Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Asgari Ücret 2200TL

26
Cevap
1
Favori
1.012
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      309 Mesaj
      02 Mayıs 2018 17:39:23 Konu Sahibi
      Asgari ücret 2200tl olurmu eğer yapacaklarsa oyum CHP ye ?

https://www.isilanlarikariyer.com/service/amp/asgari-ucretin-2-bin-200-tl-olacagi-vaat-edilecek-5861h.htm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
      |
    • Uzaklaştırılmış 1 gün cezanın, 7 saat 31 dakika kadarı kaldı.
      13 Not
      02 Mayıs 2018 17:43:14
      Enflasyon boyle devam ederse 2200 lira olur, cok da ütopik degil zaten bunun olmasi. Hatta yetmeyebilir bile

1001 Mesaj
      02 Mayıs 2018 17:44:28
      |
      |
      02 Mayıs 2018 17:47:11 Konu Sahibi

2200tl bile şu anki şartlarda az bir para

|
      |
      Prof. Dr. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      02 Mayıs 2018 18:02:01
      430 dolara sabitlensin yeter.

BİLİRKİŞİ
    • Binbaşı
      1986 Mesaj
      02 Mayıs 2018 18:16:06
      2200 tl degil 5200 tl olsa bile cok komik bir rakam.

02 Mayıs 2018 18:34:54
      Dolar-Euro karşısında zaten 1 yıl içinde ort %25-30 eridi tl.Asgari ücret brüt 1777 şu anda.%25-30 arası artsa bile gene değişen birşey olmayacak.Bu arada yıl boyunca ücret sabit kaldığından erimeye devam edecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -MoDeStUs- -- 2 Mayıs 2018; 18:35:18 >
      |
      |
      Intel Core i7 8700K(5ghz oc)--MSI GeForce GTX 1080 Ti ARMOR 11G OC--DELL S2716DG 27inc(2560 x 1440)144 Hz G-Sync--GIGABYTE Z370 AORUS Gaming 7--16GB(2x8) GSKILL RipjawsV Siyah DDR4 3200Mhz CL16(3466 CL15 oc)--960 EVO 500 GB NVMe M.2 SSD--Samsung 250GB 850 EVO--Crucial M500 240GB--PHANTEKS P400S TEMPERED GLASS BLACK/RED--EVGA SuperNOVA 750 G2 80 GOLD--NZXT Kraken X62 Liquid Cooling System--HARMAN KARDON Soundsticks Wireless 2.1 Speaker System--CORSAIR K70 LUX Mechanical Gaming Keyboard--ROCCAT KONE EMP RGB Gaming Mouse--Creative Sound Blaster Tactic 3D Sigma USB Gaming Headset
    • Teğmen
      212 Mesaj
      02 Mayıs 2018 19:06:00
      Hala asgari ücretin seçim malzemesi yapılmasını isteyenler var burda... Okumamış, cahil ,ilkokul mezunu olsa tamam diyeceğim de bari burda böyle konular açılmasını... nicelik değil önemli olan satın alma gücü önemlidir... Nicelik önemli olsa 10sene önce insanlar 500.000.000maas alıyordu.. ne faydası var... Maaşın 10bin liraya çıkmasında önemli değil Tek faydası kamu-ozel sektör farkını azaltmaya yarar... Bu nedenle artırılması iyi olur.memur değilim sonucta

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      02 Mayıs 2018 19:09:23
      Herkes kendi çıkarı için oy atıyor . Ülkeyi düşünen yok. Para gelsin yeter.
      Asgari ücret 4000 tl de olur.Ekmeği 4 tl den alırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Diego Tristan -- 2 Mayıs 2018; 19:11:35 >
    • Binbaşı
      1001 Mesaj
      02 Mayıs 2018 19:21:41
      ülkenin en büyük sorunu eğitim
      |
      |
      [11 Haziran 2019 19:44:22 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
      02 Mayıs 2018 19:22:26
      Bu yalnız 1500 tl yapacağım demeye benzemez, Bence afaki sallayıp hukumeti zorda bırakmaya atılmış bir adım.

1500 tl de tamam yerinde bir çıkıştı, ve hukumeti de zorunlu yapmaya zorladı.

Asgari ücret artışı ise bir çözüm değil, aksine ağır bir yuk, bedelini sonrası odeyecegimiz.

Bunun yerine Atalay in dediği gibi, çalışanlardan alınan maaşları üzerinde ki vergiyi kaldıracağım dese çok daha iyi olur.

Ayrıca ülkenin aciliyeti asgari ücret değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 2 Mayıs 2018; 19:25:12 >
      02 Mayıs 2018 19:57:02
      quote:

Orijinalden alıntı: BlackGhost12

430 dolara sabitlensin yeter.
      bence 683 euro sabitlensin,öldü bitti denilen Yunanistan da asgari ücret 683 euro

ona göre bizimkilerde 683*4,98 : 3401 lira olmalı bizde :)
      02 Mayıs 2018 20:07:17
      quote:

Orijinalden alıntı: ComradeMRX

bence 683 euro sabitlensin,öldü bitti denilen Yunanistan da asgari ücret 683 euro

ona göre bizimkilerde 683*4,98 : 3401 lira olmalı bizde :)

Alıntıları Göster
      Asgar ücret özel sektörde bir işçi için iş verenin ödemesi gereken en düşük ücret demek bildiğin üzere.

