocuk yapmış en doğal hakki ve dunyanın en normal olayı başımızdakiler yüzünden insanlar hayatını yaşayamayacaksa bu onların suçu değil saray'da ejderha meyvası yiyen kişilerin suçudur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Stand Alone kullanıcısına yanıt
    Evet kardeşim ülkeyi asgari ücretli çalışanlar batırıyor. Nasıl ve neden bu çıkarımı yaptın bize anlatsana ?

• Stand Alone kullanıcısına yanıt
    Evet kardeşim ülkeyi asgari ücretli çalışanlar batırıyor. Nasıl ve neden bu çıkarımı yaptın bize anlatsana ?

• muaz1984 kullanıcısına yanıt
    o anlatamaz. işveren olduğu için paraları cukkalamanın derdine düşmüş insanların evine ekmek götürmesi umrunda değil işi görülsün yeter. ama sorsan bütün ülke birlik olmalıyız zırvalarını söylerler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghostweb -- 29 Kasım 2019; 22:51:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghostweb

hiç bişey okumadan papağan gibi aynı şeyleri yazıyorsunuz. ne alaka kardeşim asgari ücretle ekonominin kötü olmasının. tamamen hükümetin beceriksizliği. üretimi sıfır olan bir ülkenin asgari ücreti 100 tl olsa ne olur olmasa ne olur
    Hocam sürekli asgari ücretin artmasını istediğinizi belirten mesajlar atmışsınız ama bu nasıl olacak? Kimden çıkacak o fazla para? Sürekli patronlar şöyle böyle demişsiniz ama bu argümanlar da komik değil mi sizce? Küçük işletmeci diye bir şey var ve ülkenin çoğunu bunlar oluşturuyor. Son 5 senedir asgari ücret sürekli artarak 2bin liraya geldi ama 5 sene içinde hep bir önceki seneyi aradık.
  • ben asgari ücretin artması çözümdür demedim. ülkedeki ekonomi stratejisi sıfır. üretim sıfır. buna sadece hükümet çare bulabilir ama onların tuzu kuru olduğu için hiç zannetmiyorum çözüm bulacaklarını bulmuyorlarda. zaten çözüm bulacak olsalar herşeyi satmazlardı.
  • Zam'ların asgari ücret ile alakası yoktur hangi IQ seviyesi düşük bunu çıkarttı ise forumda kulaktan kulağa o şekilde gidiyor senin asgari ücretin hic artmasa bile mtv vergin'den tutun'da yakıt elektrik su gibi herşeyine zam yine gelir bugun kullandığın internet giyim yiyecek icecek zamları asgari ücrete göremi yapılıyor sanıyorsunuz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ghostweb

ben asgari ücretin artması çözümdür demedim. ülkedeki ekonomi stratejisi sıfır. üretim sıfır. buna sadece hükümet çare bulabilir ama onların tuzu kuru olduğu için hiç zannetmiyorum çözüm bulacaklarını bulmuyorlarda. zaten çözüm bulacak olsalar herşeyi satmazlardı.
    Yapabilecekleri en iyi şey asgari ücrete dokunmadan gider kalemini sabit tutmak. Aslında bunu yapmak çok zor değil, belediyeler bile nasıl tasarruf yapıyor düzgün yönetimle gördük. Tabiki gerçekte olacaklar bunlar değil. Asgari ücreti 2250 yaptık diyecekler ama gider kalemleri çok daha yüksek oranda artacak, her sene olduğu gibi. Elbet bu düzen sona erecek ve herşeyi satanlar gidecek. Olan bize oldu maalesef. Başa getirenler sağolsun.

• Asgari ücreti artırıp yada azaltmak çözüm değil. Alım gücümüz çok düştü, paramız çok değer kaybetti. 200 liralık bir zam gelir ortalama.

• quote:

Orijinalden alıntı: Philae

2019 yılında yapılan zam hakkında:
    Asgari ücrete yapılan yüzde 26,05 oranındaki artış net 417 TL olurken bu tutarın işveren maliyetine yansıması 620,99 TL olmaktadır.toplam iveren maliyeti 3000 TLdir

Şu anki asgari ücrete %15 civarı bir zam işverene maliyeti toplam 4000e yaklaşır. Bu rakamı da kaç işveren ödeyebilir?
    vergiler çok yüksek. işverenden de işçiden bir ton vergi alınıyor. Büyük bir "vergi takozu" var. OECD bizi bu konuda DEFALARCA uyardı.

Vergi takozu yapılan zamlarla iyice artıyor. Bu durumdan çıkışın tek yolu, devletin kemer sıkmaya giderek, vergileri azaltmasıdır. Ülkenin yarısından fazlası ücretli çalışıyor. Ücreti yetmezse nasıl alım yapsın alım yapmazsa işveren niye üretim YAPSIN. Bu durumdan bir çıkış gerek. Yoksa ne istihdam olur ne de büyüme. EKONOMİK DURGUNLUĞA GİRECEĞİZ.

