Şimdi Ara

ASGARİ ÜCRET İLE GEÇİNMEK (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
435
Cevap
5
Favori
29.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
231 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merak ettiğim şu: Bu ülkenin refah seviyesi ne zaman yükselecek? Gerçekten merak ediyorum. Bu millet 14 sene gibi bir süre vermiş ama bunlar verilen süreye bu kadar zam yapıyorsa (Arttırıyorsa) bilemiyorum..

Ama bugün nereye gidersem gideyim Özellikle eskilerden rastladığım amcalar bu ülkede bir tek en çok zammı Rahmetli Erbakan yaptı diyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1881-1938

Hastane sistemine katılmıyorum mesela. Ortopedi için randevu alacaksın ama randevular 2 hafta sonrasına veriliyor sabah erkenden gitsen sana randevun yok diye geri çeviriyor bir MR çektireceksin 1 ay belki 2 bu il ilçeye göre değişir sistem de problemler mevcut.

Almanya da bu yardımlara karşı bizde bahçesine traktör tırpan motoru vurmadan mazot parası alan, fındık bahçesine gübre atmadan yer parası alan, merkezi sistemli evde oturup kömür yardımını kimsesizlere satan, evli olup sırf ölen anne babadan kalan maaşı alabilmek için boşanmış gibi gösteren insanlarla dolu. Helalinden çalışmak kadar güzeli yok şu dünyada.

Not: Örnek almaya çalışıyoruz ilerlediği yolda =)

Bimukabele kesinlikle katılıyorum. Hastaneler gerçekten çok geç randevu veriyor. Hadi randevuyu aldın oradan da test falan yapıyorlar. Sonra şu bölüme kaydınızı açıyorum diyor haydaa oraya da randevu alıyorsun yine bekliyorsun. Aradan bir 15 gün daha geçsin. Sonra o bölüme git dandik çömez bir doktora denk gel ve bir şeyin yok diye geri gönderil.

Yazık ihmakarlık sebebi ile çoğu kişinin canı yanıyor :(

• Sevgili dostum. Gercekten çok büyük bir iş basariyorsun asgari ücretle aile gecindirmek belkide bu hayattaki en zor şeylerden biridir. Allah yardımcın olsun. Şımarık veletlerin söylediklerni kafana takma. Onlar seni asla anlayamaz, bu hayatın tokadını yemeyen kimse seni anlayamaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allah hepimizin yardımcısı olsun. Bu şartlar altında yaşamak zorunda olduğumuz için. Mesela benim 2 evladım var. Biri 7 yaşında diğeri 1. Devlet hastanesine gittiğimiz zaman verdikleri ilaçların çoğunu devlet karşılamıyor. Birde aldığın şey ilac kapsamında değilse hiç karşılamıyor. (gaz sancısı, süt arttırma, burun aspiratör vs gibi) bez mama. Velhasıl kelam lafı uzatmayalım. Giderek daralan bir bütçe ile yaşamaya devam.

• Allah sizlere yardım etsin. Yokluk görmeyenlere yaşamayanlara her şey normal geliyor. Zor çok zor. Öğrenciyken parasız kalmaya benzemiyor bu işler.
  • Sen de aklını kullanıp, kendini geliştirip asgari ücretle çalışmak zorunda kalmasaydın. Ayrıca asgari ücret aile geçindirmek için hesaplanmaz, TEK KİŞİ İÇİN hesaplanır.
  • Ben anadoluda 4000 tl altı kazanan ev olduğuna inanmıyorum.
    Müge anlıya çıkan bütün anadolu , dolandırıcılara en azından 50 bin kaptırıyor,evlenmek için 50 bini bir çırpıda çıkaran bir halk parasız değildir.
  • blue7 kullanıcısına yanıt
    Bu saatten sonra asgari ücret 1000 lira olmuş benzin 10 lira olmuş zerre umrumda değil biliyor musun? Beln de bu gemideyim ve batıyorum evet, ama ben elimden geleni yaptım, sesimi çıkardım. Doğa yokedilmesin parklar avm yapılmasın diye, fettullahla iş birliği yapılmasına bağırdım. Kötü giden ekonomiye,berbat dış politikaya, düşen alım gücüne, çiftçinin besicinin mağdur edilmesine karşı ses çıkardım sokakta. Bunu yaparken polisime taş atmayı bırak kötü laf bile etmedim, cop yedim gaz yedim belki ama bu bana hiç koymadı onlar sadece görevini yapıyordu. Bana dokunan neydi biliyor musun? Hakkını savunduğum asgari ücretlinin,çiftçinin kendini güden şahsın peşinden gitmeye devam edip, beni ateist terörist ilan etmesiydi. Şimdi diyorum ki ben neden bu insanlar için canımı tehlikeye attım. Ne diye plastik mermi alnımın az aşağısına gelse gözümü kaybedecektim. Değmezmiş hocam bu millet benliğini kaybetmiş artık, hiçbirşey yapamazsınız siz de upraşmayın artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simerazzı -- 7 Şubat 2018; 0:16:15 >

• Şimdi konu sahibi asgari ücretle geçiniyorum diyor ama ben anlamadım ne yiyor?

Asgari ücretli adam aidatlı 600 liralık dairede oturmaz, digitürk almaz, internet bağlatmaz, doğalgazlı evde oturmaz. Daha doğrusu bunları YAPAMAZ. Zira para ortada.