Sence asgari ücreti 3500 TL yaparsak iş verenler ne yaparlar ?

Bence elden geldikçe işçi çıkarırlar. Bir kişiye bindirdikleri iş yükü artar. Buradan işçi masrafından kar ederler ama sanki hiç bu kar yapılmamış gibi birde her ne hizmet üretiyorlarsa o hizmete zam bindirirler ve işin sonunda yine biz zararlı çıkarız.

Rakamı arttırmak benim bildiğim kadrı ile hiç bir ise yaramıyor. Hizmet satın alırken el değiştiren para miktarı değişiyor ama elde edilen hizmet miktarı değişmiyor.

Bence eldeki para ile alınabilecek hizmet miktarı arttırılmalı. Yani satın alım gücünü arttırmak üzerine bir çalışma yapılmalı.

• Binbaşı
      1001 Mesaj
      02 Mayıs 2018 20:11:26
      quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Asgar ücret özel sektörde bir işçi için iş verenin ödemesi gereken en düşük ücret demek bildiğin üzere.

Sence asgari ücreti 3500 TL yaparsak iş verenler ne yaparlar ?

Bence elden geldikçe işçi çıkarırlar. Bir kişiye bindirdikleri iş yükü artar. Buradan işçi masrafından kar ederler ama sanki hiç bu kar yapılmamış gibi birde her ne hizmet üretiyorlarsa o hizmete zam bindirirler ve işin sonunda yine biz zararlı çıkarız.

Rakamı arttırmak benim bildiğim kadrı ile hiç bir ise yaramıyor. Hizmet satın alırken el değiştiren para miktarı değişiyor ama elde edilen hizmet miktarı değişmiyor.

Bence eldeki para ile alınabilecek hizmet miktarı arttırılmalı. Yani satın alım gücünü arttırmak üzerine bir çalışma yapılmalı.

Alıntıları Göster
      o mesaj ironiydi :)

tabiki biliyorum önemli olan üretimi artımak, katma değerli,ihracatın ithalattan fazla olması lazım, asıl konu alım gücü..istersen 5000 tl yap, enflasyona parelel herşey artacak.

bu üretim,bilgiye dayalı,ihracat içinde, eğitim politikaları olmalı, ama hiçbir partiden daha eğitim hakkında birşey duyamadım..

• Yarbay
      2938 Mesaj
      02 Mayıs 2018 20:14:26
      quote:

Orijinalden alıntı: ComradeMRX

o mesaj ironiydi :)

tabiki biliyorum önemli olan üretimi artımak, katma değerli,ihracatın ithalattan fazla olması lazım, asıl konu alım gücü..istersen 5000 tl yap, enflasyona parelel herşey artacak.

bu üretim,bilgiye dayalı,ihracat içinde, eğitim politikaları olmalı, ama hiçbir partiden daha eğitim hakkında birşey duyamadım..

Alıntıları Göster
      Bende duymadım. Sayfalarca seçim manifestosu yayınlıyorlar ama boş. içeriği 20 madde ile özetlemek mümkün oluyor çünkü hep seçmen kitleleri arasındaki nefrete yönelik söylemlere önem veriyorlar.

• Binbaşı
      1001 Mesaj
      02 Mayıs 2018 20:22:32
      quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Bende duymadım. Sayfalarca seçim manifestosu yayınlıyorlar ama boş. içeriği 20 madde ile özetlemek mümkün oluyor çünkü hep seçmen kitleleri arasındaki nefrete yönelik söylemlere önem veriyorlar.

Alıntıları Göster
      aynen hocam :)

bunu koyalım bazıları izlesin bari...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ComradeMRX -- 2 Mayıs 2018; 20:24:4 >

• Binbaşı
      1928 Mesaj
      02 Mayıs 2018 20:26:09
      İsterse 10bin olsun ekmegi 10 liradan aliriz o zaman da. Degisen bir sey olmaz

|
      |
      04 Mayıs 2018 00:29:44
      Dokunmasınlar arkadaş şu asgari üvrete. arttırmasınlar hatta azaltsınlar. Dolar gibi bir şey oldu iyice. miktarı artınca her şey zamlanıyor.
      |
      |
      04 Mayıs 2018 08:03:46
      quote:

Orijinalden alıntı: furandor

2200 tl degil 5200 tl olsa bile cok komik bir rakam.
      Size göre 1400 de fazlaydı, emekliye primle de ülke batıyordu şu an müjde oluyor yersen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      04 Mayıs 2018 09:31:06
      Muhalefet iyi yapıyor, iyice köşeye sıkıştırsınlar bu ak zekileri, yiyorsa yapma, ama kaynak yok diyorsun ,sonra seçim zamanı gelince bir iş yapmış gibi hemen başkalarının vaadlerini veriyorsun.
      İşte böyle bunları kendi kendilerini bitirmek lazım böyle vaadleri sunun vatandaşa , bak nasıl akıllanıyorlar.
      |
      |
    Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
üniversite
Ankara Web Tasarım
Satılık Köpek
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.