Genç işsizlik KORKUNÇ ŞEKİLDE artıyor. Türkiye genç bir ülke ancak vergilerden para kazanamayan işverenler istihdam yaratamıyor. Üretim düşüyor. İşsizlik artıyor. ÇOK YAKINDA BU ÜLKE ÜRETEMEZ HALE GELECEK, ARTAN DÖVİZ KURU BİLE İHRACATI SAĞLAYAMAYACAK, ÜRETİM YAPMANIN BİR MANASI KALMAYACAK.SEN ANCAK ÜLKENİ YATIRIMA UYGUN HALE GETİRİP YABANCI YERLİ YATIRIMCIYI ÇEKEBİLİRSİN. BUNLAR OLMAYINCA EKONOMİ DOMİNO TAŞI GİBİ YIKILACAK. BU HALİYLE 2023Ü ZOR GÖRÜRÜZ!
    Bu yazının doğruluğu ne forumun nede siyasetçilerin

ilgisini çeker . Sorun aslında doğrunun ve adaletin

kimsenin ilgisini çekmemesidir

• Umarım 2500 den aşağı olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackGhost12

Populist politika mahvetti piyasayı. İthalat bağımlısı, cari açık düşkünü oldu ülke. Borç parayla saçma inşaatlar, israflar yapıldı. Sonuç 7.500.000 işsiz. 50.000.000 yoksul. 8.000.000 evsiz.
    Popülizm her daim vardı bu ülkede. Sadece 2002 yılının hemen akabininde olmadı.

2001 krizi genel olarak yıllardır sürdürülen popülizmin sonucunda çıktı. Cari açık ilk kez uzun soluklu fazla verdi. Aslında ülkenin normali buydu. Ama enflasyon patladı bu seferde. Enflasyonu iyileştirme için özelleştirme yaptılar. Oldu. Ama bu seferde üretmeden tüketime girdi. Ve ithalat patladı ve tekrar cari açık oluştu.
    Ülke hep aynı teranede. 2018 ağustos krizinden sonra cari fazla veriyorduk şimdi yine açığa döndü. Yani sürdürülebilir bir cari denge yok. İllaki büyüme için açık verecez. Yani tüketerek büyü ve borçlan sarmalı.

Bu fasık daireden çıkaracak tek yol ayaklarımızı yere basmaktır. Uçmak kaçmak değil. Birileri halka senin asgari ücretin bu kadar gidip şu kadarlık harcama yapma diyebilmeli. Gerçi şimdikiler bunu vergi ile diyorlar.

• 2200 2250 yaparlar en fazla

• bikereismiguzel kullanıcısına yanıt
    Bir ülkede bir insan asgari ücretle 1 çocuk yapamıyorsa 3 kişilik bir aileyi gecindiremiyorsa burda suç vatandaşta değildir. Adam 7 8 çocuk yapıp ağlasa haklisin .

• Artmasın diyenlerde ayrı bi kafa yaşıyor herhalde, yok efendim asgari ücret artarsa herşeye zam gelecekmiş. Zamın nedeni kur şokları, enflasyon, faiz vs değil, asgari ücret zammı 10 numara tespit...
  • Asgari ücreti çok arttırdık iyi olmadı diye homurdanıyorlardı.Ne yazık ki 5 kuruş arttırmasalar bile şaşırmam.
    Enflasyonu dizginleyip faizleri düşürcekler ya üçkağıt ekonomisyenleri bu da emekçi kesimden çıkacak..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Wilter kullanıcısına yanıt
    makarna yemekten vucuttaki dusunme organina yeterli vitamin gitmemiş herhalde.dünya liderimizin emriyle 2 sene sonra emekli olabiliyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BasbugAtaturk -- 30 Kasım 2019; 1:28:32 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türk-iş mi Sarı Sendikanın Türkiye'de ki en büyük örneği. Başkan kendisi kaç para maaş alıyor onu bir söylesin? Üyelerinden aldıkları aidatlar ve anadolu otel lerden kaç para kalıyor onu da bir söylesin? Patrona karşı kaç işçiyi savunuyorlar onu da bi söylesin hele...Zam falan kolay işler.
  • Aha buraya yaziyorum %8 den fazla arttirmayacaklar

• quote:

Orijinalden alıntı: BasbugAtaturk

makarna yemekten vucuttaki dusunme organina yeterli vitamin gitmemiş herhalde.dünya liderimizin emriyle 2 sene sonra emekli olabiliyorsun.
    SDHKJFLSDHJFKSLFJHSKGLFSDGJKDFL tmm knk sen biliyosun doğrusunuhttps://teyit.org/yeni-yasaya-gore-2-yil-milletvekilligi-yapanlarin-emekli-sayilacagi-iddiasi/
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.