Sanırım konu sahibi fotosentez yapabiliyor. Zira anlattığına göre ayda 26 lira ile geçinmeyi başarıyor.

Asgari ücret insani yaşam sınırının altındadır. Bugün İstanbul hariç büyük şehirlerde 2500 lira altı yaşanamaz demektir. İstanbul ise 3000 lira altı.

1600 ile geçiniyorum diyen insan olamaz büyük şehirde. Bir ailenin imkanı yok geçinmesi için. Bekar adam ya da evi olan anca yaşar. Nefes almak yaşamak o kadar yaşar. Bedenen yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: gcb1903

Şimdi konu sahibi asgari ücretle geçiniyorum diyor ama ben anlamadım ne yiyor?

Asgari ücretli adam aidatlı 600 liralık dairede oturmaz, digitürk almaz, internet bağlatmaz, doğalgazlı evde oturmaz. Daha doğrusu bunları YAPAMAZ. Zira para ortada.

Sanırım konu sahibi fotosentez yapabiliyor. Zira anlattığına göre ayda 26 lira ile geçinmeyi başarıyor.

Asgari ücret insani yaşam sınırının altındadır. Bugün İstanbul hariç büyük şehirlerde 2500 lira altı yaşanamaz demektir. İstanbul ise 3000 lira altı.

1600 ile geçiniyorum diyen insan olamaz büyük şehirde. Bir ailenin imkanı yok geçinmesi için. Bekar adam ya da evi olan anca yaşar. Nefes almak yaşamak o kadar yaşar. Bedenen yani.

asgari ücreti 2500 liraya çıkartalım da ülke ebesininkini tersinden görsün. İşverenler olmadan bir hiçsiniz, HİÇ! asgari ücret 2500 liraya çıktığı an çalışanların yarısını işten çıkarmak zorunda kalırız, bu da üretilen ürünün fiyatlarına yansır. Gıda sektörü için konuşuyorum, bir de inşaat var ama o ayrı mesele.

• Anadolu halkı kirli çıkındır,siz bakmayın fakiriz edebiyatına..
  • gcb1903 kullanıcısına yanıt
    Dogalgazın olmadığı ev dusun. Ocak tuplu şohben elektrikli ısınma komurlu bunları dusununce doğalgaz en ucuz yakıt su an kucukken böyle bir evde yaşadım hangisi hesaplı bilirim. Gıda temizlik diye giderin olduğunu yazdım günlük 1 simit yemiyoruz herhalde.

• İşveren işçinin mesaisini vermsin primini vermesin sigortayı asgariden yatırsın altına bir jeep oğluna iphpne x hanıma pırlanta alsın sen tut işveren olmadan bir hiçsin de. Sen şunu de soyle bana eskiden iş işverene muhtaçtı şimdi işveren işçiye muhtaç kalifiyeli eleman yok cunku

• Hocam asgari ücretle iki kişi sıkıntılı olsa da geciniyorsunuz. burdakilere aldanmayin , siz onlardan daha bilinçli bir bireysiniz tavsiyem eşinizin el işi gibi oturduğu yerden çalışabileceği bir ek gelir kaynağı bulmanız , bu sayede rahatlarsiniz

• Maddi durumum çok şükür.

Digitürk kullanmıyorum

+turkcel hattım hiç olmadı, bimcell kullanıyorum 2 ayda bir 25 tl yüklüyorum, bir ay bedava internetini bir ayda 16 liraya paket yapıyorum.

Merak ettiğim telefonunuzda üst model bir telefon mu?

Arkasaşlarım haklı, ben bilmiyor muyum evlenmesini?

• Malvolorne kullanıcısına yanıt
    Yazdıgın hesap sudur 3 kişilik aile 3 u dw çalışıyor ise eve giren para 5000e yakın olur miss gibi ya teksen ?

• quote:

Orijinalden alıntı: 1881-1938

İşveren işçinin mesaisini vermsin primini vermesin sigortayı asgariden yatırsın altına bir jeep oğluna iphpne x hanıma pırlanta alsın sen tut işveren olmadan bir hiçsin de. Sen şunu de soyle bana eskiden iş işverene muhtaçtı şimdi işveren işçiye muhtaç kalifiyeli eleman yok cunku

doğrudan 80 dolaylı yoldan 200 kişiye iş imkanı sunuyoruz bırak ta istediğimiz gibi harcayalım parayı, aklınızı kullanıp siz işveren olsaydınız.
  • Devletten vergi kaçırıp 80 milyonun hakkını yeneyen bir işveren görmedim ben adam din haç malzemesi satıyor tutmuş bu vergiyi indirelim diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1881-1938 -- 7 Şubat 2018; 0:29:34 >
  • 1881-1938 kullanıcısına yanıt
    Vergi kaçırdığımızı nereden çıkardınız? Nedir bu çekememezlik ve "bende yok, bari olana bok atayım" durumu?
  • Allah yardımcın olsun, alt sınıf her zaman harcanabilir çünkü ülkeyi resmen sınıflara böldüler. bizde 100 liranın 57 vergiye gider onlarda ise vergi indirimi ile ekstralı olarak ödenir bknz Cengiz holdingmidir nedir...
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.