Şimdi Ara

ASGARİ ÜCRET İLE GEÇİNMEK (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
435
Cevap
5
Favori
29.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
231 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben olsam ne yapardım ... bu arada bende lüks yaşamıyorum onu belirteyim

İNTERNET 58,00 TL / iptal edilmeli bence gerek yok / çok gerekirse internet kafeler var
    AVEA FATURA 27,00 TL BENİM / cep telefonu gereksiz iptal
    TURKCELL FATURA 27,00 TL EŞİMİN cep telefonu gereksiz iptal
    DİGİTURK 27,00 TL gereksiz iptal edilebilir , uydu kanallarında da belgeseller var

senede 1668 tl tasarruf edilir .

ayağını yorgana göre uzatmak .
  • 1881-1938 kullanıcısına yanıt
    herkes kira olmasa geçinilir falan yazmışta bu adam hiç mi birşeylerin sahibi olamayacak ? ev arsa arabayı pas geçiyorum bu durumda mümkünatı yok.(normalde bunları alabiliyor olman lazım) elektronik alet giyim kuşam bile alsa taksitle ödeyemez ölene kadar borçlu kalır.kısacası sadece hayatta kalınır bu parayla.ne bir yatırım ne bi gelecek teminatı ne bir iş kurmak için para biriktirebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rerea -- 6 Şubat 2018; 13:17:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lactobacillus

imkan olsa bir dakika bu ülkede durmam.Umarım farklı bir ülkeye gitmek nasip olurda kurtuluruz

İnşallah gidersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sentez*

90 lira doğalgaz ne hocam evi osurarak mı ısıtıyorsun.

Abimin oturduğu ev merkezi ısıtmaya yakın evin altından üstünden borular geçiyor ev hamam gibi ve bu aylarda doğalgaz 20 tl civarı geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sssemih24 kullanıcısına yanıt
    merkezi ısıtmaya para vermiyor mu?
  • Allah kolaylık versin çok zor.

• quote:

Orijinalden alıntı: beyazakbil

ben olsam ne yapardım ... bu arada bende lüks yaşamıyorum onu belirteyim

İNTERNET 58,00 TL / iptal edilmeli bence gerek yok / çok gerekirse internet kafeler var
    DİGİTURK 27,00 TL gereksiz iptal edilebilir , uydu kanallarında da belgeseller var

2018 in ilk çeyreğinde telefon kullanmasın mı adam? Dumanla mı haberleşecek eşiyle

• quote:

Orijinalden alıntı: resdent

tek kişilik kira dan sonrasını okumadım

Tek kisilik kiraya 1milyar mi verceksin

• Al-Yeleli Arslan kullanıcısına yanıt
    salak ya bunlar
  • Daha dün Başbakan elinde iphone x ile ptt messenger uygulamasını tanıtıyordu. Bu sene başındada bu yıl '' Tasarruf yılı olacak '' diyordu.

Ha o elindeki model belki başkasının telefonu sadece uygulamayı tanıtsin diye vermişlerdi ama cumhurbaşkanından tutun mikket vekillerine kadar o güruhun nasıl lüks içerisinde yaşadıklarını hepimiz görüyoruz.

Yarın millet vekili adaylarida altlarında audilerle, bmw lerle, mercolerle gelip esnaf esnaf dolaşıp oy isteyecekler...

Hayatında İstanbula gitmemiş birileride çıkıp İstanbul'a yapılan yatırımları savunacak...

• quote:

Orijinalden alıntı: Killanici_Adi

matematik dersinde çok osurduğun belli adam yıllık bazda aylık ortalama 90 tl demiş kışın 200 lira ödüyorsa yazın 20-30 tl ödüyor onun ortalaması aylık 90'a geliyor diyor

sen bence yorum yapma yorum degil bu cunku ha oyle olmus ha oyle degişen ne ? cebinden bu para cıkmıyor mu? sen buna mı takıldın bu kadar konu içinde orda yazdıgı miktarlar zaten çok dusuk faturaları hiç mi cocugu olmayacak okula vermeyecek hiç mi servis parası vermeyecek hiç mi bu adam kıyafet almayacak hiç mi beyaz eşyası bozulmayacak hiç mi araba almayacak hiç mi dışarı cıkıp yiyip içmeyecek hiç mi hastalanmyacak olabilir insanlık hali e be insan sana insan diyorum bak butun harcamalar sadece dogalgaz faturasından mı ibaret sen insanlıkdan nasibini aldın mı normalde ben herkese soylemem benim şükürler olsun durmumum kötü degil ama sen bu ınsanları neden boyle sahip cıkmak yerine art niyetli yorumlar yazarsın iş veren misin yoksa yandaşın babası mısın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrSAVIOR -- 6 Şubat 2018; 13:40:3 >

