Şimdi Ara

Asgari ucret alabilenler cocugunuza ne yedirip ne icirebiliyorsunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ulkede 13 milyon gss kayitlisi issiz var. 47 milyon calisabilecek insan var yani her 3.5 kisiden biri issiz. İssizler 1 tl verip su bile alamaz onlari sormuyorum ama asgari ucret alan arkadaslar var mi? Cocuklariniza ne yedirip ne icirebiliyorsunuz? En cok buny merak ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Belki evde internet bile yoktur ve burayi goremezler

• Kardeş gel bak ben sana açıklayalım asgari ücretli çalışan insanların büyük bir çoğunluğu ailesiyle birlikte yaşıyorlar yani kira ödemiyorlar, kira ödemedikleri gibi fatura vs aile içinde paylaşılıyor ya da evli ise eş ya da çocuklardan biri de aynı şekilde asgari ücretle çalışıyor yani tek asgari ücretle kimse yaşamıyor zaten yaşayamaz
  • Forumda asgarı ucretle calsoan yok mu saka maka

• quote:

Orijinalden alıntı: forum_m

Kardeş gel bak ben sana açıklayalım asgari ücretli çalışan insanların büyük bir çoğunluğu ailesiyle birlikte yaşıyorlar yani kira ödemiyorlar, kira ödemedikleri gibi fatura vs aile içinde paylaşılıyor ya da evli ise eş ya da çocuklardan biri de aynı şekilde asgari ücretle çalışıyor yani tek asgari ücretle kimse yaşamıyor zaten yaşayamaz

Katılıyorum ülkede diğer ülkelere oranla akrabalık bağları güçlü olan bir ülke.
    Böyle amca dayı vs. ilişkisi fazlasıyla var beraberide ev sahibi insanlarda acımasız bir rol izlemiyor gereğinde 5 6 ay bile kirasını almayan ev sahipleri var.

E haliyle durum bu olunca ülke bir şekilde yolunu buluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesut1221

Forumda asgarı ucretle calsoan yok mu saka maka

Forumun tamamı 1.90 boy sarışın mavi gözlü kaslı ve zengin erkeklerden oluşuyor. Bunu biliyor olman lazımdı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevremde 1 tane bile asgarî ücretli çalışan yok, asgarî ücretli calisan net 18-30 arasi genc kesimdir okul,kpss,dershane gibi gereksinimleri nedeniyle ailesine yük olmamak için market veya magaza zincirlerine girip belli bir süre çalışıp çıkan tiplerdir.

• Mesleginiz ve maaslariniz isminde bir konu vardi. Orada 10 bin liranin altinda maas alan yoktu. O yuzden burada asgari ucretli calisan bulamazsin.

• 1603 tl asgari ücret

11 tl kırmızı winston x 31 gün => 341 tl
    5 tl sabah,20 tl öğlen,20 tl akşam en düşük yemek 20 iş günü 900 tl

1603-900-341 => 362 TL eee gezmeyelim mi üstümüze başımıza birşey almayalım mı giyecek kıyafet ayakkabı elektrik,fatura,su,kira,internet bunları daha yazmadım bana bile 1603 tl yetmiyor kime yetsin ki bedavaya yaşıyorum hemde ne zorluklarla kazanılıyor o para bile 12 saat çok zor çok
  • asgari ücretin var çocuk yapmayacaksın
    he yapacaksan gerisi bir tek seni ilgilendirir geçinemiyorum diye ülke ve dünya gündeminde konu açarsın xD
  • quote:

Orijinalden alıntı: Camouflage``

1603 tl asgari ücret

11 tl kırmızı winston x 31 gün => 341 tl
    5 tl sabah,20 tl öğlen,20 tl akşam en düşük yemek 20 iş günü 900 tl

1603-900-341 => 362 TL eee gezmeyelim mi üstümüze başımıza birşey almayalım mı giyecek kıyafet ayakkabı elektrik,fatura,su,kira,internet bunları daha yazmadım bana bile 1603 tl yetmiyor kime yetsin ki bedavaya yaşıyorum hemde ne zorluklarla kazanılıyor o para bile 12 saat çok zor çok

Yol masrafıda olunca zaten ıptal

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.