Şimdi Ara

Asgari ucret alanlardaki iphone takintisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bikac kisiyle tanistim guvenlik, kargo gorevlisi, a101 calisani vs telefonlari dikkatimi cekti hepsi iphone kullaniyordu. Bu nasil bir yasam tarzi :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Elalemin derdi işte ne yapcan kardeş

• sanane lan o insanların kendilerini zengin hissetmeye hakkı yok mu sana noluyor sen kimsin sorsan asgari ücret bile almıyorsundur
  • Suya bile para vermeyen cesmeden icenler var ama iphone dedimi akan sular duruyor demekki :D

• Fakir adam tek seferde 5 sene kullanabileceği iphone alır zengin ise kullan at samaung alır iphone fakir telefonudur tuşlu telefon ilk okul harçlığı ile alınabiliyor artık o fakir telefonu değil oyuncak

<Bu mesaj iphone ile atıldı>

• quote:

Orijinalden alıntı: Staying Alive

sanane lan o insanların kendilerini zengin hissetmeye hakkı yok mu sana noluyor sen kimsin sorsan asgari ücret bile almıyorsundur

Hahaahah numune bibarkadas geldi sagolsun. İphone alinca kendini zengin mi hissediyorsun?

• Bu tek asgari ücretli ile alakalı bir şey değil ki.
    Yükle instagram gör. Adamın aylık maaşı x ise sanki 3x miş gibi hayatını sergiliyor. Borç içinde yüzüyor hepsi
  • bi telefona o kadar para veren adam eğitilmezdir telefon bu mq napılır ki telefonla 3 sene önce 700 tl'ye bişiy aldım hala fişek gibi
  • bu konuyu açıklayan çok güzel bir youtube videosu vardı.
    şimdi zengin adamın hayali en pahalı evi,en pahalı arabayı almak olur.ama asgari ücretlinin ev ve araba almak gibi bir hayali olamıyor. asgari ücretlinin hayalini kurabildiği alabileceği en lüks şey o telefonlardır işte. o yüzden asgari ücretlinin en liks hayalini lütfen çok görmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kara Komite

Bu tek asgari ücretli ile alakalı bir şey değil ki.
    Yükle instagram gör. Adamın aylık maaşı x ise sanki 3x miş gibi hayatını sergiliyor. Borç içinde yüzüyor hepsi

İnan anlayamiyorum yani mevlana ne demis yaoldugun gibi gorun ya gorundugun gibi ol. Yani mutluysa yine tamam ama sonradan da gerceklerle yuzlesince bu sefer daha farkli sonuclar cikabiliyor. Ben aslen herkesin evi arabasi olsun almanya gibi refah sosyal ulke olmamaizi isteyen biriyim yani. Ama ugrasmak gereken cok sey var iphone alip cafede masaya koyarim mantigiyla gecen bir omur yanlis bence. Cok zenginler taniyorum fluence biniyor, yada adam bikmis oaradan harcayacak yer bulamiyor bentley aliyor dolu otesi arbaa aliyor arabada led far farki icin 50 bin tl odeyende var yani ama adam trilyoner biz zugurtluk yapmayalim ama genel anlamda toplum olarak nereye gidiyoruz yani herkes hayatindan memnun mu arkadaslar yarin issiz kalsalar iphonj yari fiyatina verip parasini 2 ayda yiyecekler yani

• quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

bu konuyu açıklayan çok güzel bir youtube videosu vardı.
    şimdi zengin adamın hayali en pahalı evi,en pahalı arabayı almak olur.ama asgari ücretlinin ev ve araba almak gibi bir hayali olamıyor. asgari ücretlinin hayalini kurabildiği alabileceği en lüks şey o telefonlardır işte. o yüzden asgari ücretlinin en liks hayalini lütfen çok görmeyin.

Haklisiniz nedenlerinden biri de bu olabilir. Ben cok gormuyorum keske herkes yari maasiyla daha iyi telefonlar alabilse ki cinliler yaparsa umudum var :) ama iste zengin adam zengindir para kolay kazanir tabiki ruh hastasidir parayi basar sonu yok zaten ama fakir adamda da ayni hastalik varsa vay haline :(

• quote:

Orijinalden alıntı: mesut1221

quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

bu konuyu açıklayan çok güzel bir youtube videosu vardı.

Haklisiniz nedenlerinden biri de bu olabilir. Ben cok gormuyorum keske herkes yari maasiyla daha iyi telefonlar alabilse ki cinliler yaparsa umudum var :) ama iste zengin adam zengindir para kolay kazanir tabiki ruh hastasidir parayi basar sonu yok zaten ama fakir adamda da ayni hastalik varsa vay haline :(

Yani sonuc olarak ulasamayinca hirsizlik ve dolandiricilik islerine girmesi kacinilmaz olabilir zira ulkede durum ortada hapisanelerde yer yok, artik savci dava bile acmiyor saliveriyor hirsizlari o duruma geldi ve bunlarin sonuclari calisan insanlara olumsuz yonde etki yapiyor oda genelde vakinca ulkenin genel durumunu ve toplumu buyuk oranda etkiliyor ulkemiz icten cokuyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.