Şimdi Ara

Asgari ücret konusunda çıldırmışlar. Sizce ne kadar olur yeni yılda (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
357
Cevap
1
Favori
24.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu hükümet tencereyi kaynatamiyor acilen yapılacak ilk seçimle hükümetin değişmesi gerek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bazı arkadaşlar asgari ücretin değil alım gücünün artması gerektiğini söylemiş. Ne kadar doğru söylediğine şöyle bir örnek vereyim. Londra'dayım, burada asgari ücret 1800 pound gibi bir rakam. Ve adam bu paranın yarısıyla iphone 11 alabiliyor. Bizimkilerin bu telefonu almak için yemeden içmeden para harcamadan 5 maaş biriktirmesi gerekiyor. Umarım yeterince açıktır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bizim turk yatirimcilar cahil, ondan boyleyiz :D
    5 sene once 200k ya aldigi arsa bu sene 350k olmus, fiyati artti diye seviniyor
    farkinda degil gerizekali; 5 sene once 75 kurus olan ekmek, su dene 1.5 lira
    ya da o sene aldigi camel white 6 lirayken, su an 15 lira
    ulkenin zengini bile zekasiz.. akp nin allah bin belas.....

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Wilter kullanıcısına yanıt
    makarna yemeye devam

• Artmalı mı, artmamalı mı diye değil, niye geçinemiyoruz diye düşünmeliyiz. Avrupa iklim değişikliği yüzünden acik durum ilan etti biz hala kira ödeme, karnını doyurma derdindeyiz.

• cevo_61 kullanıcısına yanıt
    Asgari ücretle 3 5 çocuk yapanlara ben de karşıyım ama adam evlenip 1 çocuk yapmışsa bunun sorgulanacak tarafı yok temel yaşam gereği gibi bi şey bu.

• TCMB ekim ayına 8.55 enflasyon çekmişti bu demek ki 2200ü geçmez. Allah bu milletin yardımcısı olsun.

• eee nasıl gidiyor serbest pazar ekonomisi? Eğleniyor muyuz?
  • Eleştirmeden önce okursan sevinirim insanlar konuşa konuşa biliyorsun !!!

Eğer zam olacaksa artmasın bu seviyelerde kalsin artacaksa İşçisi emeklisi herkese artsin tek bir kesime arttırıyorsunuz emekliye olan oluyor asgari ucret altinda maaş alan emekli var mecburen gidip çalışıyor çalıştığı içinde genç kesim işsiz durumda işverende o.ç emekli diye sigorta yapmaz işine gelir yapan kurumsallar var onlara birsey demiyorum

Yani artsa asgari ucret sigara kafadan en az 15 olur dolmuş otobüs zam gelir ziraa benzine geldikce

Yeni vergiler cikar khk ile zor birsey degildir herhalde

Biktik artik zamdan geçim sıkıntısından yalakalardan insan gibi yaşayalım istiyoruz cok mu zorla

İntihar edenler var tecavuz edilen kadinlar hatta hayvanlar var bu ülkede yazik insanligimdan utanıyorum bir babanin evine bir şey alamamış olması cok ezik birsey olsa gerek

Şehit olan oglunun haberini ayakkabı sandığında alın teri dökerken alan babalar var bu ülkede

Alıştık bunlara maalesef alismak istemedim hiç ama toplum içinde koyun misali sürü psikolojisiyle alıştırdılar bizi

Sadece avrupada yaşayan alim gücü yuksek olan ülkeler gibi olalım

Neden uretim yapan fabrikanı satip dışarıdan ürün alirsin ki

Herseyi akp yapti diyemiyorum artik iyi bir muhalefet yok ve siyaset çok kirli ses ve görüntü olarak

Boşverin partiyi siyaseti ne kazandırıyor, diyeceksiniz şimdi imzanda Atatürk var Pis Chp li

Çok şükür chp beni işe vs yerleştirmedi kendi çabamla çalışıyorum iktidar yanlisi bir yerde emegimi satip hayatimi sürdürebileceğim ücretimi alıyorum vergimi veriyorum yani kisaca bu ulkenin vatandaşıyım

İktidar yanlısı olduklarına bakmayın bu sene çok kişiyi isten çıkarttılar

Yani ne kadar yanli olursan ol birgun senide buluyor

Seni de çıkartsalardı diye söylenenleri duyar gibiyim işimizi şükür hakkiyla yaptığımız için yaniiii diğerleri yatarken biz çalıştığımız için iş yürüyor hani bilmem anlatabildim mi

Konu dagildi

Neyse demem o ki asgari ucreti 5000 de yapsaniz asgari ucretin altinda evinin kirasını ödeyemeyen emekli insanların var olduğunu ve birgun sizinde emekli olacağınızı (insallah) unutmayin

(Uykularim kaçıyor bunlari düşünmekten gelecek kaygısı hep var )

• Asgari ücretin artması iyi Bi olay değil.. Enflasyon iyi Bi olay değil ücretin artması enflasyona bağlı esas mesele enflasyon. Onu düşürelim asgari ücrete zam yapacağımıza ama bu saatten sonra bok düşer mecburen zam gelecek sonra herşeye zam gelecek nereye kdr gidecek bilmiyorum 1 dolar 1 çuval TL olana kadar mı.

• Asgari ücret 2500 TL çok diyenler... Ne diyeyim bilemedim.
    İnsanca yaşamanın standartini hiç yasamadiklari için bu para onlara çok gelebilir.. A101 de 30 bin işçi varmış hepsine 300 TL zam yapsa olurmuymus :) Bu yorumu okuyunca pes dedim.. Uzun lafa gerek yok.. 20 yıl öncesinin alım gücünün yarısını bile yok..

• Tutturmus millet bence artmamali diye..Ya kardesim hadi artmadi diyelim, bu durum devletin herseye yine zam yapmasini sence durdururmu?Kim veriyor bu garantiyi de artmasin diyorsunuz..

• quote:

Orijinalden alıntı: Tek_Kisilik_Muhalefet

Oldukça riskli bir iddia çünkü seçim Yok

Alıntıları Göster
    Her yıl dediğim çıktı, bu yıl da çıkacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: collossus

eee nasıl gidiyor serbest pazar ekonomisi? Eğleniyor muyuz?
    OK commie
  • Ahah 2500u duyunca dukkani olan yaninda asgari ucretle isci calistiran tayfa aglamaya baslamis

• Asgari ucret zammı herşeyi zamlandiri diyen geri pardon ileri zekalilar. Sanki asgari ucrete zam gelmese hic bir seye zam gelmeyecek saniyorlar. Aklinizi seveyim.

• ülkede nakit para yok
  • İster kızın, ister kızmayın, asgari ücretli demek köle demektir, Size soruyorum kölelere hangi devirde değer verilmiştir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: muaz1984

Evet kardeşim ülkeyi asgari ücretli çalışanlar batırıyor. Nasıl ve neden bu çıkarımı yaptın bize anlatsana ?
    Asgari ücretli kesim vasıfsız sınıftır ve işveren için en büyük yükü oluşturur. Kaldı ki 2020 TL olan asgari ücret işveren için 3000 TL maliyet ile sonuçlanıyor. Kaç tane işveren 3000 birimlik katma değerli hizmet ya da üretimi asgari ücretliden sağlıyor peki... Yanıtı çok belli de ağzımı bozmak istemiyorum.

Yatın kalkın da bu ülkede asgari ücret diye bir şey var, ona dua edin. Çoğu asgari ücretli bence onu bile hak etmiyor.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.