Şimdi Ara

ASGARİ ÜCRET İLE GEÇİNMEK (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
435
Cevap
5
Favori
29.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
231 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dış kapının iç mandalı kullanıcısına yanıt
    sihirden bahsetmiyoruz düşük maaşa zor koşullarda çalışmaktan bashsediyoruz. hiçbirimizin babası 20k kazanmıyor . evimize giren çıkan para belli.
    4k ile işe başladı diyorsun "4k"
    bi 5 yıl sonra 10k dan az olmaz
    bunu sende biliyorsun ama tecrübesi olmayan insanların maaşlarını yazmaya devam ediyorsun... çoğunun maaşı 10kdan az olmayacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SerkanHur

işsiz bile kalsam düşüncelerim değişmez. bu ülkenin okumuş insanlara ihtiyacı var. ömrü boyunca yatmış 200k dan mühendislik okumuş insanlara değil.bu yüzden çocuk yaptığınız da elini tablet verip kenara atmayın okumasını sağlayın

serkan kardeş mezuna kalmışsın mühendislere laf ediyorsun. gören de bu yıl harvard kazanıp $10000 maaş ile işe başladığını sanacak. 1550 tl ye ya da 2000 tl ye bir ömür boyu yaşayacaksın.

o okuduğun üniversitede de bir işe yaramayacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eşiniz çalışmıyor ama sizin hergün işe gittiğiniz kadar aylık o kadar yol parası vermesi saçma değil mi?

Haklısın şu tablo ya bakarsan gerçekten ileriye dair hiç bir planın hayal yapılmayacak bir şey söz konusu fakat benim bir çok tanıdığım kişiler ek iş yapıyorlar yoksa yetmiyorlar diyorlar.

Ek iş yapmayanlar için büyük sıkıntı haklısın.
  • Montmartre kullanıcısına yanıt
    malım zaten ben yüksek maaşları hak etmiyorum.
  • SerkanHur kullanıcısına yanıt
    Kardeşim, Türkçe yazdım üst mesajda. Benle mezun 5 senelik mühendis arkadaşım 3700 lira alıyor. Çok ekstrem özelliklere sahip itü makina mezunu adam 4k ya başladı. Cidden ülke koşullarından haberiniz yok. Samimiyim bu konuda. Hani Allah vere de 10 sene sonra konuşalım keşke senle. Bir tek sen ek dil öğrenip uyduruk bir çizim programı ya da programlama dili öğrenmeye kadirsin. Geri kalanların alayı boş.

• quote:

Orijinalden alıntı: SerkanHur

malım zaten ben yüksek maaşları hak etmiyorum.

O konuda bir şey diyemem, ülkede üniversite kavramının içi bomboş oldu onu söylüyorum. Her tarafta mezun işsizler var, Hacettepe bitirip kasiyerlik yapanlar var, çevrene bakarsan örnekleri çoğaltabilirsin.

• Başlığı görüp, içeri girip, yorumları okuyup sinir olmadan direk kısa özet geçeyim diye düşündüm.

İMKANSIZDIR! :)
  • asgari ücretliler 31 mi çeksin ölene kadar. Asgari ücretli insanların da sevmeye sevilmeye ihtiyacı var. Evlenebilirler herkes 5K maaş alacak diye bir şey yok ama insani koşullarda yaşamaları sağlanabilir.
  • Nevşehirde yaşıyorum bu ay ki giderim.

850 Tl Kira
    85 Tl Elektrik
    73 Tl İnternet
    39 Tl Telefon
    39 Tl Eşimin telefonu
    41 Tl Su faturası
    230 Tl Doğalgaz
    2300 Tl Arabanın taksit
    200 Tl araç benzin
    600 Tl mutfak masrafı
    150 Tl temizlik masrafları
    35 Tl Aidat

Not: evde 2 kişi çalışıyor yinede geçinemiyoruz
  • Hayatın zor olduğunu anlatmaya çalıştık asgari ücrete kaldıysak yandık. Maaşın iyi olsa bile hayat zorluk çıkarıyor dedik. Maddi durumun hep aynı gitmeyeceğini, hayatın zorluklarla dolu anlatmaya çalıştım.

Bunlara karşılık aldığım yorumlar :

evlenmeseydin,
    neyine güvendin,
    iş tamamiyle siyasi boyut,
    inandırıcı gelmedi,
    hadi oradan,

valla bilmiyorum ama baba parasına güvenip, tuzu kuru olanların. evli olmayanların bir sürü toz pempe yorumları varmış. Tekrar söylüyorum param yok diye ağlamıyorum, sağlıklıyım Allah'a şükür sadece yetmiyor diyorum. Anlatmak istediğim şey bu ama millet ooooo....
  • Ülkenin büyüdüğünü söyleyenlerin bu durumu görmezden gelmeleri, sandıkta halkın da onları görmezden gelmelerine er ya da geç sebep olacaktır. Kiralar uçmuş, faturalar kol gibi. Akaryakıt köklenmiş. Ev almak zaten hayal. Araba almak istiyorsun ÖTV+KDV ve ÖTV'nin KDV'si giriyor. 70 bin liralık araba geliyor sana 150 bin liraya. Üretenden daha çok kazanan devlet. Ev almak istiyorsun 40 bin liraya mal edilen evi 300-400 bin liraya satıyorlar. Temel gıdadan alınan vergiyi saymıyorum. Dolar ve Euro'nun durumu ortada. Ama iktidar yalakalarına göre hala herşey güllük gülistanlık. Devlet en güçlü dönemini yaşıyor. Oğlum devlet zenginleşiyor halk değil. Basmıyor ama o kafa hiç!
  • cahitdikici kullanıcısına yanıt
    Bu paraya ooo Kredi olmasaymış iyimiş
  • Ev kira olmasa geçinilir. Kira ise zaten geçinilmez. Konu sahibi pek gerçekçi gelmedi bana. İllaki üç beş ek gelir aldığı bir şey vardır. O kadar ucu ucuna yaşıyorsa evdeki interneti ve digitürkü kapattırması lazımdı. Hayati şeyler değil sonuçta.
  • cedric... C kullanıcısına yanıt
    Onu sodexo ile tamamlıyorduk 200 TL asgari artınca sodexo iptal oldu =) işveren de kendine göre haklı sebepleri var onlar içinde zor kredi ile iş çeviriyorlar.
  • GAMEHUNTER kullanıcısına yanıt
    Ev kirası olmasa zaten her türlü geçinilir tekrar söylüyorum aldığın asgari ücret hesaba göre yeterli bile gelir en azından.
  • Hocam o nasil firma bende 400 lira multinet aliyorum ama zam hic etkilemedi

• göremiyom kank, artık sonsuza kadar blok kalacaksın boşuna yazma
    bloku kaldırıp ne yazmış diye de bakmam ha

• imkan olsa bir dakika bu ülkede durmam.Umarım farklı bir ülkeye gitmek nasip olurda kurtuluruz
  • tek kişilik kira dan sonrasını okumadım
  • eşinde çalışacak mecbur. yoksa bir yerde patlak verir sıkıntılar.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.