• Öncelikle sizi takdir ediyorum gerçekten durumunuz ço çetin ve geçinebiliyorsunuz bu devirde işiniz zor. Şunu belirtmek isterim asgari ücret aylık 1 kişinin geçinebileceği ücret demektir yani devlet demiyor ki 1 aylık aile parasıdır diye bu sadece kişi başına yeterli bir miktardır
  • Valla cok zor durum Allah yardimcin olsun. Yurt disina yerleserek ne iyi yaptigimi bir kez daha anladim. Turkiyede ayni isi yapsam 3 bin tl fln alcakken yurtdisinda oturumu olan turkceyi bilen IT den vs sistemlerden anlayan adam bulmak zor oldugundan deve yukuyle para veriyolar. (abartiyorum ama 6-7 bin TL aliyorum Romanyada cok cok iyi paraya geliyor).

Ben bile hatunla vs masraflar luksler neyse artik ay sonunda zorlandigim oluyo. Ben ulkem icin herkes icin dua ediyorum keske refah seviyemiz artsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SerkanHur

Evliyim ve asgari ücretle geçinmeye çalışıyorum. Eşim çalışmıyor.

birde şunu yazmış nasıl gezeceğim diyor.

İnşallah Rabbim seni ve senin gibileri açlık ve hastalıkla sınar da belki halimizden anlarsınız. Direk ban Attım vatan haini bu ve bunun gibiler

• Türkiyedeki asgari sistem yanlış bence. Artık asgari ücret diye bir şey kalmamalı.

Örneğin moskovoda bulundum yakın bir zamanda. Oradaki bizim şirket 800 dolar maaşa depocu bulamıyormuş. 1000 doların altına bulunamıyor depocu diyor. Bilirsiniz moskova çok pahalı bir şehir. Yani oraya göre maaş vermek zorunda.

Bizde de aynı şekilde olmalı bence. İstanbulda kira 800 lira. Kayseri gibi yerde 300 lira atıyorum. Her iki tarafta aynı maaşı alıyor. Ne kadar doğru sizce?

• dokuzkuyruklu-_- kullanıcısına yanıt
    inşALLAH knk küçük yazılmaz xD
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyazakbil

ben olsam ne yapardım ... bu arada bende lüks yaşamıyorum onu belirteyim

bu ayağının yorganına göre uzatmak değildir..Bunlar da olmasa niye para kazansın adam ? Zaten yaşamıyor.Gömülsün mü vatandaş ?

Gereksiz gereksiz..Yemek gereksiz iptal.Ekmek yeterli.Çay gereksiz iptal..Su içelim gün boyu yeterli.

Bu tür hesap yapan dünyadan hayattan habersiz yaşadığını düşünürüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 6 Şubat 2018; 14:56:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: messevim

Daha dün Başbakan elinde iphone x ile ptt messenger uygulamasını tanıtıyordu. Bu sene başındada bu yıl '' Tasarruf yılı olacak '' diyordu.

Ha o elindeki model belki başkasının telefonu sadece uygulamayı tanıtsin diye vermişlerdi ama cumhurbaşkanından tutun mikket vekillerine kadar o güruhun nasıl lüks içerisinde yaşadıklarını hepimiz görüyoruz.

Yarın millet vekili adaylarida altlarında audilerle, bmw lerle, mercolerle gelip esnaf esnaf dolaşıp oy isteyecekler...

Hayatında İstanbula gitmemiş birileride çıkıp İstanbul'a yapılan yatırımları savunacak...

kendilerine gelirken israf yok ama millete gelince tasarruf yapın lafları olur.
  • beyazakbil B kullanıcısına yanıt
    senin bu yazdıkların hiçbir mantığa dayanmıyor sene 2018 ve günümüzde herşeyi telefonla yapıyoruz. Ayrıca vatandaş piyasadaki en ucuz tarifeyi kullanıyor. Eğer internette kullanamayacaksa bu vatandaş ne yapacak digitürküde iptal et demişsin. Ruh gibi mi yaşasın. Lütfen troll yorumlar değil faydalı tavsiyeler verin insanların iyice moralini bozuyorsunuz. Harcamaların hepsi zorunlu ihtiyac zaten
  • Asgari ücret ile geçinmek kesinlikle imkansız. Yok oraya buraya gitmeyin yok onu yapmayın. İnsanız biz insan gezicez görücez eğlenicez. Para kazanmakta bu hayatta yapılacak en kolay şeylerden biri sadece kendinize yatırım yapın devamı her zaman gelecektir.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.