Şimdi Ara

ASGARİ ÜCRET İLE GEÇİNMEK (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
435
Cevap
5
Favori
29.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
231 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ancak kadın erkek asgari ücret alsa iyi geçinilir. Gerçi bu zamanda kadının çalışmaması büyük saçmalık.
  • Stand Alone kullanıcısına yanıt
    25 yıllık bir öğretmen 3700 lira maaş alıyor. bir hemşire de aşağı yukarı aynı şekilde.. bu insanlar evlenmesin mi? hepsini geçtim bir ev almaya kalksalar zaten 25 yıl çalışmaları lazım. 25 yaşında öğretmen olsa 50 yaşında ev sahibi olacak. e bu adam-kadın hayatını 50 yaşında mı kuracak? 60da da ölür heralde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyazakbil

ben olsam ne yapardım ... bu arada bende lüks yaşamıyorum onu belirteyim

İNTERNET 58,00 TL / iptal edilmeli bence gerek yok / çok gerekirse internet kafeler var
    AVEA FATURA 27,00 TL BENİM / cep telefonu gereksiz iptal
    TURKCELL FATURA 27,00 TL EŞİMİN cep telefonu gereksiz iptal
    DİGİTURK 27,00 TL gereksiz iptal edilebilir , uydu kanallarında da belgeseller var

senede 1668 tl tasarruf edilir .

ayağını yorgana göre uzatmak .

su 45tl gereksiz. çeşmelerden testiyle su taşıyabilir,
    doğal gaz 85tl gereksiz 2 kat yorgan kullanılsın,
    gıda temizlik 450tl gereksiz temizlik yapıp ne yapıcan bu ne lüks? babanın evinde de temizlik mi yapıyodun?

bi de günde bi tane simit yiyormuş.. bu ne şımarıklık. sonra gelmiş burda ağlıyor para yetmiyor diye. günde 1 simit yemek ne?? yetmez tabi para filan!!

• Dünyanın neresinde asgari ücretli ve tek çalışanlı bir aile rahat yaşıyor? Bilip bilmeden, ondan bundan duyma söylemlerle konu açılır ve bu konuya destek verilirse şekildeki gibi “ti”ye alınır şahıs.

Kusura bakmayın ama eşiniz de çalışacak ve o zaman iki asgari ücretin toplamı da sizi bir nebze rahat ettirecek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allahına Şükret, isyan etme, biat et gözünü kapat eeeeeey amerika. Pismolojimi bozdun uzun adam dev diktatörland cumhuriyeti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence bir şekilde daha yüksek alabileceğin bir iş ara gerekirse part time iki iş düşünülebilir ama çok yorucu olacaktır elbet. Onun haricinde tanıdıklarına iş aradığını belirt mutlaka. Allah yardımcınız olsun.
  • Asgari ücret hesaplanırken sen ye dolaş gez yada temel ihtiyaçlarını karşıla gibi şeyler düşünülmüyor dünyanın hiç bir ülkesinde.
    Asgari ücret demek en az işçiye ne kadar ödeyelim olayı.
  • dış kapının iç mandalı kullanıcısına yanıt
    Devlet için çalışıp kaç para almayı bekliyorsun ki? Devlet hastanesi cerrahlarının bile maaşı 5000. Para kazanmak isteyen adam kendi işinin patronu olur.

• Bekarım. Borç harç çıktıktan sonra elime kalan para 1600 lira gibi bir şey. Yaşadığım şehir de pahalı olduğu için zar zor yetiyor. Bu halde evli olmak çok çok zor. Hele bir de eşin rahatsız olması insanı hem maddi hem manevi olarak oldukça yorar. Allah kolaylık versin.
  • Konu sahibinin durumu sonradan değiştiği için ona saygım sonsuz ama asgari ücretliler evlenmeyecek mi diyenler için konuşacağım. Durumun geçinmeye müsait değilse evlenmeyeceksin bu kadar basit. Bu konunun evlilik olmasına da gerek yok, hayatta istediğin şeylere yetecek bütçen yoksa hayatını ona göre şekillendireceksin. Ben de kendi laboratuvarımı açıp bireysel deneylerim üzerine çalışmak isterdim ama sermayem olmadığı için kendime daha rasyonel hedefler seçtim. Muhtemelen ben, bilimi; senin, karını sevdiğinden daha çok seviyorum ama yapacak bir şey yok. Bu ülkede evlilik atlanılması gereken bir eşik olarak görülüyor, evlenenlerin çoğu da sevdiği için değil, bu eşiği atlamak için karşısına ilk çıkanla evleniyor. Boşanmaya kalksan evlenmekten daha masraflı, o yüzden çoğu kişi mutsuz şekilde evliliği devam ettiriyor. Evlenmeden de hayata devam edebiliyorsunuz, bilin istedim.

Edit: Biri de ''eşin çalışsın diyorsunuz ama iş ortamındaki adamlara güvenilmiyor ki, evli kadınlara yazıyorlar'' demiş. Bu bile sırf evlenmek için evlenildiğinin kanıtı. Birbirini gerçekten seven iki kişinin birbirini aldatma ihtimali mi var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QUA7ESMA -- 6 Şubat 2018; 17:45:47 >

• Asgari ucret su sekilde hesaplaniyor,

1-Tek bir kisinin gecimi icin gereken ucret hesaplanir(aile, cocuk vs icermez)

2-En dusuk ekmek neredeyse, en dusuk ulasim neredeyse onlar kistas olarak alinip hesaplama yapilir.

3-hacettepe uni. Kalori cetveli var. Buna gore calisan bir insanin ort(maden iscileri ve diger hafif silerin) 3000 kalori. Bu da en cok kalori veren ve en ucuz olan SEKER ile hesaplaniyor. Vitamin vs soz konusu degil hesaplama yapilirken.

• Hocam valla Allah yardımcın olsun 2500 alıyorum sözlüyüm evlilik yakın 200 lira yol param oluyor şimdiden dört dönmeye başladım.

Eşinin çok ciddi bir hastalık problemi yoksa mağazalara bi bakabilirsiniz part time olsa bile size çok iyi gelecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi togacemre -- 6 Şubat 2018; 17:36:18 >
  • dokuzkuyruklu-_- kullanıcısına yanıt
    Amin hocam amin arkadaş eksik doğmuş belliki burda eğlenilicek bir durum yok ortada yarın evlendiğinde çoluk cocuga karıştıgında inşallah için sızlar dostum :)
  • Hayatta kalma oyunu, güçlü olan kazanır

• TR_001 kullanıcısına yanıt
    Cevap: Almanyada gayet rahat yaşayabilirsiniz
  • Eşinizinde çalışması gerekiyor bu koşullarda malesef. Asgari ücret bir kişi için bile yetersizken aç kalmamak için böyle yapılması gerekiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • gerçekten çok zor tası tarağı toplayıp yurt dışına göç etmek gerek

• Sentez* kullanıcısına yanıt
    ne alaka evi 2+1 ise geceleri kapatıyorsa ara katsa normal ayrıca kışın 3 ay zaten yüksek gelir gider zamanlar 20-30 tl üstüne geçmez
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.